Урок "Конспект уроку з біології для 8 - го класу на тему :"Постембріональний період розвитку людини "

Про матеріал

Постембріональний період розвитку людини

Мета уроку : сформувати поняття постембріональ­ний розвиток;

ознайомити з періодами постембріонального розвитку.

розвивати логічне мислення учнів, інтелектуальні здібності, здатність порівнювати, самостійність.

виховувати статеве виховання учнів, почуття колективізму, взаємодопомоги.

Тип уроку :засвоєння нових знань та вмінь

Обладнання : підручник ,зошит,ілюстрація різних періодів життя

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Що таке ембріональний період розвитку людини?

Які вам відомі особливості ембріонального періоду?

На якому терміні вагітності ембріон починають називати зародком?

Назвіть етапи запліднення ?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

?Що на ваш думку постембріональний період ?

Постембріональний період розвитку людини - це час, відведений живого організму на реалізацію його генетичної програми

!Існує вікова періодизація людини . Це ...

Перегляд файлу

Характер

Мета уроку:       дати визначення "характер"

  познайомити із основними рисами характеру

  розглянути структуру характеру

  виховувати поважне ставлення до оточуючих

Тип уроку : комбінований

Обладнання : підручник ,зошит

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Що таке темперамент ?
  • Які типи людей бувають за темпераментом?
  • Які особливості поведінки притаманні флегматикам?
  • Назвіть особливості меланхоліків
  • Яка різниця між флегматиками та холериками ?
  • Що притаманне сангвінікам?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

?Що на вашу думку  характер ?

Характер - це сукупність стійких індивідуально-психологічних властивостей людини, які виявляються в її діяльності та суспільній поведінці, у ставленні до колективу, до інших людей, праці, навколишньої дійсності та самої себе.

?З чого складається характер ?

?Які основні риси типового характеру

!Для характеру властиві акцентуації

?Що ж таке акцентування

АКЦЕНТУАЦІЯ ХАРАКТЕРУ – це надзвичайне підсилення окремих рис характеру, при якому спостерігаються відхилення в психології і поведінці людини, що не виходять за межі нормативної поведінки, але межують з патологією.

IV.Підсумок уроку

  • Що таке характер
  • назвть основні види характеру
  • як поділяють характер за рисами
  • Що таке акцентування
  • які вам відомі види акцентування

V. Домашнє завдання

вивчити конспект

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постембріональний період розвитку людини

Мета уроку : сформувати поняття постембріональ­ний розвиток; 

               ознайомити з періодами постембріонального розвитку.

             розвивати логічне мислення учнів, інтелектуальні здібності, здатність порівнювати, самостійність.

  виховувати  статеве виховання учнів, почуття колективізму, взаємодопомоги.

Тип уроку :   засвоєння нових знань та вмінь

Обладнання : підручник ,зошит,ілюстрація різних періодів життя 

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Що таке ембріональний період розвитку людини?

Які вам відомі особливості ембріонального періоду?

На якому  терміні вагітності ембріон починають називати зародком?

Назвіть етапи запліднення ?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

?Що на ваш думку постембріональний період ?

Постембріональний період розвитку людини  - це час, відведений живого організму на реалізацію його генетичної програми

!Існує вікова періодизація людини . Це ...

http://svitppt.com.ua/images/3/2022/960/img0.jpg

 

Біологічний вік – це індивідуальний темп розвитку окремо взятої дитини, який може не відповідати її календарному віку.

!Виділяють певні періоди постембріонального періоду   

Період

Тривалість періоду

Що відбувається

 

чоловіки

жінки

 

Період

новонародженості

Перші

 

10 днів

Перші

 

10 днів

Перебудова організму пов’язана з адаптацією до життя поза організмом матері. Дегенерація структур, пов’язаних з обміном речовин через плаценту

 

Грудний період

10 днів —

 

1 рік

10 днів —

 

1 рік

Найвищі в постембріональному періоді темпи росту й розвитку всіх систем органів. Укріплення опорно-рухового апарата, формування великої кількості 

умовних рефлексів

Раннє дитинство

1–3 роки

 

1–3 роки

 

Високі темпи росту й розвитку всіх систем органів. Початок самостійних активних рухів, перехід на харчування дорослою їжею. Розвиток молочних зубів. Початок користування мовою. У кінці періоду темпи росту вповільнюються

Перше

дитинство

4–7 років

 

4–7 років

 

Уповільнення темпів росту. Активне накопичення інформації про навколишній світ. Формування вмінь та навичок, необхідних для нормальної самостійної життєдіяльності. Розвиток

постійних зубів

Друге

дитинство

8–12

 

років

8–11

 

років

Відносно невисокі темпи росту. Продовжується активне накопичення інформації про навколишній світ та формування вмінь і навичок, необхідних для

самостійної життєдіяльності

Підлітковий

період

13–16

 

років

12–15

 

років

Початок періоду статевого дозрівання.  Різке підвищення темпів росту. Суттєві гормональні перебудови в організмі. Початок функціонування статевих

систем

Юнацький

період

17–21 рік

 

16–20

 

років

Завершення періоду статевого дозрівання. Зменшення темпів розвитку, закінчення росту тіла. Статеві системи виходять на нормальний режим функціонування

 

Зрілий вік

(перший   період)

22–35

 

років

21–35

 

років

Найбільш продуктивний період життя. Розвиток здатностей досягає найвищого рівня, робота всіх систем організму є найбільш ефективною

 

Зрілий вік

(другий  період)

36–60

 

років

36–55

 

років

Дуже продуктивний період. Достатньо високі фізичні можливості поєднуються з багатим досвідом і дозволяють досягати найвищих результатів. У кінці

періоду спостерігається поступове згасання функцій репродуктивної системи

Похилий вік

61–74

 

роки

56–74

 

роки

Стан організму суттєво залежить від особливостей життя, яке людина вела в попередні періоди. Репродуктивні функції у чоловіків продовжують згасати, у жінок припиняються взагалі

 

Старечий вік

 

75–90

 

років

75–90

 

років

В організмі відбуваються структурні, функціональні та біохімічні зміни, які значною мірою обмежують його можливості

 

Довгожительство

Більше

 

90 років

Більше

 

90 років

В організмі продовжуються структурні, функціональні та біохімічні зміни, які обмежують його можливості

 

 

IV.Підсумок  уроку

  • Що таке постембріональний період розвидку?
  • Що таке біологічний вік ?
  • Яка різниця між біологічним та хронологічним віком ?
  • Назвіть періоди постембріонального періоду ?
  • Які властивості раннього періоду?
  • Хто такі довгожителі?
  • Назвіть різницю між  старечим віком та зрілим віком (перший період)?

VДомашнє завдання

Опрацювати відповідний параграф підручника ,вивчити конспект

 

 

 

docx
Додано
29 червня 2018
Переглядів
944
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку