Урок з дизайну і технологій
Тема: Інструктаж з Т.Б. Іграшка –годівничка. «Годівничка для синички»
Мета: Вчити учнів робити саморобки, залучати до активної екологічної діяльності, познайомити із проблемами зимуючих птахів; розвивати нестандартне мислення, уяву; виховувати любов до природи, бажання охороняти природу.
Обладнання: Альбом, клей, ножиці, нитки, вата.
План уроку
Хід уроку
І. Організаційна частина
Вчитель. Діти давайте повторимо звами правила користування ножицями.
(Відповіді учнів)
- Ножиці не можна брати без дозволу.
- Ножиці не можна класти на край столу, вони можуть впасти на ногу і поранити.
- Ножиці не можна залишати у відкритому вигляді.
- Не можна проводити руками по відкритим лезам ножиць, вони гострі і можна порізати палець або руку.
- Ножиці не можна передавати лезами вперед.
- Ножиці потрібно зберігати в підставці ручками вгору.
- Ножиці не можна тримати лезами вгору або у напрямку до себе, можна наткнуться і поранитися.
- Ножицями не можна вирізати на ходу.
Вчитель. Молодці ви всі гарно засвоїли правила поведінки з ножицями на уроці. Ви знаєте, що дотримання техніки безпеки це запорука не тільки вашого здоров’я, а і здоров’я ваших товаришів.
Правил техніки безпеки дотримуються люди на всіх підприємствах.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Бесіда.
- Сьогодні ми з вами будемо працювати на такому підприємстві, у столярному цеху.
- І будемо ми сьогодні робити годівничку.
- Але для того, щоб зробити будь-який виріб, потрібна праця багатьох людей.
- Це: конструктори, дизайнери, художники, працівники майстри.
- І ось сьогодні ми будемо з вами такими майстрами. Але для того, щоб виріб вийшов досконалим потрібно знати його роль та значення.
- Як ви думаєте : « Для чого потрібні годівнички?»
- А яких зимуючих птахів ви знаєте?
ІІ Актуалізація опорних знань.
- Молодці ви багато знаєте.
- А зараз я пропоную вам відгадати загадки.
Чорний жилет,
червоний берет,
ніс – як сокира.
Що це за сила? (Дятел)
Як зима – вона на гілці,
І співа, мов на сопілці…
Жовті груди, чорні крила,
Кусень сала сама з’їла. (Синиця)
Взимку в гості прилітають –
І на вітті спочивають.
Їхні груди червоніють –
Дітки з красоти радіють.
На мерзлій сніговій корі
Збирають крихти … ( Снігур)
Довгохвоста вона,
Зі спини чорним-чорна,
Черево біле та плечі.
Тарахтенье замість промови,
Хоч кого побачить - вмить
Піднімає скрекіт-крик. ( Сорока)
Нахвалялась птиця чорна:
«Я весела, я моторна,
Довгий дзьоб та довгий хвіст,
Я й співати маю хист.
Я прекрасна, я вродлива,
Приязна, розумна, мила.
От якби ж то ще корона…»
Нахвалялася… (Ворона)
За вікном летить сніжок,
Піднялася віхола.
Але бачу я пташок,
Що сидять під стріхою.
Чив-чив-чив! Чив-чив-чив!
Хто співати їх навчив?
Сірі пташенята ці
Звуться, діти,... (Горобець)
З рук зерно та крихти їсть.
Сизокрилий в мене гість.
Сідає додолу
Птиця миру … ( Голуб)
Уночі гуляє,
А вдень спочиває,
Має круглі очі,
Бачить серед ночі. (Сова)
Вночі в гаях і лісах
Ухання наводить страх,
Страшний дикий крик і сильний,
Так кричить величезний ... (Пугач)
Влітку тут він не буває,
Лиш на зиму прилітає.
Скаче він по горобині
В червонесенькій хустині,
Не лінивець, і не сплюх
Гість північний – ... (Омелюх)
Синіх крил красу
Розгледіти не можна в лісі,
За сучків пурхає бойко
З різким хрипким криком ... Сойка)
Ось пташка так пташка,
Не дрозд, не синичка,
Не лебідь, не качка
І не дрімлюга.
Але ось ця пташка,
Хоч і невеличка,
Виводить пташенят
Тільки лютої зими. ( Шишкар)
- Бачите як багато різноманітних зимуючих птахів живе у нашому краї.
2. Робота в групах.
Впізнай і розмалюй птаха.
3. Проблемне запитання.
- Діти, як ви думаєте , які небезпеки очікують цих птахів?
_ А як ми можемо їм зарадити?
ІІІ. Опрацювання матеріалу
Ділимося на бригади. Кожна бригада має бригадира. Сьогодні бригадирами будуть….. . Бригадири комплектують свої бригади.
ІV. Підсумок уроку