Урок " Іменники- назви істот і неістот"

Про матеріал
Урок побудований за підручником Кравцової для 3 класу. Урок цікавий, змістовний, насичений різними вправами розвиваючого характеру. Використані інноваційні технології, інтерактивні вправи, ігри.
Перегляд файлу

Тема.   Іменники – назви істот і неістот.

Мета. Формувати поняття про іменник як частину мови; удосконалювати уміння впізнавати в тексті й самостійно добирати іменники; ставити питання до іменників, що належать до різних груп;   формувати уміння розрізняти іменники – назви істот і неістот, правильно  ставити до них питання; розвивати уважність, наполегливість, співпрацю; виховувати любов до навколишнього.

Обладнання. Комп `ютер, смарт дошка, картки для групової роботи, презентація.

Тип уроку. Комбінований.

Освітні галузі. Мовно-літературна, соціальна, природнича, мистецька. 

                                                       Хід уроку 

 

І. Вступна частина.

   1. Організація класу.

-Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Приготуйте без мороки

Все, що треба до уроку –

Книжку, зошит, ручку, олівці.

Приготували. Молодці!

-Вже у нас усе на місці

Залишилось тільки сісти!

-Сядьте, дітки, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько,

Всі на мене подивіться

І приємно посміхніться.

      2. Вправа « Очікування»

- Складіть формулу сьогоднішнього уроку.

- Які якості ми візьмемо з собою на урок?

        У – увага

        С – старанність

        Л – лінь

        П – працьовитість

        Б – байдужість

        І – інтерес

        Х – хороший настрій

 

ІІ. Основна частина.

       1. Актуалізація опорних знань.

  • Вправа « Покажи рухами»
  • Яка пора року у нас за вікном?
  • Поплескайте в долоні, хто любить коли падає сніг.
  • Потупайте ніжками, хто любить ліпити снігову бабу.
  • Посміхніться, хто любить кататися на санчатах.
  • Вправа « Павутинка» дискусій

 

Так

         Проблема

Ні

 

 

Чи добре, що настала зима?

 

Висновок . В зими є свої переваги та незручності.

 

  • Хвилинка каліграфії.

      з  ма  им зи

  • Зверніть увагу на нижнє з`єднання при написанні складів.
  • Запишіть хвилинку каліграфії.
  • Яке слово можна утворити з цих складів?
  • Запишіть його. Поставте наголос.
  • Знайдіть орфограму в слові зима ( підкресліть її)
  • Що треба зробити, щоб знати , яку сумнівну букву писати?

( змінити слово так, щоб ненаголошений голосний и став наголошений)

Зимно, зими, зимонька

  • Який склад наголошений?
  • Складіть речення з одним із слів.
  • Побудуйте звукову модель слова зимно.
  • Розберіть слово зимонька за будовою.

 

      2. Мотивація навчальної діяльності.

 

  • Самодиктант
  • Запишіть п`ять іменників, за якими можна упізнати зиму.
  • Доведіть, що записані слова – іменники.
  • Згадайте, про які таємниці Країни іменників ми вже знаємо.

       Іменник

  частина мови

називає предмет

   хто?           що?

 

           3. Повідомлення теми уроку.

  • Сьогодні ми продовжуємо вивчати частину мови іменник, будемо вчитися ставити питання до іменників, розрізняти іменники за питаннями, ділити на групи. І дізнаємось ще одну таємницю Країни іменників. Цікаво яку, тоді вперед.

 

 ІІІ . Вивчення  нового матеріалу.

 

  1. Робота з підручником.

( с.54 впр.155)

  • Знайдіть іменники, які відповідають на питання хто?

                                                                                                що?

  • До якої групи відносяться іменники, які відповідають на питання хто? (живі предмети, або істоти)

 Що? (неживі предмети, або неістоти)

  1. Робота з правилом.

Висновок: (читаємо правило разом)

  1. Робота з пірамідою.

- Візьміть піраміди.

-Згадайте все, що ви знаєте про іменник.

-Про яку таємницю Країни іменників ви щойно дізналися.

-Давайте піднімемось ще на одну сходинку піраміди і запишемо  цю таємницю.

     . Фізкультхвилинка

     . Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.

  • Пропоную виконати інтерактивну вправу.
  • Інтерактивна вправа Хто? Що? ( Learningapps)
  • Робота з словниковими словами.

Прочитайте слова. Вставте пропущені букви.

Голу…, кукуру…а, а…стра, м…телик, ч…решня, в…дмідь.

  • Поділіть слова на групи:
  • Назви істот
  • Назви неістот
  • Робота в групах

1 група

З слів кожного рядка складіть речення. Відтворіть послідовність речень, щоб утворилася зв`язна розповідь. Назвіть іменники назви неістот.

  • ведмедю, меду. Захотілось,
  • Мишко, відбивався, але, них, від, не відходив,
  • гостя, на, Бджоли, налетіли,
  • на, Він, пасіку, забрався,
  • мед, Вже, солодкий, дуже, був,

 

 

 

         2 група

          До поданих слів доберіть спільнокореневі іменники і оживіть   їх.

              Трактор-                           шахта-                                           ліс-

              Ліки-                                  комбайн-                                     кухня-

              Хокей-                                суд-                                               літак-

              Риба-                                  футбол-

  • Як можна назвати одним словом  іменники, які ви оживили.

 

          3 група

  • Прочитайте слова. Поєднайте із запитаннями, на які вони відповідають.
  • Назвіть іменники назви істот (людей) .
  • Вправа « Згадай казку»
  • Згадайте казку в якій задіяно найбільше казкових героїв - назв істот.

 

   . Заключна частина.

  • Наш урок підходить до завершення. Підведемо підсумок уроку.
  • Вправа « Мікрофон»
  • Сьогодні на уроці :
  • Я дізнався/ дізналася…
  • Я навчився/ навчилася…
  • Мені ще важко…
  • Домашнє завдання ( інструктаж)

с. 58 впр. 158

  • Вправа « Коло самооцінки»
  • Вправа  « Мої успіхи»

 

 

 

 

docx
Додано
11 грудня 2021
Переглядів
1425
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку