Урок. Контрольна робота №4 з теми "Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія"

Про матеріал
Контрольна робота № 4 з теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія» (тестові завдання). Мета: перевірити знання учнів із теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»; розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички; виховувати любов до мови.
Перегляд файлу

Урок №

Тема.           Контрольна робота № 4 з теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія» (тестові завдання).

Мета: перевірити знання учнів із теми «Фонетика. Графіка. Орфо­епія. Орфографія»;

розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички; виховувати любов до мови.

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

 

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

     Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закри­тої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.

III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

І варіант

     Завдання 1-8 мають по три варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді.

1. Позначте звуки, які є спільними для слів яблучко, щасливий, листячко, пішачок:

А [а], [ч], [й];       Б [а], [ч], [л];    В [а], [ч];  Г [а], [к], [ч].

 

2. Позначте рядок, у якому всі слова правильно поділені для пере­носу:

А мі-сто, міс-то, ліс-ок, пар-та;

Б хо-джу, пі-джак, від-дзвеніти, за-світло;

В о-рел, кри-латий, до-звілля, ви-хід;

Г буль-йон, ку-ку-руд-за, міль-йон, оа-зис.

 

3. Спишіть слова, вставляючи потрібну букву:

 фу(д,т)больний, бере(г,х)ти, ни(з,с)ько,  при(з,с)ьба, баске(т,д)бол.

 

4. У якому рядку у всіх словах на місці крапок потрібно писати букву И?

А ст…рати, к…шеня, гр…міти;         Б віт..р, д…ректор, л…пень;

В л…лека, с…лянин, в…шневий;     Г ст..повий, завм..рати, з..мувати.

 

5. Позначте рядок, у якому всі слова не можна переносити з рядка в рядок:

А їжа, єнот, явір, мить;                        Б ялина, тиша, шаль, тюль;

В рояль, баян, Яків, мрія, ясний.         Г ясен, єгер, доля, сіль.

 

6. Позначте  слово, у якого наголошений другий склад:

А зручний;   Б разом;   В косий;    Г новий.

 

7. Букву Т на місці пропуску потрібно писати в обох словах рядка:

А чес…ний, контрас…ний;     Б зап’яс…ний, шіс…надцятий;

В пес…ливий, радіс…ний;      Г кіс…лявий,очис…ний.

 

8. Позначте рядок, у якому букви я, ю, є позначають два звуки:

А краєзнавчий, боєць, куля, портьєра;

Б малювати, п’єса, куля, м’ята;

В юрта, в’язати, переїхати, віяло;

Г їдальня, м’ясо, заєць, кар’єра.

 

9. Утворіть і запишіть прикметники від слів Щастя, Тиждень.

 

10. Запишіть слово Боротьба фонетичною транскрипцією.

 

II варіант

1. Позначте звуки, які є спільними для слів молотьба, боротьба, дьоготь, дядько:

А [о], [т];    Б [о], [д];     В [а], [о], [д];       Г [а], [о].

 

2. Позначте рядок, у якому під час перенесення слів допущено по­милки:

А зас-віт-ло, прек-рас-ний, ход-жу, сид-жу;

Б ви-вчи-ти, ща-стя, брат-ство, тво-ри-ти;

В іс-то-рич-ний, під-за-лис-тий, пів-яблука, мав-пя-чий;

Г пів-пор-ції, тьмяний, в’я-за-ти, швид-кіс-ний.

 

3. Спишіть слова, уставляючи потрібну букву:

    боро(д,т)ьба, ва(ж,ш)ко, при(з,с)ьба, во(к,г)зал, у ло(ж,з)ці.

 

4. У якому рядку у всіх словах на місці крапок потрібно писати букву Е?

А ст…рати, к…шеня, гр…міти;       Б віт..р, д…ректор, л…пень;

В л…лека, с…лянин, л…вада;         Г ст..повий, завм..рати, з..мувати.

 

5. Позначте рядок, у якому всі слова можна переносити з рядка в рядок:

А тюль, шаль, сіль, ясен;      Б тиша, щастя, радість, книга;

В явір, мить, єнот, їжа.          Г один, стіл, стань, моя.

 

6. Позначте слово, у якого наголошений останній склад:

А зручний;    Б колесо;    В косий;        Г черговий.

 

7. Букву Т на місці пропуску потрібно писати в обох словах рядка:

А компос…ний, контрас…ний;    Б зап’яс…ний, чес…ний;

В пес…ливий, радіс…ний;            Г кіс…лявий,очис…ний.

 

8. Позначте рядок, у якому букви я, ю, є позначають один звук:

А морквяний, пір’я, м’ята, яблуко;

Б під’їзд, жаб’ячий, інтерв’ю, зв’язок;

В мавпячий, медвяний, пюре, буряк;

Г пів’юрти, рясний, сузір’я, тьмяний.

 

9.Утворіть і запишіть прикметники від слів Радість, Область.

 

10. Запишіть слово Вечірня фонетичною транскрипцією.

 

Оцінювання контрольного тесту

Тип завдання

Завдання закритої форми

з вибором однієї правильної відповіді

Номер завдання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Варіант 1

в

б

 

б

а

г

б

в

 

 

Варіант 2

б

а

 

в

б

г

а

в

 

 

Кількість балів

1

1

1

1

1

1

1

1

2

2

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Рефлексія

 Які завдання були складними? Чому? З якими завданнями впо­ралися легко?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

► Індивідуальне завдання з повторення вивченого матеріалу.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Неверова Валентина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
27 грудня 2020
Переглядів
9093
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку