Конспект уроку
з всесвітньої історії
для 6-го класу
Підготувала учитель історії
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Імперія Цінь і Хань
Мета: визначити хронологічні межі правління династій Цінь та Хань; охарактеризувати діяльність династій Цінь та Хань; простежити територіальні зміни Китайської цивілізації за правління різних династій; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження, удосконалювати навички роботи з історичними картами та текстом підручника; формувати інтерес до вивчення минулого людства.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, історична карта, атлас, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми, мультимедійна презентація.
Хід уроку
Будівництво Великої Китайської стіни — історичний підхід
Історики всього світу зійшлися на думці, що Велику Китайську стіну почали будувати приблизно в III столітті до нашої ери. В силу військових історичних подій, глобальне будівництво переривалося і змінювало керівників, архітекторів і підхід до нього в цілому. На цьому ґрунті досі ведуться суперечки на тему: хто побудував Велику Китайську Стіну?
Архіви і дослідження дають привід вважати, що Велика Китайська стіна почала створюватися за ініціативою імператора Цинь Ши-хуанді. До такого кардинального рішення правителя підштовхнув період Воюючих царств, коли в ході тривалих боїв 150 держав Піднебесної Імперії скоротилися в 10 разів. Підвищена небезпека кочових варварів і загарбників лякала Імператора Циня, і він доручив полководцеві Мен Тягну очолити масштабне будівництво століття.
Не дивлячись на погані гірські дороги, вибоїни і ущелини, перші 500 робочих попрямували до північної частини Китаю. Голод, нестача води і важка фізична праця вимотували будівельників. Але, по всій східній строгості, незгодних жорстоко карали. З часом кількість рабів, селян і солдатів, які будували Велику Китайську стіну, збільшилася до мільйона осіб. Всі вони працювали цілодобово, виконуючи вказівку Імператора.
В ході будівництва використовувалися прути і очерет, які скріплювалися глиною і навіть рисовою кашею. Місцями просто трамбовалась земля або створювалися насипи з гальки. Піком будівельного досягнення того періоду стали глиняні цеглини, які тут же висушували на сонці і викладалися ряд за рядом. Після зміни влади, починання Циня продовжила династія Хань. Завдяки їх сприянню, в 206-220 р. до н. е., стіна простяглася ще на 10 000 км, а на певних ділянках з’явилися сторожові вежі. Система була така, що з однієї подібної «вишки» можна було побачити дві, що стоять поруч. Таким чином і здійснювалася комунікація між стражниками.
Джерело: https://businessvisit.com.ua/uk/blog/hto-i-navishho-pobuduvav-veliku-kitajsku-stinu/
|
Династія Цінь |
Династія Хань |
Засновник |
Ін Чжен |
Лю Бан |
Час існування |
221 р. до н.е. – 206 р. до н.е. |
206 р. до н.е. – 220 р. н.е. |
Основні досягнення |
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=DbrOtEUaT1U
Скільки років тому було утворено першу Давньокитайську імперію? Скільки років вона проіснувала?