Планети . Відмінності між планетами
Мета уроку :дати визначення "планета "
ознайомити із планетами Сонячної групи
формувати знання між відмінностями планетами та їх розмірами
розвивати уявлення про навколишній світ
виховувати цікавість до навколишнього світу
Тип уроку :комбінований
Обладнання :підручник ,зошит ,фотографії планет ,атлас
Хід уроку
І.Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
всіх покликав на урок.
До уроку приготуйтесь,
на роботу налаштуйтесь.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Сонце – це зоря жовтого кольору. (Так)
2.Зорі – ніколи не змінюються. (Ні)
3.Зорі – допомагали людям віщувати погоду,орієнтуватися у подорожах. (Так)
4.Сонце – це найвіддаленіша від Землі зоря. (Ні)
5.Вік Сонця становить 15 млрд. років. (Ні)
6.Сукупність фізичних змін, що відбуваються на Сонці, називається сонячною активністю. (Так)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Що називають планетою ?
Планета (грец. той, що блукає) — кулясте несамосвітне тіло, що обертається навколо Сонця чи іншої зірки.
Планети . Відмінності між планетами
Мета уроку :дати визначення "планета "
ознайомити із планетами Сонячної групи
формувати знання між відмінностями планетами та їх розмірами
розвивати уявлення про навколишній світ
виховувати цікавість до навколишнього світу
Тип уроку :комбінований
Обладнання :підручник ,зошит ,фотографії планет ,атлас
Хід уроку
І.Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
всіх покликав на урок.
До уроку приготуйтесь,
на роботу налаштуйтесь.
ІІ. Актуалізація опорних знань
«Так чи ні».
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Що називають планетою ?
Планета (грец. той, що блукає) — кулясте несамосвітне тіло, що обертається навколо Сонця чи іншої зірки.
Ми з вами продовжуємо подорожувати Всесвітом і сьогодні ми детальніше зупинимося на вивченні планет Сонячної системи .
А для того ,щоб ви могли легше їх запам'ятати давайте ми з вами разом їх порахуємо
Меркурій по першій доріжці іде,
По другій – красуню Венеру веде,
а рідна Земля ось по третій біжить,
а Марс по четверті за ним спішить.
Юпітер за Марсом на п’ятій орбіті,
Сатурн аж на шостій, в кільце він одітий.
По сьомій орбіті Уран ось біжить,
Нептун за Ураном по восьмій летить.
Найдалі від Сонця Плутон пробігає –
там довга зима, там усе замерзає.
Діти ,а хто з вас знає ,що означають назви планет ,звідки вони походять ?
Венера — римська богиня кохання та краси.
- Марс — римський бог війни.
- Меркурій — римський бог торгівлі.
- Юпітер — бог-громовержець, верховний римський бог.
- Нептун — римський бог морів та судноплавства, брат Юпітера.
- Плутон — грецький бог підземного царства мертвих, брат Посейдона (римського Нептуна) та Зевса (римського Юпітера).
- Сатурн — римський бог землі і родючості, врожаю — батько Юпітера.
- Уран — грецький бог неба (у римлян теж), батько Кроноса (римського Сатурна), дід Зевса (римського Юпітера).
І на закріплення нашого уроку давайте з вами ,по порядку за допомогою считалки .
Светит Солнце, а вокруг
есть планеты, девять штук.
Вам планеты по порядку
Перечислю я сейчас…
- Раз! Меркурий,
- Два! Венера,
- Три! Земля,
- Четвёртый – Марс.
- Пять! Юпитер,
- Шесть! Сатурн,
- Семь! Уран,
- Восьмой – Нептун.
Номер «девять» звать Плутон,
Тот, кто лишний – выйди вон!
IV.Підсумок уроку
На закріплення матеріалу ми з вами розгадаємо невеличкий кросворд ,і коли ми з вами розгадаємо слово по центру ,то зрозуміємо ,де ми з вами мандрували
Розгадування кросворда.
1 |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
2 |
|
|
|
|
||||||
3 |
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
4 |
|
|
|
|
||||||
|
5 |
|
|
|
|
|
|
||||
6 |
|
|
|
|
|
|
|
||||
– Яке слово утворилося в результаті? Пригадайте, що таке Космос.
(Це увесь зоряний простір, що існує за межами планети Земля.)
V. Домашнє завдання
читати відповідний параграф у підручнику