Конспект показового уроку розвитку зв’язного мовлення у 2 класі вчителя початкових класів Конотопського ліцею №5
Тема. Конотоп – наш рідний край
Мета: закріплювати знання про текст-розповідь;
вчитись складати текст згідно заданої теми;
поглиблювати знання про рідний край;
збагачувати та розширювати словниковий запас;
розвивати усне та писемне мовлення;
виховувати любов і повагу до рідного краю.
Обладнання: проектор, презентація «Конотоп – мій рідний край», аудіозапис пісні про Конотоп, Картина В. Борошнєва «Рідний Краєвид».
Хід уроку
І. Організація класу
Встаньте всі скоріше, діти!
Усміхніться всім щиріше.
Привітайтесь: «Добрий день!».
Пролунав дзвінок і починаємо урок.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Інсценізація вірша Василя Марсюка
Рідна гора
На крутій горі,
На такому дикому
Схилі – пустирі?
Ні трави, ні дерева
Поблизу нема,
Тільки кущ малесенький
Сам один дріма.
На крутій горі,
На такому граному
Схилі – пустирі,
Це не кущ малесенький,
Це для мене – гай.
Тут моя хатиночка,
Тут мій рідний край!
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Колективна підготовча робота.
Конотоп – мій рідний край
Конотоп – батьківщина, рідний край, вулиця, рідна земля, рідна сторона, школа, родина, річечка, трамвай, площа.
Наш край крикрашає синьоокий … (Єзуч)
Ми, шанувати, і, пам’ятати, тих, хто, віддавати, життя, за, наше, місто.
ЦентральнавулицянашогомістапроспектМиру.
Найважливіша прикмета сучасного конотопа є існування у місті трамвайної колії
Тут навіть сонце яскравіше світить,
Тут, певно, найродючіші поля.
У краї цім лише життю радіти.
Привітна Конотопщина моя.
Твою красу ні з ким не порівняти,
Твоїх дітей не сплутати ні з ким.
Тут люди працю вміють шанувати,
Тут доля посміхається усім.
Мій краю рідний, я живу тобою,
Твоїм минулим і майбутнім, знай.
Тут новий ранок вмиється росою,
Тут носять щастя лебеді з собою.
Мій неповторний Конотопський край.
України, нашої, куточок, Конотопщина, це, мальовничий.
У своїх групах зпробуйте зібрати прислів’я із поданих частин:
У рідній стороні і сонце яскравіше світить.
Там земля мила, де мати народила.
Кожному мила своя сторона.
Людина в ріднім краю, як квітка в травневім гаю.
Всюди добре, а вдома найліпше.
Без батьківщини немає людини.
Рідний край – земний рай.
Людина без рідної землі, як соловей без пісні.
- З якою метою українці передають ці прислів’я з покоління в покоління?
- Сьогодні ми складатимемо твір-розповідь «Моє місто». Але спочатку пригадаємо:
- Зверніть увагу на словосполучення, які ми використовували у попередніх завданнях, вони допоможуть вам скласти свою розповідь. (слайд).
- Яке речення може бути зачином нашої розповіді?
- Що б ви хотіли розповісти у основній частині?
Яка може бути кінцівка розповіді?
ІІІ. Самостійна робота
- Оберіть свій варіант написання твору:
І група – за поданим планом і з допомогою вчителя;
І група – за поданим початком і кінцівкою;
І група – свій твір.
ІV. Перевірка самостійної роботи
V. Підсумок уроку
- Сьогодні ви висловлювали свої почуття до рідного краю. Бажаю, щоб ващі душі були відкриті для добра і любові, бо саме вам творити майбутнє нашої батьківщини.
А тепер подаруйте рідному місту тепло своїх сердець. (Під мелодію про Конотоп учні прикріплюють на карту Конотопа зображення серця)