Тема. Вступ. Взаємне розміщення об’єктів у просторі і на площині. Підготовчі вправи до написання цифр.
Мета: 1. Формування ключових компетентностей:
навчальної – вміння здобувати інформацію з різноманітних джерел різними
способами;
громадянської – формування почуття любові до Батьківщини.
2. Формування предметних компетентностей:
з використанням слів: ближче, далі, зліва, справа, внизу, вгорі, ліворуч,
праворуч, між, під, над, на, попереду, позаду, поруч;
Обладнання: підручники «Математика 1 клас» (Ф.М.Рівкінд, Л.В.Оляницька, 2015р.), зошити з друкованою основою з математики (А.Д.Цимбалару, О.В.Камінська, 2015р.), ноутбук, диск «Математика 1 клас», карта України, паперові квіти, зображення звірів, предметні малюнки, кольорові олівці.
Хід уроку
I. Вступне слово
Ось і літо відбуяло –
Наче й не було.
Перше вересня настало
І в душі тепло.
Ранець зібраний з учора,
Квіти у руці –
Це малята йдуть до школи,
Вдатні молодці.
Будуть знання здобувати,
Дружбу берегти,
В космос мріями злітати
Й до вершин іти.
II. Організаційний момент
- Добрий день вам, любі друзі,
Рада бачить вас.
Будем разом працювати –
Вже прийшов той час.
Одне одному всміхніться –
Даруйте тепло.
І за руки ви візьміться –
Хай буде добро.
III. Оголошення теми і мети уроку
З вами вирушим сьогодні
В дорогу нелегку:
В країну Математику –
Незнану і чітку.
Дорога ця неблизька
Цікава, хоч важка.
Та світ вона відкриє
Хоробрим малюкам.
В дорозі навчитеся
Писати, рахувать,
Розміщувать предмети
Й про них розповідать.
IV. Робота над темою уроку
1. Ознайомлення з підручником
У цьому допоможе
Вам книжечка така –
Підручник з математики –
Дивіться, ось яка!
В дорозі супроводжувати
Буде вона вас.
Як ви її полюбите,
То буде все гаразд.
2. Проблемна ситуація
Та що за галас чути
На вулиці в цей час?
Давайте перевіримо
Й з’ясуємо все враз.
Щось сталось із звірятами
У нашому дворі.
Давайте все дізнаємось
Й поможем дітворі!
3. Читання й обговорення казки Альфа Прейсена «Козеня, що вміло лічити до 10» (Підручник з математики для 1 класу Ф.М.Рівкінд, Л.В.Оляницької с.141-142)
4. Робота за підручником (с.4-5)
Завдання 1 (Колективно)
Сміливе козенятко
Спасло всіх від біди
Та потім переплутались
Усі їхні сліди.
Хто ближче, а хто далі
Не розберуть ніяк.
Праворуч чи ліворуч
Дізнатись можна як?
5. Мотивація навчальної діяльності
За вашу допомогу
Маленьке козеня
Дало вам у дорогу
Цю квіточку знання.
Чим більше ви зберете
Їх на своїм шляху,
Тим краща Україна
Буде, як у вінку!
Звірятам розказали
Усе ви, як змогли,
Тож тіштесь разом з ними
Й танцюйте хоч куди!
6. Фізкультхвилинка «Веселі звірята»
А далі у дорогу
Ми всі разом підем
І всім на допомогу
Стежинку прокладем.
Завдання 2 (Робота в зошитах у клітинку – письмо паличок)
Стежинки дуже гарні
Проклали ви самі –
Тож квіточки не марно
Цвістимуть на землі. (Роздаємо ще по квіточці)
Завдання 3 (Робота в парах)
В дорозі будем пильні,
Розглянем все навкруг
І півню допоможем
В бінокль заглянуть.
Розкажем, що побачим
І хто, та де стоїть.
А квіточку в подяку
Вам півник вже вручить.
Завдання 4 (Метод «Мікрофон»)
На циркову виставу
Заглянемо на мить
І друзям всім повідаєм:
Хто що і де творить.
Ця розповідь цікава
Сподобалась бику
І він роздав усім вам
Ще квітку ось таку.
7. Робота в зошитах із друкованою основою (А.Д.Цимбалару, О.В.Камінська) с.1
Завдання 1 – 4 (Самостійно)
Усе у нас в порядку
Крокуєм дружно в ряд
І книги та журнали
Розкладемо улад.
Усе ми розфарбуєм
Полічим, наведем.
Аж котик здивувався –
Як сад ми зацвітем.
Дав кожному по квіточці:
- Радійте, малюки!
В країні Математика
Навчайтесь залюбки!
Усі малята радісно
Пустилися в танок.
Ще трішки і країна вся
Буде, як той вінок.
8. Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія»
V. Закріплення вивченого матеріалу
1.Робота за ПК (диск « Математика 1 клас» урок 1)
Ми, малята, хоч куди.
Всіх рятуєм від біди.
Равлик сам повільний дуже.
Допоможем йому, друже,
Фрукти всі порахувати
Й за розміром порівняти.
У подяку равлик вам
Квіти теж подарував.
2. Гра на увагу «День і ніч» (Робота з предметними малюнками)
Пам’ять маєте хорошу?
Перевірим? Дуже прошу.
На малюнок гляньте пильно
І розгляньте все довільно.
Скажу: «Ніч» - закрийте очі, (забираю 1 малюнок)
- «День» - відкрийте їх охоче
І скажіть, хто зник у нас,
Бо вже не чекає час.
Пес з цікавістю дивився,
Чи ніхто не помилився?
Але визнав: «Молодці!»
І дав вам по квіточці.
VI. Підсумок уроку
Квіти ви свої беріть,
Землю нашу прикрасіть.
Щоб вона, як сад, цвіла
І щасливою була.
Ну а з нею разом й ми
Станем справжніми Людьми!