Уроки з використанням інтерактивних технологій 9 клас
Тема: І.П. Котляревський «Енеїда». Сюжет, образи твору, картини народного гумору і сатири в поемі, жанр твору.
Мета: Розкрити історію написання поеми. З’ясувати сюжет, проблеми, жанр твору; дати характеристику образам, розвивати вміння аналізувати твір, давати оцінку діям персонажів; виховувати патріотичні почуття
Тип уроку: урок-дослідження
Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди,
Поки сонце в небі світить,
Тебе не забудуть
Т. Шевченко
Хід уроку
І.Оргмомент. Рефлексія
Враження дітей від прочитаного твору;
Актуалізація опорних знань.«Мозковий штурм»:
о картографи відтворюють шлях подорожі Енея і троянців у пошуках нової землі;
Учитель:
Головна думка «Енеїди» - підняти дух української нації, засудити негативні явища у суспільстві: хабарництво, чвари ... уславити кращі риси представників української нації: патріотизм, благородство, мужність ...
Сміх в «Енеїді». Який він? (Звіт групи)
Висновок: із гумором письменник малює Енея та троянців, засобами сатири висміює богів та їх прибічників
Жанр «Енеїди» (Звіт групи)
Представники знайомлять з поняттями «бурлеск», «травестія», доводять, що «Енеїда» - бурлескно-травестійна поема
Дослідники проблем твору відзначають, що основними проблемами є соціальна нерівність, патріотизм, проблема виховання майбутнього покоління, людяність і моральна нікчемність.
Коментар піднятих проблем у творі учнями, актуальність вказаних питань сьогодні
Підсумок уроку. Продовжіть думку Знайомство з «Енеїдою» для мене було..