Урок "Контрольна робота "Дієприкметник"

Про матеріал

Мета: оцінити рівень навчальних досягнень семикласників з теми «Дієприкметник»; перевірити знання й уміння, необхідні для правильного використання дієприкметників у мовленні; удосконалити навички розпізнавати мовні явища, встановлювати відповідність між ними, групувати, доповнювати тощо

Перегляд файлу

ТЕМА: КОНТРОЛЬНА РОБОТА («ДІЄПРИКМЕТНИК»)

Мета: оцінити рівень навчальних досягнень семикласників з теми «Дієприкметник»; перевірити знання й уміння, необхідні для правильного використання дієприкметників у мовленні; удосконалити навички розпізнавати мовні явища, встановлювати відповідність між ними, групувати, доповнювати тощо

Форма проведення тематичної контрольної роботи: виконання тестових завдань закритої й відкритої форми

Обладнання: тестові завдання

Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ. Ознайомлення семикласників з темою, метою й завданнями уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Ознайомлення із критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо виконання тестових завдань.

ІV. Виконання тестових завдань закритої й відкритої форми.

Завдання 1 – 6 мають по чотири варіанти відповідей, серед яких лише одна правильна. Оберіть правильну відповідь.

1. Дієприкметник — це:

А) самостійна незмінна частина мови;

Б) самостійна змінна частина мови;

 В) особлива форма дієслова;

Г) безособова дієслівна форма.

2. Позначте рядок, у якому всі слова — дієприкметники:

А) міцніючий, приспаний, зшитий;

Б) осяяний, міцний, втомлений;

В) усміхнений, задумливий, високий;

Г) прочитаний, тонкий, вибілений.

3. Дієприкметник змінюється за:

А) родами, числами і відмінками;

Б) часами і дієвідмінами;

В) родами та числами;

Г) відмінками та числами.

4. Вкажіть рядок, у якому всі дієприкметники належать до пасивного стану:

А) сказаний, бачений, шитий;

Б) посинілий, пломеніючі, стоячий;

В) прогнилий, пожовклий, перемагаючий;

Г) прочитаний, лежачий, допомагаючий.

5. Вкажіть речення з безособовими формами на - но, - то.

А) Вересень м'який повільно йде по травах полум'яних.

Б) Скульптор зачаровано дивився в далечінь...

В) Вранці виплило ясне сонечко.

Г) Скільки складено пісень, легенд, переказів про рідну батьківську хату.

6. Позначте рядок, у якому всі дієприкметники пишуться з НЕ окремо.

А) не/политі квіти; не/вибране поле;

Б) не/стримані почуття; не/вгамовні діти;

В) не/виправлена вчителем помилка, не/відредагований учнем твір;

Г) не/знайдений предмет, не/загнузданий кінь.

7.Установіть відповідність між відмінком і реченням, у якому виділений дієприкметник ужито в цьому відмінку.

  1. Родовий відмінок.
  2. Орудний відмінок.
  3. Місцевий відмінок.

А) З пониклою, обваженою гіркими думками головою вона (Маланка) прислухалася до останніх звуків затихаючої в селі весільної пісні …

Б) Ще зорі поморгують у блідніючому небі, а вже чути, як хтось брязнув відром об цямрину.

В) Тремтяче повітря було наповнене дратуючими пахощами медової гречки.

Г)  Шкільний сад стояв ліловий від розквітлого бузку.

8.Установіть відповідність між станом, часом, видом дієприкметника та дієприкметником у словосполученні.

1) Пасивний стан, минулий час, доконаний вид;

2) активний стан, минулий час, доконаний вид;

3) активний стан, теперішній час, недоконаний вид.

А. Зарослий буряном;

Б. напоєна медом;

В. очікуваний гість;

Г. сивіюче волосся.

9.Знайдіть помилку і запишіть речення правильно.

   Сумно зітхав посаджений ще моїм дідусем омитий дощем сад.

10.Від поданих дієслів утворити активні дієприкметники.

Теперішнього часу: нападають, зростають, лежати, працювати.

Минулого часу: пожовкнути, почорніти, просвітліти, змокріти.

11.  Списати, поставити, де треба, розділові знаки, підкреслити дієприкметниковий зворот.

Перед очима ще жили картини навіяні піснею.

Обабіч стежки мерехтить самоцвітами вмита росою трава.

12.Напишіть невеликий твір-опис зовнішності рідної людини, використавши дієприкметникові звороти. Підкресліть їх.

Оцінювання тестових завдань

Тип завдання

Завдання закритої форми

Завдання закритої форми

Номер завдання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

 В

А

А

А

Г

В

1-Г

2–А

3-Б

1-Б

2-А

3-Г

 

 

 

 

Кількість балів

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

1

1

1

2

2

2

 

V. Організований збір зошитів для  контрольних робіт.

VІ. Відповіді на запитання.

Відповіді на запитання, що виникли у семикласників під час виконання тестових завдань.

VІІІ. Домашнє завдання.

Виписати з творів художньої літератури 4 речення з дієприкметниками або дієприкметниковими зворотами. Зробити морфологічний розбір дієприкметників.

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 серпня 2018
Переглядів
4603
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку