Урок "Класифікація неорганічних сполук. Оксиди, їх склад, назви. Класифікація оксидів."

Про матеріал
Класифікація неорганічних сполук. Оксиди, їх склад, назви. Класифікація оксидів.
Перегляд файлу

Хімія

Клас     8

Дата проведення уроку

 

УРОК № 1

Тема: Класифікація неорганічних сполук. Оксиди, їх склад, назви. Класифікація оксидів.

Мета уроку:

навчальна: сформувати уявлення про загальну класифікацію неорганічних речовин на підставі отриманих раніше знань про прості та складні речовини, сформувати знання про склад, класифікацію оксидів, їх назви;

розвивальна: розвивати вміння аналізувати та систематизувати;

виховна: формувати уявлення про негативний вплив деяких речовин на довкілля

Обладнання й матеріали: підручник Хімія 8 кл. (Буринська Н.М.), робочий зошит 8 кл. (Савчин М.М.),  Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, слайди презентації

Базові поняття и терміни: класифікація неорганічних речовин, оксиди,  кислоти, солі, основи, основний оксид, кислотний оксид.

Тип уроку: засвоєння нових знань

СХЕМА УРОКУ

 

Етап уроку

Методи навчання

Форми

Конкретні прийоми

І. Організаційний етап

 

Активні методи

Методи стимулювання навчально-пізнавальної діяльності:

- Віршик

- Девіз

слайд №1

Активізація уваги

Спостереження

ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань учнів

 

  1. Інформаційно-рецептивний:

-          словесний

 

-          наочний

 

    2. Репродуктивний

 

 

Еврістична бесіда

слайд №2

Наочні методи

 

Словесні, наочні методи

 

 

Фронтальне опитування

Побудова схеми на дошці

Конкретизація і закріплення вже набутих знань

ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

 

Інформаційно-рецептивний:

- словесний

 

Слайди №3-8

- повідомлення учнів

- Зачитування вірша-пояснення

 

 

Виклад інформації

Активізація уваги

ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

 

Інформаційно-рецептивний:

- наочний

 

 

Слайди №9-11

 

 

Спостереження

Запис у зошит теми уроку

V. Сприйняття і засвоєння учнями нового навчального матеріалу

 

1. Інформаційно-рецептивний:

- наочний

 

- практичний

 

 

2. Репродуктивний

 

 

 

Слайд №12

 

Демонстраційний дослід №1

 

Слайд №13

 

 

 

 

Отримання нових знань із спостережень

 

Подавання матеріалу у готовому вигляді:

- запис в зошит.

VІ. Осмислення об’єктивних зв’язків і взаємозалежності у вивченому матеріалі

 

 

1. Інформаційно-рецептивний:

- словесний

 

 

 

 

 

2. Дослідницький

 

 

3. Активні методи і інтерактивні методи

 

 

Робота з зошитом

 

 

 

 

 

Самостійна робота учнів

 

Кооперативне навчання

 

 

Завдання для самостійної роботи – навчально-логічні:

- виділити головне і другорядне;

 

Пізнавання закономірностей;

 

Робота в динамічних групах

VІІ. Узагальнення і систематизація знань

 

Активні методи

 

Логічне структурування

VІІІ. Підсумок уроку, оцінювання учнів

 

Інформаційно-рецептивний:
- словесний

 

 

 

Слайд №14

Метод стимулювання НПД

 

 

Активізація уваги

ІХ. Домашнє завдання

 

Інформаційно-рецептивний:
- словесний

 

 

Слайд №15

Бесіда

 

 

Логічне структурування

 

 

ХІД УРОКУ

 

  1.           Організаційний етап

Вчитель: Станьте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько

Посміхніться ви до мене,

Поверніться до гостей,

Привітайтесь: «Добрий день!»

Всі сідайте тихо, діти!

Домовляйтесь, не шуміти.

Руку гарно піднімати,

На уроці – не дрімати,

Щоб не було вам мороки,

Всі готові до уроку?

Ну гаразд, часу не гаймо,

І урок свій починаймо.

Ви на дошку подивіться,

Знання покажіть

І девіз уроку прокажіть:

 

Слайд №1

 

ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань учнів

Слайд №2

Еврістична бесіда

Слово вчителя:

Сьогодні ми починаємо вивчати нову тему, що познайомить вас не лише зі способами класифікації складних речовин, але й дозволить дізнатися, як склад і будова речовин впливають на їхні властивості, способи одержання й застосування. Із класифікацією органічних речовин ми познайомимося в 9 класі, а зараз поговоримо про неорганічні речовини.

 

ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

 

Слово вчителя:  Сьогодні ми познайомимося з неорганічними речовинами, детальніше звернемо свою увагу на оксиди.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Слайд №3

Слайд №4

Слайд №5

 

Слайд №6

Слайд №7

Слайд №8

 


 

 

 

Випереджальне завдання: виступ до 5 хв.

Повідомлення учня  «Поширення оксидів в природі. Застосування оксидів»

Ситуація успіху: оплески виступаючим

 

 

 

 

Оксиди

Оксиди, відомо, бінарні сполуки,

В них два елементи взялися за руки.

Їх міцно зв’язали хімічні зв’язки,

У парі в реакцію йдуть залюбки.

Їм різну властивість дарує природа:

Одні полюбляють в реакції воду,

Утворюють солі, основи, кислоти –

Їх вивчити треба. Отож, до роботи!

Роботу почнемо усі ми негайно,

Оксидам ми формулу створим загальну – (-ЕхОу)

 

ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Вчитель:

Слайд №9

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд №10

Слайд №11

 

V. Сприйняття та засвоєння учнями нового навчального матеріалу

Слайд № 12

Вчитель:

Демонстраційний дослід №1. Зразки оксидів

Учні розглядають оксиди в запаяних ампулах, на яких написані формули оксидів та їх назви, розділяють їх на три класи.

 

Слайд №13

Учні опрацьовують разом з вчителем і конспектують

 

VІ. Осмислення об’єктивних зв’язків і взаємозалежності  у вивченому матеріалі

 

Робота з робочим зошитом 

Вчитель: На с.24 усно опрацюйте теоретичу частину, зверніть увагу як записуються назви оксидів з постійною і змінною валентністю. Час на виконання завдання 1 – 2 хв.

Робота з підручником, таблиця 1

Вчитель: на с. 35 розгляньте Таблицю 1 «Назви оксидів», зверніть увагу на приклади формул оксидів та наукову і традиційні назви.

 

Робота з робочим зошитом

Вчитель: виконайте, будь ласка, письмово завдання 1 с.24

Клас поділяється на 2 варіанти.

2 учні виходять до дошки і виконують завдання свого варіанта. Всі інші виконують завдання самостійно. Після завершення завдання перевіряєтья правильність виконання, усуваються  помилки.

Час на виконання завдання 2-3 хв.

Пояснення вчителя: спочатку записується символ хімічного елемента і символ Оксигена, далі визначається валентність елементів і записуються індекси, потім дається назва оксиду. При цьому враховуємо те, що якщо елемент має змінну валентність – вона записується після назви хімічного елемента в дужках римськими цифрами.  

 

Вчитель: виконайте, будь ласка, письмово завдання 2 с.25

Клас поділено на 2 варіанти. 2 учні виходять до дошки і виконують завдання свого варіанта. Всі інші виконують завдання самостійно. Після завершення завдання перевіряється правильність виконання, усуваються помилки.

Час на виконання завдання 2-3 хв.

Додаткові завдання для учнів

Підручник с. 40 Завдання для самоконтролю №1-5, №*6 (індивідуально)

 

VІІ. Узагальнення і систематизація знань

Фронтальне опитування

1. Сформулюйте визначення оксидів: а) оксидів; основних оксидів; кислотних оксидів.

2. Поясніть, від чого походять назви оксидів, до складу яких входить елемент з постійною валентністю.

3. Поясніть, як називають оксиди, до складу яких входить елемент зі змінною валентністю.

4. Пригадайте, як визначити валентність елемента за формулою оксиду.

VІІІ. Підсумок уроку, оцінювання учнів

Слайд №14

Вчитель:

Слайд №15

ХІ. Домашнє завдання

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
27 березня
Переглядів
35
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку