Формування ключових компетентностей: громадської, соціальної, уміння вчитися, загальнокультурної, здоров'язберігаючої.
Учні знатимуть:
•як зимують де які тварини;
•які зміни відбуваються у житті звірів з приходом зими;
•чому потрібно дотримуватись правил поведінки в природі;
•як людина може допомогти звірям узимку.
Предмети, які інтегруються: природнича, математична.
Використовуються прийоми критичного мислення:асоціативний кущ, сенкан., кубування, вправа «Робота в парах», стратегія «Розв'язання задач-жартів».
Iнтегрований урок.
Я досліджую світ. Математика.
1 клас
Тема: Зима. Тварини взимку.
Мета: Формування предметних компетентностей:
- природознавчої – формувати уявлення учнів про звірів та ознаки, які відрізняють їх від інших тварин;
- про причини змін у житті звірів, відповідно до зміни пори року;
- обговорити, як можна допомогти тваринкам;
- застосувати знання про звірів в різноманітних життєвих ситуаціях;
- формувати навички природоохоронної роботи;
- сприяти розвитку дослідницької активності, творчих здібностей та інтересів учнів.
- комунікативної – формувати уміння учнів зв’язно висловлювати думку;
- спілкуватися державною мовою;
- налагоджувати взаємодію з оточуючими;
- розвивати навички спілкування.
Формування ключових компетентностей: громадської, соціальної, уміння вчитися, загальнокультурної, здоров’язберігаючої.
Очікувані результати. Учні знатимуть:
Предмети, які інтегруються: природнича, математична.
Обладнання: роздатковий матеріал (зображення тварин); «Асоціативний кущ» - предметні малюнки; малюнки зимового лісу; кубування; проектор; ноутбук; мультфільм «Маша і Ведмідь: сліди небачених тварин».
Хід уроку
І Організаційний момент 1. Вітання
Ми сьогодні рано встали,
Любу маму привітали.
Одяглися всі швиденько
І побігли ми раненько
Прям до школи в 1 клас,
Бо чекають там на нас
Вчитель, друзі, любий клас –
Він навчить багато нас.
Ми навчаймось цілий день –
Добрий день! Добрий день! Добрий день!
2. Складання завдань уроку.
Завдання наші такі:
3. Обмін інформацією
- Спостерігали ви сьогодні вранці за погодними умовами?
- Чи бачили ви дорогою до школи якісь ознаки зими? Розкажіть які саме?
4. Групове заняття. Вправа «Асоціативний кущ»
- З чим асоціюється слово зима? (На дошці слово зима, до нього добрати потрібні малюнки)
ІІ Актуалізація опорних знань
1.Об’єднання у 2 групи
Гра «Добре – погано» (Перша група доводить, чому добре, що наступила зима, інша – навпаки, чому погано)
2. Обговорювання віршів
Зимонько
В білім кожушку,
Любимо ми бігати
По твоїм сніжку.
Всім рум’яниш личенька
Ти о цій порі
І ладнаєш ковзанки
В нашому дворі.
Л.Забашта
Зима
Дорога біла стелиться,
і краю їй нема.
Сніжок мете. Метелиця.
Прийшла до нас зима.
ІІІ Повідомлення теми, цілей і завдань уроку
- Сьогодні поговоримо про тварин, як вони зимують і як ми можемо допомогти їм перезимувати.
Загадки про тварин.
1. Сірий, зубастий,
по полю блукає,
ягнят шукає. (Вовк)
2. Літом наїдається,
А зимою висипається. (Ведмідь)
3. Хутряна руденька шуба
Із сосни стриба на дуба,
Хвіст у неї, як мітла,
А сама на зріст мала. (Білка)
4. В мене шубка з колючок,
В мене сіра спинка.
Ніс, як чорний п’ятачок,
Очі – намистинки. (Їжак)
5. В лісі темному блукає,
Довгий хвіст пухнастий має.
До села як завітає –
Курочку собі шукає.
Їй на місці не сидиться.
Як же звуть її…(Лисиця)
6. Влітку – сіренький,
Взимку – біленький,
Довгі вуха має,
Швидко в ліс стрибає (Заєць)
ІV Мотивація навчальної діяльності
1. Читання вчителем вірша
По дорозі зайчик скаче,
Сніг глибокий, зайчик плаче,
Змерз він дуже, і тремтить,
і не знає що робить.
Де спочить і де присісти?
Щось поїсти.
Треба швидше у лісочок,
Де стоїть старий пеньочок.
Сніг лапками розгрібати
І корінці там шукати.
Аби кори трохи згристи,
Ой як хоче зайчик їсти!
Катерина Перелісна
2. Обговорення прочитаного:
- Про кого віршик?
- Як зимує зайчик?
- Чим він живиться взимку?
V Вивчення нового матеріалу
1. Бесіда «Тварини взимку»
Багато лісових мешканців нічого не знають про зиму. В норах і барлогах сплять ведмеді, їжаки, кроти, миші. Сховалися на зиму комахи. Відлетіли у вирій шпаки, лелеки, журавлі, зозулі, дикі гуси та качки. Проте в лісі навіть узимку не порожньо. На снігу можна побачити сліди звірів та птахів.
2. Перегляд мультфільму «Маша і Ведмідь. Сліди небачених тварин»
3. Запитання для обговорення:
- Чиї сліди ви бачили у мультфільмі? (зайця, вовка, ведмедя)
- А можемо ми побачити взимку сліди ведмедя? Чому?
4. Руханка
- Сірий зайчик сів і жде
Спритно вушками пряде
Зимно зайчику стояти,
Треба трішки пострибати.
5. Робота над темою уроку
Розповідь вчителя, як зимують звірі.
- Зайчик, зайчик, де гуляв?
Чом ти шубку поміняв?
- Бо зима уже на носі,
Білий сніг вже на порозі.
В білій шубці поскачу –
Від лисички утечу.
В сірій – справа вже не та:
Швидко з’їсть мене вона.
6. Вправа «Кубування»
- Розкажіть, що ви знаєте про зайця?
|
Чим харчується?
|
|||
Хто це? (заєць)
|
Яке хутро? |
Де живе? |
Користь людині |
|
|
Як зимує?
|
|||
7. Вправа «Робота в парах»
- Хто чим живиться?
Кора і гілки птахи
Насіння і ягоди білки
Горіхи кабани
Жолуді лосі, зайці, олені
8. Стратегія «Розв’язання задач-жартів»
Задача:
Довжина стрибка зайця 3 м. Скільки треба
разів пригнути зайцеві, щоб подолати 6м? 9м?
9. Вправа «Сенкан»
Заєць.
Сірий, рослиноїдний.
Ховається, прислухається, заплутує.
Змінює колір хутра.
Куцохвостий.
VІ Підсумок роботи
1. Робота в групах-- складання правил друзів звірів:
- допомогти зимувати тваринам;
- не руйнувати домівки звірів;
- зробити годівнички птахам.
Висновок: Увійди в природу другом!
2. Підбиття підсумків
Прийом «Інтерв’ю»
- Добіг кінця наш урок. Чи справдилися ваші очікування?
- Чого ви навчились на уроці?
- Що було найцікавіше?
- З яким настроєм закінчується урок?
3. Рефлексія
- Ну, що ж, сподіваюсь, що вам сподобався урок. Якщо так, покажіть веселий смайлик, ні – похмурий. Діти, ви гарно попрацювали сьогодні. Я сподіваюся, що ви ніколи не завдаватимете шкоди тваринам, будете допомагати пташкам взимку.
ВИКОРИСТАНI РЕСУРСИ
3. 1-klas-ja-doslidzhuju-svit-grushhinska-2018-1.pdf.
4. Дидактичні матеріали для практичних робіт.
1