КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ
«НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНЕ ОБ’ЄДНАННЯ № 28
«ГІМНАЗІЯ- ШКОЛА 1 СТУПЕНЯ-
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК)-
ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ РОБОТИ »
ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ДЕГТЯРЕНКО ЛЮДМИЛА ІЛЛАРІОНІВНА
ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА
ВЧИТЕЛЬ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ
УЧИТЕЛЬ-МЕТОДИСТ
РОЗРОБКА УРОКУ НА ТЕМУ:
«Індійська народна казка «Фарбований шакал». Викриття в образах тварин
негативних людських якостей». НУШ 5 клас
2022
ДНІПРО
ТЕМА: Індійська народна казка «Фарбований шакал» Викриття в образах тварин
негативних людських якостей
МЕТА: ознайомити учнів з індійською народною казкою, розкриваючи в образах тварин
людськи якості; розвивати мовлення, мислення, навички читання, творчій
потенціал та вміння працювати з текстом;
сприяти формуванню активної життєвої позиції та любов до фольклору.
Обладнання: ноутбук, слайди, телевізор, ілюстрації художника, малюнки учнів, карта
«Стародавня Індія і Велика епоха», художній текст.
Тип уроку: ознайомлення з новим матеріалом
Методи навчання: словесний, наочний, дослідницький
ПЛАН І ХІД УРОКУ
Оргмомент
Актуалізація опорних знань
Опитування домашнього завдання.
1.Який вид мистецтва прославляє народ у казці?
2.Як Малян своїм мистецтвом допомагав людям?
3 Чому мистецтво Маляна вимагає повагу?
Висновок: справжнє мистецтво повинно приносити людям добро, радість. Воно може бути зброєю в боротьбі з несправедливістю.
Оскільки господиня нашого уроку ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА, вона пропонує нам сьогодні казку іншого народу. Це казка індійського народу «Фарбований шакал»
Нова тема (робота у зошити)
1. Індійська народна казка «Фарбований шакал» Викриття в образах тварин
негативних людських якостей
2. Робота з епіграфом до теми (читання, зв’язок з темою)
Головні персонажі в них розмовляють і
діють , як люди.
О. Ніколенко
3.Словникова робота: шакал-тварина; валувати- невгамовно гавкати; Шива – бог-руйнівник; Раджа- князівський титул у Індії.
4 Тип казки – казка про тварин
5 Робота з картою «Стародавня Індія і Велика епоха» (індивідуальне завдання- виступ учня). 1 слайд.
6. Перегляд мультфільму «Фарбований шакал»
Завдання: поділіться враженнями про мультфільм
7. Читання тексту ланцюжком сторінки підручника 23-24
8. Робота з текстом
Завдання: переказ епізоду тексту до ілюстрації
* Гра «Плескаємо в долоні» , якщо такий герой присутній у казки (шакали, вовки, кози,тигри, леви, пантери, коти, собаки, Боги Шива та Брахман)
* Якими рисами наділено у казці шакала Чандараву?
* Чи є люди зі схожими рисами характеру?
* Як Чандараву був покараний? Чому?
Висновок: народ засуджує обман, хитрість, висміює боягузтво, пихатість людей, схожих на
шакала.
Підсумок уроку
Коментування оцінок
Коментування домашнього завдання: чит. стор. 23-24; 1 група - скласти план;
2 група- творча робота: « Якби ви були художниками,
у які саме костюми ви одягли б героїв цієї казки?