Даний урок закріплення знань, умінь, навичок розроблено у формі казки. Має на меті сформувати математичні компетентності: повторити вивчений матеріал з даної теми; закріпити обчислювальні навички, вдосконалити навички лічби в межах 10; розвивати математичну мову, увагу, мислення, уміння аналізувати; виховувати інтерес до вивчення математики, старанність, охайність і каліграфію. Матеріал містить силуетні зображення героїв казки «Рукавичка», таблиці та ребуси.
Математика 1 клас
Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу з теми
«Додавання і віднімання в межах 10».
Мета: формувати математичні компетентності:
повторити вивчений матеріал з даної теми;
закріплювати обчислювальні навички, вдосконалювати
навички лічби в межах 10;
розвивати математичну мову, увагу, мислення, уміння
аналізувати;
виховувати інтерес до вивчення математики,
старанність, охайність при письмі.
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь, навичок.
Форма проведення: урок-казка
Обладнання: силуетні зображення героїв казки «Рукавичка»; таблиці;
ребуси.
Хід уроку
I Організаційний етап.
II Повідомлення теми й завдань уроку.
Сьогодні до нас на урок завітала казка. Відгадайте її назву.
Любі діти, коли йшла,
По дорозі це знайшла.
Ця хатинка невеличка,
Ми у казці… («Рукавичка»).
Наша казка незвична, казка ця математична.
III Математична казка.
Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку. От біжить мишка. Дивиться, лежить рукавичка. Хотіла потрапити до неї, але не вдається тому, що на доріжці кольорові смужки із пропущеними цифрами. Вирішила мишка заповнити порожні клітки. Допоможіть їй!
1 |
2 |
|
4 |
|
|
7 |
1 |
|
3 |
|
5 |
|
7 |
5 |
4 |
|
|
1 |
Влізла Сіромашка в рукавичку та й каже:
— Тут я буду жити!
Коли це жабка плигає та й питає:
— А хто-хто в цій рукавичці?
— Мишка-шкряботушка. А ти хто?
— Жабка-скрекотушка. Пусти й мене!
Впущу, якщо правильно підбереш знаки для порівняння чисел. Допоможемо їй?
3 * 2 7 * 2 4 * 4
5 * 5 6 * 1 8 * 3
Пустила мишка жабку до рукавички. От уже їх двоє. Коли біжить зайчик. Прибіг до рукавички та й питає:
— А хто-хто в цій рукавичці?
— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка. А ти хто?
— А я зайчик-побігайчик. Пустіть і мене!
Впустимо, якщо виконаєш завдання і допоможеш їжачкам. Їм потрібно відшукати де чиї листочки. Нумо до роботи.
1
Добре справився з завданням, заходь. От уже їх троє. Коли це біжить лисичка та й до рукавички:
— А хто-хто в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка та зайчик-побігайчик. А ти хто?
— Та я лисичка-сестричка. Пустіть і мене!
Гаразд, якщо відновиш знаки математичні, який змив дощик.
6 □ 4 □ 1=3 8 □ 2 □ 1=7 2 □ 4 □ 2=8
2 □ 1 □ 5=8 3 □ 5 □ 4=4 7 □ 1 □ 6=2
Розумничка, справно виконала завдання. Впустили лиску до себе в хатку.
Ото вже їх четверо сидить. Аж суне вовчик — та й собі до рукавички, питається:
— А хто-хто в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик та лисичка-сестричка. А ти хто?
— Та я вовчик-братик. Пустіть і мене!
Впустимо, як відтвориш склад числа на ялинках.
Та вже йди! Уліз і той. Уже їх п'ятеро. Де не взявся — біжить кабан.
— Хро-хро-хро! А хто-хто в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик,
лисичка- сестричка та вовчик-братик. А ти хто?
— Хро-хро-хро! А я кабан-іклан. Пустіть і мене!
Впустимо, якщо здогадаєшся хто це?
З яких фігур складається малюнок ведмедика? (З чотирикутника, трикутника
та кругів). Скільки на малюнку чотирикутників? (1); трикутників? (1); кругів?
(9).
Та йди вже! Уліз і той. Уже їх шестеро, уже так їм тісно, що й нікуди. Коли це
тріщать кущі, вилазить ведмідь — та й собі до рукавички, реве й питається:
— А хто-хто в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-
сестричка, вовчик-братик та кабан-іклан. А ти хто?
— Гу-гу-гу! Як вас багато! А я ведмідь-набрідь. Пустіть і мене!
Пустимо, якщо допоможеш нам відгадати ребуси.
Пі 2 л |
|
7’я |
|
3 буна |
|
Ві 3 на |
Уліз і ведмідь, — семеро стало. Та так вже тісно, що рукавичка ось-ось
розірветься.Коли це дід оглядівся,— нема рукавички. Він тоді назад — шукати
її, а собачка попереду побігла. Бігла-бігла, бачить — лежить рукавичка і
ворушиться. Собачка тоді: «Гав-гав-гав!»
Вони як злякаються, як вирвуться з рукавички,— так усі й порозбігалися лісом.
А дідусь на завершення казки прохає пограти в гру «Знайди однакові
рукавички».
IV Підсумок уроку.
Так щасливо закінчилася наша казка. Рукавичка залишилася цілою тому, що звірі знали математику. Дідусь дякує і вам за допомогу.