Тема уроку: Мелодія. Музика. Настрій у музичному творі. Настрій у мистецьких творах.
Мета:
Навчальна:
формування уявлень про красу навколишнього світу, сповненого розмаїттям звуків, кольорів, ліній, рухів, жестів; ознайомлення з основними елементами художньо-образної мови музики, образотворчого та синтетичних мистецтв.
Розвивальна:
розвиток навичок емоційно-ціннісного ставлення учнів до мистецтва;
розвиток художньо-образного мислення учнів.
Виховна:
виховання здатності сприймати, інтерпретувати та оцінювати художні твори, висловлювати й аргументувати особистісне ставлення до них;
виховання потреби в художньо-естетичному самовдосконаленні відповідно до вікових можливостей.
Тип уроку: комбінований.
Урок інтегрованого курсу «Мистецтво» у 1-му класі
з теми «Краса навколо нас»
Тема уроку: Мелодія. Музика. Настрій у музичному творі. Настрій у мистецьких творах.
Мета:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Тип уроку: комбінований.
Оснащення уроку:
Відеозапис. Л.Колодуб. Лялька співає – твір для сприймання.
Аудіозапис. Р.Шуман. Перша втрата – твір для сприймання.
Аудіозапис. З.Левіна. Що нам осінь принесе? – твір для виконання.
Зображення. М.Приймаченко. Фантастичний звір – твір для сприймання.
Мультфільм «Олівець і гумка» – твір для сприймання.
Домінантне мистецтво – музичне мистецтво, додаються образотворче мистецтво та мультиплікація.
Хід уроку
Вхід до класу під звучання однієї з вивчених раніше пісень.
Перевірка присутності учнів.
Перевірка готовності учнів до уроку.
Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
Музичне привітання.
Розспівування.
Виконання в русі вивчених пісень.
Вчитель. Які настрої виражені в піснях?
3. Повідомлення теми уроку.
Слухання аудіозаписів Л.Колодуб «Лялька співає» та Р.Шуман «Перша втрата».
Бесіда з учнями за темою уроку.
4. Робота над новим матеріалом.
Мотиваційна співбесіда з учнями.
Вчитель. Музика виражає різні почуття і настрої людини. Услуховуючись в музику, ми вчимося відчувати і розуміти її характер і образний зміст, співчувати іншим людям; завдяки музиці стаємо більш чуйними і добрими. Музика вчить відчувати, краще розуміти життя і людей.
Бесіда з учнями за темою уроку.
Розучування пісні З.Левіної «Що нам осінь принесе?».
Фізкультхвилинка
Виконання нескладних пейзажів (за допомогою плям, пальчикових відбитків).
Фізкультхвилинка
Перегляд зображень М.Приймаченко «Фантастичний звір».
Вчитель. Який настрій виражений у мистецьких творах?
Бесіда з учнями.
5. Підсумок уроку. Закріплення матеріалу.
Вчитель.
Перегляд мультфільму «Олівець і гумка».
Бесіда з учнями за змістом та музичним супроводом мультфільму.
6. Домашнє завдання.
Вчитель. Пропоную всім дома слухати музику з різними настроями.
Вихід учнів із класу під звучання вивчених пісень за вибором дітей.