Тема. Склад числа 5. Порівняння кількості об’єктів, чисел. П’ятикутники. Розташування об’єктів у просторі і на площині.
Мета: 1. Формування ключових компетентностей:
навчальної – вміння висловлювати власну думку;
соціальної – вміння співпрацювати в групі.
2. Формування предметних компетентностей:
Обладнання: предметні малюнки, кольорові олівці, зображення Кощія, мишенят, козенят, зайченят.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Прозвучав уже дзвінок
І почався наш урок.
Я вітаю вас, малята,
Й хочу в казку погукати.
Тож сідайте всі зручненько,
Казку слухайте гарненько…
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
За полями, за горами,
За широкими морями,
Посеред густих лісів
Простяглась у всій красі
Чарівних Казок Країна,
Де лиш загадки й таїна.
Всі казки жили там в мирі
І дружили вони щиро,
А герої цих казок
Всі ходили на урок,
Щоб знання міцні здобути
І дружнішими ще бути.
Всім там весело було,
Лиш Кощія аж трясло.
Все чомусь його бісило,
Ніби сотня бджіл вкусила.
Сам хотів там керувати –
Тоді б міг спокійно спати.
Тож в один похмурий день
Сів Кощій собі на пень
Й в школу вирішив піти
Всім завдання роздати.
Та герої всіх казок
Полякались і … мовчок.
Ми ж усім їм допоможем
І Кощія переможем!
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Усний рахунок (Робота з числовим віялом)
Перш маленьким мишенятам
Хотів загадки загадати.
Та загадки ті не звичні,
А усі математичні.
На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних – скільки всіх?
На лужку, серед лози,
Заховалось дві кози,
А отут стоять ще дві
У густій рясній траві.
Порахуємо гуртом
Скільки всіх тих кіз разом?
Під дубочком три грибочки.
Під пеньочком ще один.
Скільки разом всіх грибочків
Ти швиденько полічи.
Киця Мурка на всі ніжки
Взула шовкові панчішки.
Та одна десь загубилась.
Скільки в киці залишилось?
Вже ми все порахували
Й мишенят порятували!
2. Гра «Живі цифри» (Перевіряємо знання про склад чисел, попереднє й наступне число і т.д.)
Ну а потім козенятам
Сказав цифри в руки брати
І команду як почують –
Враз до нього вибігати.
Ми ті ж цифри теж візьмем
Й козенят не підведем.
3. Гра «Пронумеруй віконця»
Козенята в потяг сіли
Й вже поїхати хотіли,
Але потяг не рушає –
Щось йому ще заважає.
Виявляється віконця,
Що повернуті до сонця,
Не всі мають номери
І потяг не рушить,
Навіть з гори.
Ми ж ті віконця пронумеруймо
І з Кощієм не жартуймо!
Фізкультхвилинка «Потяг»
IV. Оголошення теми уроку
А Кощій же розходився –
На зайчаток напустився.
Наказав їм, щоб вони
Вміли числа написати,
Їх порівнювать, складати,
П’ятикутники впізнати
І об’єкти розташувати.
Щоб помогти малим зайчатам –
Треба і самим це знати.
Тож швиденько все вивчайте
Й зайченяток виручайте.
V. Робота над темою уроку
1. Каліграфічна хвилинка
Спершу ви відкрийте зошит
Й пишіть цифри – дуже прошу.
Від одинички й до п’яти,
Ну а далі – навпаки.
Те, що хотів Кощій почути
Від маленьких зайченят,
Залюбки розкаже Равлик
Й Сонечко для всіх малят.
2. Ознайомлення з новим матеріалом(Робота з ПК, диск «Математика 1 клас» урок 8)
3. Робота за підручником (с. 28)
Завдання 3
Тепер можемо сміливо
Братись за підручник,
Бо порівнювать на диво
Кількість дуже зручно.
Завдання 4
І числа зможем порівняти
Та ще й в зошит записати.
Завдання 2
Ще повторимо склад числа 5,
Бо всім метеликам волю слід дать.
Завдання 1
Ось фігури геометричні -
Порахуєм кути звично
Й швидко назву їм дамо.
Й далі знову рушимо.
Завдання 5 (Метод «Мікрофон»)
А в нас на шляху звірята.
Всі вони ідуть на свято –
День народження в Іа.
Хто йде перший? Де Сова?
Хто найближче? Хто найдалі?
Хочу, щоб все розказали!
Фізкультхвилинка «Горобцям не до науки…»
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота в групах (із роздатковим матеріалом)
А Кощій не вгомонився.
Вже до білок причепився:
- Жолуді й листки збирайте
І з них приклади складайте!
Ми білчатам допоможем –
Приклади складати зможем.
2. Робота в зошитах з друкованою основою (с. 13)
Завдання 1 (Робота в парах)
Маленькій Мальвіні
Кощій навмання
Дав отаке непросте завдання:
- Квіти не просто зафарбувати,
А й склад числа знов пригадати.
Ви у парах попрацюйте
І Мальвіну порятуйте.
Завдання 2
Дуже сумний Карабас Барабас
Шишки звалились на голову враз.
Дати їм раду йому поможіть
І рахувати кульки біжіть.
Завдання 3 (Самостійна робота)
Кулькам повітряним
Лад ми дамо.
Скільки там треба –
Добавимо.
VII. Підсумок уроку. Рефлексія
Як ви гарно працювали –
Казкових героїв порятували.
Кощій від безсилля в замок свій втік
І не покажеться з нього повік.
В Країні Казок все ще більш розцвіло,
Щоб кожне дитя туди втрапить могло.
Дуже хотілося б знати мені:
- Вам казка сподобалася чи ні?
Що вам найважче було на шляху?
Ви ж не шукали дорогу легку.
Хочете в казці знов побувати,
Щоби звірят там могти рятувати?
Вас вони теж не забудуть ніколи.
На вашу честь накриють столи.
В лісі нарвуть і ягід, і горіхів.
Вас пригостять – смакуйте на втіху!