Материки та океани - як об"єкт вивчення регіональної географії.
Співвідношення і розподіл на Землі материків та океанів . Материки і частини світу
Мета уроку: з'ясувати особливості нового курсу, предмет його вивчення;
сформувати уявлення про систему географічних наук, що вивчають окремі регіони Землі розповісти про співвідношення води та суші
дати визначення "материк", "частина світу ","океан"
розглянути материки та частини світу
виховувати цікавість до вивчення теми
Тип уроку :вивчення нового матеріалу
Обладнання : підручник ,зошит ,фізична карта світу
Хід уроку
І.Організаційний момент
Пролунав дзвінок —
Починаємо урок.
Працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти — просто мо-ло-дці!
Отож, всі-всі сідайте
Й «12» заробляйте!
В добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ØХто є батьком географії ?
ØЯкі заслуги Ератосфена ?
ØЩо ми вивчали в минулому році ?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Минулого року під час вивчення географії ви склали загальне враженняпро нашу величезну домівку — планету Земля. Цього року ми зазирнемо доокремих її «кімнат». З'ясуємо особливості «дизайну» кожної з них, особливості функціонування, господарів та багато іншого.
Діти ,як ви думаєте ,що ми будемо вивчати в цьому році ?
Давайте з вами подумаємо і визначимо ,що є об'єктом вивчення курсу ?(материки та океани )
Хто з вас може сказати ,що є предметом вивчення материків та океанів ?
Материки та океани - як об"єкт вивчення регіональної географії.
Співвідношення і розподіл на Землі материків та океанів . Материки і частини світу
Мета уроку : з’ясувати особливості нового курсу, предмет його вивчення;
сформувати уявлення про систему географічних наук, що вивчають окремі регіони Землі розповісти про співвідношення води та суші
дати визначення "материк", "частина світу ","океан"
розглянути материки та частини світу
виховувати цікавість до вивчення теми
Тип уроку :вивчення нового матеріалу
Обладнання : підручник ,зошит ,фізична карта світу
Хід уроку
І.Організаційний момент
Пролунав дзвінок —
Починаємо урок.
Працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти — просто мо-ло-дці!
Отож, всі-всі сідайте
Й «12» заробляйте!
В добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Минулого року під час вивчення географії ви склали загальне враженняпро нашу величезну домівку — планету Земля. Цього року ми зазирнемо доокремих її «кімнат». З’ясуємо особливості «дизайну» кожної з них, особливості функціонування, господарів та багато іншого.
Діти ,як ви думаєте ,що ми будемо вивчати в цьому році ?
Давайте з вами подумаємо і визначимо ,що є об'єктом вивчення курсу ?(материки та океани )
Хто з вас може сказати ,що є предметом вивчення материків та океанів ?
Які ж науки вивчають материки та океани
Діти ,а що таке материк та частина світу ?
Материки (категорія геолого-географічна) — найбільші ділянки суходолу Землі з усіх боків оточені водами.
Материків на Землі шість — Євразія, Африка, Австралія, Південна Америка, Північна Америка, Антарктида.
Які вам відомі материки?
Частини світу( історико - географічна) — великі частини суходолу включають материки чи їхні частини та прилеглі острови.
Увесь земний суходіл ділять ще на шість частин світу: Європа, Азія, Африка, Америка, Австралія з Океанією, Антарктида.
То ж ми з вами бачимо ,що у нас 6 материків та 6 частин світу
А що таке океан?
Океани — це улоговини на поверхні планети, заповнені водою. Всіх океанів чотири — Тихий, Атлантичний , Індійський, Північний Льодовитий. Разом з морями вони утворюють єдиний водний простір Землі — Світовий океан
?Діти,а чого більше суші чи води ?(робота з підпучником)
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
& 1 читати та переказувати ,вивчити конспект