Урок "Кислоти, їх склад, назви та класифікація"

Про матеріал
Конспект уроку для 8 класу на тему "Кислоти, їх склад, назви та класифікація"
Перегляд файлу

Тема: Кислоти, їх склад, назви та класифікація

 

Мета: ознайомити учнів із складом, формулами, назвами та класифікацією кислот; сприяти розвитку критичного мислення, комунікативних умінь, грамотної хімічної мови

 

Тип заняття: засвоєння нових знань

 

Форми та методи роботи: словесні (бесіда, розповідь), самостійна робота з підручником, робота в парах, дидактична гра «Термінологічний ланцюжок», технологія «Сенкан»

 

Засоби наочності: таблиця «Класифікація кислот»

 

Обладнання та реактиви: розчини хлоридної, сульфатної та нітратної кислот

Хід заняття

 

І. Організаційний етап

 

Привітання, перевірка готовності учнів до заняття, налаштування їх на робочий лад

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

 

Дидактична гра «Термінологічний ланцюжок»

Учитель ставить перше запитання, наприклад, «Що таке оксиди?». Учень відповідає і ставить запитання до іншого учня

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Тема заняття: «Кислоти». Ми познайомимося із складом, назвами, класифікацією кислот

Представниками класу кислот ви вже знаєте давно. Який смак має зелене яблуко? (Кислий). Це тому, що в ньому міститься яблучна кислота. Їсте лимон і він? (Кислий). Кислого смаку додає лимонна кислота. Кефір містить молочну кислоту, щавель – щавлеву. Це група органічних кислот, а ми будемо вивчати неорганічні. І зараз я вам продемонструю деякі кислоти:

а) хлоридна кислота – входить до складу шлункового соку;

б) сульфатна кислота – випадає з дощем, якщо атмосфера забруднена сульфур(VI) оксидом («кислотні дощі»);

в) нітратна кислота – подібно до сульфатної випадає у вигляді «кислотного дощу»

Записую їх формули на дошці: HCI, H2SO4, HNO3

Завдання:

-Прочитайте формули уголос.

-Що спільного у складі молекул цих кислот?

- Чим відрізняються за складом молекул ці кислоти?

-Як можна сформулювати визначення кислот?

Отже, кислоти – це складні речовини, молекули яких містять атоми Гідрогену та кислотні залишки

 

ІV. Засвоєння нових знань

 

Робота з підручником

За таблицею 7, ст. 135 розглянути, які неорганічнні кислоти є, крім вище названих. Прочитайте їх назви і формули.

Класифікацію кислот розглядаємо за допомогою таблиці «Класифікація кислот»

-за складом ( оксигеновмісні і безоксигенові)

-за основністю ( одно-, двох-, трьохосновні)

-за силою ( сильні, середні, слабкі)

 

V. Закріплення та узагальнення знань

 

Фронтальна бесіда:

  1. Що таке кислоти?
  2. Що таке кислотний залишок і як визначити його валентність?
  3. За якими ознаками класифікують кислоти?

Гра «Хто зайвий?»

1) H2S, H3PO4, H2CO3, H2SO4, H2SO3;

2) H2S, H3PO4, H2SO4, H2SO3;

3) H2S, HNO3, HBr, HI, HCI

Складіть сенкан про кислоти (Учні складають сенкан)

 

VІ. Підсумки заняття

 

  1. Що нового ви дізналися на уроці?
  2. Що викликало утруднення?
  3. Що найбільше сподобалося на уроці?

 

 VІІ. Домашнє завдання

        Параграф 8, впр. 3, ст. 43

 

 

 

doc
Додано
27 грудня 2022
Переглядів
213
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку