Урок "Кадрова політика та індустріалізація в західних областях. Особливості колективізації сільського господарства"

Про матеріал
Тема. Кадрова політика та індустріалізація в західних областях. Особливості колективізації сільського господарства Мета: сформувати в учнів та учениць уявлення про політику радянізації в західних областях УРСР у перші повоєнні роки; створити умови для розуміння причин проведення політики радянізації в західноукраїнських землях; визначити особливості кадрової політики, проведення індустріалізації та колективізації в західних областях УРСР; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи в парах, малих групах, вміння працювати з текстом підручника та Інтернет-ресурсами; формувати повагу до історичного минулого України. Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:  називати дати, пов’язані з темою уроку;  застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;  показувати на карті західні області УРСР;  характеризувати особливості кадрової політики, проведення індустріалізації та колективізації в західних областях УРСР Тип уроку: комбінований Обладнання: підручник, карти, відеоматеріали, Інтернет-ресурси, роздатковий матеріал.
Перегляд файлу

Конспект уроку

з історії України

для 11-го класу

Підготувала учитель історії

КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»

Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Кадрова політика та індустріалізація в західних областях. Особливості колективізації сільського господарства

Мета: сформувати в учнів та учениць уявлення про політику радянізації в західних областях УРСР у перші повоєнні роки; створити умови для розуміння причин проведення політики радянізації в західноукраїнських землях; визначити особливості кадрової політики, проведення індустріалізації та колективізації в західних областях УРСР; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи в парах, малих групах, вміння працювати з текстом підручника та Інтернет-ресурсами; формувати повагу до історичного минулого України.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • називати дати, пов’язані з темою уроку;
  • застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  • показувати на карті західні області УРСР;
  • характеризувати особливості кадрової політики, проведення індустріалізації та колективізації в західних областях УРСР

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, карти, відеоматеріали, Інтернет-ресурси, роздатковий матеріал.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Тестування.
  • Перейдіть за посиланням та виконайте завдання.

E:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\1. Україна в повоєнний період\5. Кадрова політика та індустріалізація в західних областях\chart.png

  1. У лютому 1947 р. було підписано радянсько-румунський договір, за яким Румунія визнавала входження до УРСР

А   Закарпаття

Б   Галичини та Волині

В   Лемківщина та Надсяння

Г   Північної Буковини, Хотинщини та Ізмаїльщини

  1. У січні 1946 р. указом Президії Верховної Ради СРСР проголошувалося створення у складі УРСР

А   Чернівецької області

Б   Закарпатської області

В    Львівської області

Г   Рівненської області


  1. Останнім командиром УПА був

А    Р. Шухевич           Б   В. Кук         В    Й. Сліпий          Г    Д. Мануїльський

  1. Широкомасштабна операція радянської влади проти УПА, здійснена у1946 р.

А    операція «Вісла»

Б    операція «Захід»

В    «велика блокада»

Г    операція «Схід»


  1. Місце сховища воїнів ОУН-УПА

А    криївки          Б   схронки          В    чопи            Г   рої

  1. Про яку операцію йдеться «…єдина депортація середини 20 ст., виконана як помста за національно-визвольну боротьбу із застосуванням колективної відповідальності»

А    операція «Вісла»

Б    операція «Захід»

В    «велика блокада»

Г    операція «Схід


  1. Розташуйте події у хронологічній послідовності

А   вибори до Верховної ради СРСР

Б   входження України до складу ООН

В   загибель командира УПА Р. Шухевича

Г   операція «Вісла»

  1. Оберіть твердження, що стосуються В. Кука
  1. У 1934 р. був засуджений польським судом на 2 роки тюрми.
  2. Загинув у власній криївці у березні 1950 р.
  3. Брав участь у створення «Карпатської Січі»
  4. 1954 року був заарештований і відсидів у радянських в'язницях і таборах, не дочекавшися суду, 6 років.
  5. З 1941 року командир батальйону «Нахтігаль».
  6. Після звільнення проживав у Києві, займався науковою роботою в Центральному державному історичному архіві та Інституті історії Академії наук Української РСР.
  7. Брав участь у проголошенні Акта відновлення Української держави у Львові 30 червня 1941 р.
  1. Робота з контурними картами.
  • Позначте на контурній карті:
  • примусовий обмін населенням між Польщею та УРСР у 1945 – 1947 рр.;
  • райони проведення польською владою депортаційної операції «Вісла» у квітні 1947 р.;
  • місце загибелі Романа Шухевича;
  • території, передані від Польщі до складу УРСР 15 лютого 1951 р.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Вправа «Шифрувальник».
  • Розшифруйте шифрограми. Поясніть їх значення.

а

б

в

г

ґ

д

е

є

ж

з

и

і

ї

й

к

л

м

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

н

о

п

р

с

т

у

ф

х

ц

ч

ш

щ

ь

ю

я

 

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

 

  1. 21 1 6 33 18 12 10 1 27 12 33 – радянізація
  2. 15 19 16 7 15 23 11 3 12 10 1 27 12 33 – колективізація
  3. 12 18 6 24 22 23 21 12 1 16 12 10 1 27 12 33 – індустріалізація
  1. Вправа «Асоціативний кущ».
  • Створіть «кущ» асоціацій до слів-відгадок.
  • Сьогодні ми охарактеризуємо процеси колективізації та радянізації на західноукраїнських землях у перші післявоєнні роки.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота з історичною картою.
  • Покажіть на карті кордони західних областей УРСР.
  1. Кероване читання (с. 33 – 35).
  • Опрацюйте текст підручника та перекажіть його за запитаннями.
  • Які функції виконували партійні організації на західноукраїнських землях?
  • Що зумовило зміни в етнічному складі населення західних областей УРСР?
  • Який документ поклав курс на відбудову та розвиток промисловості?
  • Якими галузями поповнилася промисловість західних областей УРСР?
  • Де та коли з’явився перший найбільший газолін? (Дашава-Київ, 1948 р.)
  • Коли почалося будівництво шахт у Львівсько-Волинському кам’яно-вугільному басейні? (1949 р.)
  • Які промислові підприємства з’явилися у західних областях УРСР?
  • Що змінилося у зайнятості населення?
  • Які наслідки мала індустріалізація для краю?
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте історичне джерело на с. 35 підручника.
  • До тверджень у висновку історика доберіть конкретні факти.
  • Зробіть висновок про заходи радянізації західних областей України.

Заходи

  • Відновлення радянської влади; створення радянського партійного, господарського і карально-репресивного апаратів, які контролювали всі сфери життя.
  • Направлення зі східних регіонів України на постійну роботу фахівців, партійних функціонерів.
  • Націоналізація; індустріалізація; суспільна примусова колективізація.
  1. Вибіркове читання (с. 35 – 36).
  • Зачитайте речення, у якому йдеться про зображене.

Картинки по запросу хутірКартинки по запросу сільськогосподарська продукціяКартинки по запросу вовнаE:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\1. Україна в повоєнний період\5. Кадрова політика та індустріалізація в західних областях\30b3d4b70ce0c161bb5118badf3e342db9db28d3.jpeg

Картинки по запросу тваринництвоКартинки по запросу грошіКартинки по запросу селяниE:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\1. Україна в повоєнний період\5. Кадрова політика та індустріалізація в західних областях\Superagronom_vederstad-2476.jpgКартинки по запросу львів

  • Складіть три запитання до прочитаного.
  1. Аналіз листівок (с. 36).
  • Роздивіться листівки, прочитайте коментарі до них.
  • Про яке ставлення до персо на жів свідчать карикатури?
  • Яку оцінку явищ вони демонструють? Чи згодні ви з нею?
  • Які ідеї та політичні погляди обстоює автор? Чому ви так думаєте?
  • Визначте основні ідеї карикатур і назвіть художні засоби, за допомогою яких їх утілено.
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте історичні джерела за запитаннями.
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота з історичною картою.
  2. Вправа «Кошик термінів».
  • Заповніть кошик іменниками, що передають зміст теми уроку.

E:\Работа\Підготовка до уроків\11 клас\Іст. України\1. Україна в повоєнний період\5. Кадрова політика та індустріалізація в західних областях\basket.png

радянізація

колективізація

індустріалізація

партія

тоталітаризм

експансія

зміни

реставрація

будівництво

розвиток

промисловість

будівництво

селянство

колгоспи

і т.д.

  1. Підсумки уроку.
  1. Права «Займи позицію».
  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати матеріал підручника на с. 33 – 37.

 

 

docx
Додано
18 вересня 2019
Переглядів
2316
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку