Урок "Конспект уроку з географії для 6 класу :"Загальна кількість води на Землі .Світовий океан та його частини "

Про матеріал

Загальна кількість води на Землі ,її розподіл між частинами гідросфери

Світовий океан та його частини

Мета уроку : дати визначення "гідросфера ","затока ","протока ","Океан ","море ",

познайомити із загальною кількістю води на Землі

розглянути складники Світового океану

Розвивати зв'язне мовлення;

удосконалювати навички роботи з картою

виховувати бережливе становлення до навколишнього середовища

Тип уроку :комбінований

Обладнання : атласи ,підручник ,зошит ,фізична карта світу

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

*Що таке клімат?

*Назвіть кліматотворні чинники ?

*Яка наука займається вивченням клімату ?

*Яка особливість клімату в помірних широтах ?

*Що ви можете розповісти про клімат в екваторіальних широтах?

*Розкажіть про клімат в Арктиці ?

ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності

Колись давно жила собі планета. Була вона молода, гаряча і дуже самотня. Інші планети Сонячної системи, такі ж молоді та гарячі, знаходились далеко, і спілкуватися з ними було важко. Дуже хотілося планеті з кимось товаришувати, про когось дбати. І от одного разу, в результаті дуже складної послідовності хімічних реакцій, у речовині мантії планети почала утворюватися вода. Поступово води утворилося так багато, що вона заповнила западини. А оскільки поверхня планети була теплою, то вода почала активно випаровуватися, утворилися хмари, а із хмар пішов дощ. Одного сприятливого моменту у воді з'явилися перші найпростіші живі організмі. Як із цих найпростіших виникли складні живі системи, поки що нікому не відомо. Але головне, наша планета відтоді перестала страждати від самотності...

Неважко здогадатися, про що йдеться в цій казці. Звичайно ж, про воду, про водну оболонку Землі, про взаємозв'язки водної оболонки з літосферою та атмосферою. Саме водну оболонку — колиску життя

на нашій планеті, ви вивчатимете на уроках, присвячених темі «Гідросфера». На вас чекають простори океанів, загадкові вигини річок та таємничі озера, мальовничі водоспади та холодні льодовики. Тож почнемо знайомство з водною оболонкою планети.

IV. Вивчення нового матеріалу

Діти давайте з вами пригадаємо як же називається водна оболонка Землі ?

Гідросфера - це вся вода ,яка міститься в земній корі та на її поверхні .

Всю воду,яка оточує материки називають Світовий океан

Давайте з вами запишемо визначення

Світовий океан — безперервна водна оболонка земної кори ,що оточує материки.

Він становить 70,8 % (361 млн км2) земної поверхні, у ньому зосереджено 96,5 % (1370 млн.км3) усіх вод планети.

Перегляд файлу

Загальна кількість води на Землі ,її розподіл між частинами гідросфери

Світовий океан та його частини

Мета уроку : дати визначення "гідросфера ","затока ","протока ","Океан ","море ",

  познайомити із загальною кількістю води на Землі

  розглянути  складники Світового океану

  Розвивати зв'язне мовлення;

  удосконалювати навички роботи з картою

  виховувати бережливе становлення до навколишнього середовища

Тип уроку :комбінований

Обладнання : атласи ,підручник ,зошит ,фізична карта світу

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Що таке клімат?
  • Назвіть кліматотворні чинники ?
  • Яка наука займається вивченням клімату ?
  • Яка особливість клімату в помірних широтах ?
  • Що ви можете розповісти про клімат в екваторіальних широтах?
  • Розкажіть про клімат в Арктиці ?

ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності

Колись давно жила собі планета. Була вона молода, гаряча і дуже самотня. Інші планети Сонячної системи, такі ж молоді та гарячі, знаходились далеко, і спілкуватися з ними було важко. Дуже хотілося планеті з кимось товаришувати, про когось дбати. І от одного разу, в результаті дуже складної послідовності хімічних реакцій, у речовині мантії планети почала утворюватися вода. Поступово води утворилося так багато, що вона заповнила западини. А оскільки поверхня планети була теплою, то вода почала активно випаровуватися, утворилися хмари, а із хмар пішов дощ. Одного сприятливого моменту у воді з’явилися перші найпростіші живі організмі. Як із цих найпростіших виникли складні живі системи, поки що нікому не відомо. Але головне, наша планета відтоді перестала страждати від самотності...

Неважко здогадатися, про що йдеться в цій казці. Звичайно ж, про воду, про водну оболонку Землі, про взаємозв’язки водної оболонки з літосферою та атмосферою. Саме водну оболонку — колиску життя

на нашій планеті, ви вивчатимете на уроках, присвячених темі «Гідросфера». На вас чекають простори океанів, загадкові вигини річок та таємничі озера, мальовничі водоспади та холодні льодовики. Тож почнемо знайомство з водною оболонкою планети.

IV. Вивчення нового матеріалу

Діти давайте з вами пригадаємо як же називається водна оболонка Землі ?

Гідросфера  - це вся вода ,яка міститься в земній корі та на її поверхні .

 Всю воду,яка оточує материки називають Світовий океан

Давайте з вами запишемо визначення

Світовий океан — безперервна водна оболонка земної кори ,що оточує материки.

Він становить 70,8 % (361 млн км2) земної поверхні, у ньому зосереджено 96,5 % (1370 млн.км3) усіх вод планети.

Що ж входить до Світового океану ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти ,а як ви думаєте ,яка наука займається вивченням океанів ?

Океанологія  - комплекс наук, які досліджують Світовий океан. Об'єднує фізику океану, або океанографію, вивчає процеси циркуляції у морському водному середовищі, оптичні, акустичні, магнітні та інші його особливості, виявляє закономірності взаємодії атмосфери й океану, хімію океану (гідрохімічні особливості морських вод та формування хімічного балансу океану), біологію океану (рослинний і тваринний світ, біологічну продуктивність морів, можливість відтворення найважливіших біологічних ресурсів). До океанології відносять також геологію океану, завданням якої — вивчення будови земної кори в межах океану, рельєфу його дна, а також формування родовищ корисних копалин. Експедиційні дослідження з океанології забезпечуються спеціально обладнаними науково-дослідними судна-ми, океанографічними платформами, підводними апаратами та електронною вимірювальною технікою, розвивається супутникова океанологія

Діти ,а якщо ми з вами уважно подивимося на карту ,що ми ще можемо побачити в океані ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Підсумок уроку

  • Що таке Світовий океан ?
  • Що входить до Світового океану ?
  • Які ви знаєте океани ?
  • Що таке море ?
  • Які за розміщенням бувають моря ?
  • Що таке протока ?Які ви знаєте протоки
  • Що таке затока ?назвіть приклади
  • Яка наука займається вивченням океанів ?

VI. Домашнє завдання

  • Опрацювати текст параграфа.
  • Скласти в зошиті схему світового кругообігу води.
  • Виконати практичну роботу на ст 166

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Туровець Олександр Антонович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
18 лютого 2018
Переглядів
4006
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку