Урок, Конспект уроку математики для 1 класу на тему "Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел у межах 10".

Про матеріал

Опис матеріалу: пропоную вам конспект уроку-казки з математики для початкової школи - 1 клас на тему «Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10 ». Даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів. Даний конспект уроку дуже пізнавальний, спрямований на виховання інтересу не тільки до предмету, але і до казок, розвиває допитливість, спостережливість, мислення.


Перегляд файлу

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання 

           чисел у межах 10.

Мета: вправляти у засвоєнні таблиць додавання і віднімання числа 3,  

            складанні і розв’язуванні прикладів і задач; розвивати пам'ять, 

            увагу, уяву, логічне мислення; виховувати любов до 

            українських казок і бажання вчитися. 

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, ноутбук, малюнок 

            рукавички, казкових героїв, таблиці, лічильний матеріал.

 

Хід уроку

  1. Організація класу.

Любі діти! У наш клас

Завітали гості щирі!

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром!

 

Ми вам раді люди добрі,

І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок математики у 1- В клас.

  • Всі сідайте тихо, діти, домовляємось – не шуміти, руку гарно піднімати, на уроці – не дрімати.

11. Мотивація навчальної діяльності учнів.

- Діти, наш урок буде дещо незвичайний. Ми з вами будемо подорожувати по казці і зустрінемося з багатьма казковими героями. Але, діти, це буде не проста подорож, так як ми повинні  будемо повторити таблиці додавання і віднімання числа 3, вчитися краще розв’язувати приклади і задачі, та інші цікаві завдання.

 

Загадка:

Що за хатка на узліссі?

Вся ворушиться, дрижить.

Де не взявсь – зайчик біжить.

Тут і вовк є, і ведмідь,

Й кожен в хатці хоче жить.

Так вже тісно їм усім –

Ось-ось-ось порветься дім.

Що ж за дім такий лежить,

І ворушиться й дрижить?

(Рукавичка)

  • Так – це «рукавичка». Сідайте зручно і слухайте мене дуже уважно.

111. Актуалізація опорних знань учнів.

- А хто з вас, діти, пам’ятає, як починається казка рукавичка?

Рукавичку якось нишком

На дорозі стріла мишка.

  • От мишка і поселилася в рукавичці і стала в ній господаркою.
  •  

Звідки не візьмись, стрибає жабка

«Буде в мене тепла хатка

Хто живе? Мерщій озвіться

І пустіть мене погрітися»

 

- Мишка ні з ким не хотіла ділити своє житло, але погодилась пустити жабку з-за однієї умови. Щоб вона навчила мишку усно рахувати, але жабка теж не дуже добре це вміє робити.

- Тому ми з вами повинні їй допомогти.

1. Усний рахунок.

    - Таблиці додавання і віднімання числа 3.

    - Назви сусідів числа: 7, 4, 1, 9, 5.

    - Порівняй: 10 і 7, 5 і 4, 8 і 8, 3 і 6.

    - Як називаються числа при додаванні? При відніманні?

Мишка чемно двері відчинила

Жабку грітись запросила.

 

А під вечір в темний ліс

Полем прудко зайчик біг.

Зупинився на хвилинку,

Теж помітив він хатинку.

«Рукавичка – теплий дім,

Поселюся я у нім»

  1. Каліграфічна хвилинка.
  • Але мишка і для зайчика підготувала завдання. Вона попросила його, щоб він навчив її писати цифри і розв’язувати приклади.
  • А яку цифру писати, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:

Їжачок по лісу йшов,

На обід грибів знайшов:

6 – під березою,

3 – під сосною

Всі грибочки порахуємо з тобою.

 

 

 

 

     1V. Узагальнення і систематизація набутих знань.

1.Розв’язання прикладів.

Будемо трійку додавати й віднімати

Та зайчику допомагати

9 + 3 = 12           5 + 5 + 3 = 13

11 – 3 = 8           7 + 3 – 2 = 8

5 + 3 = 8             4 + 1 – 5 = 0

- Молодці, діти, допомогли зайчику розв’язати чарівні приклади, впустила і його мишка в рукавичку.

2. Фізкультхвилинка.

3. Віршовані задачі.

Так живуть вони утрьох

На млинці товчуть горох.

Не нудьгує рукавичка

Раптом йде руда лисичка

«Що за дивна рукавичка?»

Придивляється лисичка.

«Заночую я у ній,

В рукавичці чарівній.

Гей, впустіть мене в хатинку,

Ляжу спати на перинку»

  • Вже їм тісно в рукавичці, шкода їм впускати лисичку, але ж замерзне хитренька. Мишка, жабка і зайчик вирішили перехитрити лисичку і приготували для неї теж завдання. Якщо вона не впорається з ними, то не буде жити в рукавичці. Але ж ми з вами не залишимо лисичку в біді і допоможемо їй.

 

 

10 хлопчиків завзято

Про щось сперечались.

Троє з них гукнула мати

Скільки їх зосталось?  (7)

 

По дорозі зайчик біг

Ніс 5 яблук на пиріг.

Одне впало, покотилось,

Скільки яблук залишилось? (4)

 

У Оксанки у руці є 4 олівці,

А в її подруги Віри,

Ось погляньте, теж 4

Полічіть-но всі оці, кольорові олівці. (8)

 

7 цукерок Толя мав,

2 цукерки мамі дав,

2 малій сестричці Олі,

Залишилось скільки в Толі? (3)

 

На полиці 8 книг

Толя зняв одну із них

Хто тепер сказати б міг,

Скільки на полиці книг? (7)

  • Молодці, діти, вже і лисичка живе з ними в рукавичці.
  1. Розв’язування задач.

Знову стукають в дверцята

Полякалися звірята.

Ой замерз у мене носик,

За дверима плаче вовчик.

Впустіть мене погрітися.

- Але звірам вже дуже тісно і вони не знають чи впускати вовчика. Але і для нього завдання є.

4.1 Задача 1 (с.      )

- Що зображено на малюнку? (Дерева)

- Скільки дерев на першій галявині? (6)

- Скільки на другій? (Стільки ж і ще 3)

- Що означає слово стільки ж?

- Чи можемо ми дізнатися скільки дерев на другій галявині?

4.2 Задача 4 (с.      )

- Про що іде мова в задачі? (Про бджоли)

- Що означає число 10?

- Що означає число 3?

- Якщо 3 полетіло, то їх стало більше чи менше?

- Якщо бджіл стало менше, то яку дію будемо виконувати?

- Що від чого віднімати? (10 – 3 = 7)

  • Молодці!

5.Цікаві завдання

В темний ліс ведмідь набрід

Йшов шукать собі барліг.

Бачить тепла рукавичка.

Ось і я погрію щічки!

Гей, впустіть заночувати

Буду з вами зимувати!

- Нема куди звірам діватися треба допомагати один одному, але вже і місця немає в рукавичці. Ну вони вирішили і ведмедю дати завдання.  

 5.1 Ребуси

            

 

 

 

 

 

    5.2 Порахуйте скільки чотирикутників на малюнку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V.Підсумок уроку

Та й ведмедя пожаліли

Теж погрітися впустили

І живуть, як три сестрички,

Мишка, Жабка і Лисичка.

Зайчик, Вовчик і Ведмідь,

Побратались теж, як слід.

Не сидять вони без діла

Трудяться звірята вміло:

Мишка топить у печі

Й випікає калачі

Жабка ходить по водицю

Зайчик прибира світлицю

Носить хмиз із лісу вовк,

А ведмідь товче горох,

А лисичка всім на ніжки

В’яже на зиму панчішки

 

Рукавичка – світлий дім,

Тепло й затишно у нім.

  • Діти, чи сподобався вам урок?
  • А що ми робили на уроці?
  • Ви всі гарно відповідали, всі звірі дуже вам вдячні за допомогу і приготували для вас невеличкі подарунки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
31 січня 2018
Переглядів
1633
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку