Матеріал дає змогу перевірити знання учнів 6 класу з теми "Повторення та узагальнення вивченого в 5 класі"; розвивати уважність, мовні навички, виховувати повагу до рідного слова. Завдання передбачають виконання тестів, установлення відповідності та роботу з текстом.
Тема. КР № 2. Тестування. Повторення й узагальнення вивченого в 5 класі
Мета: перевірити знання учнів з теми повторення та узагальнення вивченого в 5 класі; розвивати уважність, мовні навички, виховувати повагу до рідного слова
Тип уроку: перевірка знань
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
ІІІ. Інструктаж до проведення контрольної роботи
ІУ. Виконання тестових завдань за варіантами
Повторення й узагальнення вивченого
Варіант I
Виконайте тестові завдання.
1. В усіх словосполученнях головне слово виражене дієсловом у рядку
А тихо розмовляти, працювати з другом, одягти капелюх
Б малювати олівцем, голосно співати, червоні маки
В заплющити очі, смачне яблуко, швидко бігти
Г гарна пісня, писати чітко, виписати речення
2. Речення, яке за будовою — просте
А Я попрошу панів, щоб пустили його в горниці подивитися на сосонку. (Олена Пчілка)
Б Івась розповідає, показує цяцьки, діти всі щебечуть, дивуються. (Олена Пчілка)
В Недалеко від лісу стояла хатка, в якій жив чоловік із сім’єю. (Б. Комар)
Г Ми будемо висаджувати квіти, поливати їх та оберігати від палючого сонця. (З календаря)
3. Речення, у якому правильно підкреслено головні та другорядні члени
А Пам’ять у Павлика прегарна, й він завжди пригадує свої сни. (С. Черкасенко)
Б З цієї сумної казкової пригоди Павликова думка починає потужно працювати. (С. Черкасенко)
В Павлик хутко підвівся і перехильцем побіг до хлопців та дівчаток. (С. Черкасенко)
Г У нашого українського народу також є повір’я. (З календаря)
4. Усі слова записано без помилок у рядку
А деректор, Чилі, килограм, хірург
Б дискета, апельсин, принтер, чипси
В інструкція, Грім, бізнес, графік
Г фіалка, радиус, Африка, священик
5. Установіть відповідність між реченнями з прямою мовою й схемами (розділові знаки опущено).
1 Скільки світа, скільки й дива! сказала б на це моя мати. (За М. Стельмахом) 2 Доню! Доню! кличе мати Швидше вийди-но із хати. (За В. Кириленком) 3 У день свого народження я придумав афоризм Чи солодко осі, яка тоне у меду? (За В. Дроздом) 4 Шепочу устами любові Матусю, скажи мені слово! (За П. Перебийносом) |
А «П! — а.— П». Б А: «П?» В «П,— а.— П?» Г «П!» — а. Д А: «П!» |
Прочитайте текст, виконайте подані після нього завдання, які передбачають вибір речення (розділові знаки опущено). Оберіть правильні відповіді (їх може бути одна або кілька).
(1) Володимир Іванович Вернадський присвятив своє життя вивченню Землі. (2) По-перше він був ініціатором створення Української Академії наук. (3) По-друге вчений започаткував численні напрями наукових досліджень згуртував плеяду відданих науці людей. (4) Учений застерігав людство про небезпеку негативних наслідків наукових відкриттів, він закликав дбати про благополуччя планети. (5) На його думку планета й організм настільки нерозривно пов’язані що цей зв’язок цілком можна виразити у розрахунках. (6) Він закликав Люди дбайте про благополуччя планети. (За О. Ємченком)
6. Визначте номери речень, у яких є вставні слова.
7. Визначте номери складних речень.
8. Випишіть речення з однорідними членами. Розставте розділові знаки.
9. Випишіть речення зі звертанням.
10. Визначте й запишіть стиль та тип мовлення поданого тексту.
Повторення й узагальнення вивченого
Варіант II
Виконайте тестові завдання.
1. В усіх словосполученнях головне слово виражене іменником у рядку
А співати голосно, сумна історія, пригнічені люди
Б добрі овочі, зелена ялинка, вибілена сорочка
В швидкий потяг, досвідчений робітник, зробити якісно
Г вивчити напам’ять, стрімка річка, розмова з директором
2. Речення, яке за будовою — складне
А Багряне листя під ногами покірно й тепло шелестить. (В. Сосюра)
Б Конюшина падає під ноги, в тузі клонять голови червоні маки. (М. Рильський)
В Кайдани, шаленіючи, бряжчали... (Л. Костенко)
Г Сиджу на березі ріки, дивлюсь вогким навколо зором. (В. Сосюра)
3. Речення, у якому неправильно підкреслено головні та другорядні члени
А Собака прибіг, але в канавку до хлопців не поліз. (Б. Комар)
Б Поляна ця викружилася край осичняка. (Є. Гуцало)
В Виразніше малювались осоки, повітря між ними глибшало й прозорішало. (Є. Гуцало)
Г Краї ополонки розсипчасто іскрилися. (Є. Гуцало)
4. Усі слова записано без помилок у рядку
А зхотіти, серце, премило, прирва
Б осінній, прізвище, несхитність, присолодкі
В віддаль, широчінь, бездонність, верф
Г півстола, ожиледиця, суддя, класицизм
5. Установіть відповідність між реченнями з прямою мовою та їх схемами (розділові знаки опущено).
1 У щедру ніч на Новий рік мене будили батько й мати Пора вже, сину, посівати! (За Д. Луценком) 2 А зараз тут летить легка пороша в листі старенька мати пише знов. 3 Добривечір вам, люди добрі! промовив чоловік Чи не приймете до себе на ніч? (І. Нечуй-Левицький) 4 Дівчата вчора берегом ішли та й заспівали Ой не ходи, Грицю. |
А А: «П». Б «П»,— а В «П,— а.— П?» Г А: «П!» Д «П! — а.— П?» |
Прочитайте текст, виконайте подані після нього завдання, які передбачають вибір речення (розділові знаки опущено). Оберіть правильні відповіді (їх може бути одна або кілька).
(1) Кажуть чудово зараз на просторих луках. (2) Повітря пронизано променями сонця і струмиться воно, наче прозорий мед. (3) Цілісінький день можна бродити по лугу вдихати тепле запашне повітря і дивитись без кінця на неповторну гру барв. (4) Можливо це мені все сниться. (5) Сонце упало в сині хмари і на землі враз наступила темнота. (6) Ти знову сестро нині нагадала мені той степ... (Із журналу)
6. Визначте номери речень, у яких є вставні слова.
7. Визначте номери складних речень.
8. Випишіть речення з однорідними членами. Розставте розділові знаки.
9. Випишіть речення зі звертаннями.
10. Визначте й запишіть стиль та тип мовлення поданого тексту.
Тип Завдання |
Завдання закритої форми |
Завдання відкритої форми |
||||||||
з вибором однієї правильної відповіді |
на відповідність |
|||||||||
Номер Завдання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
Варіант 1
|
А |
Г |
В |
В |
1-Г, 2-А, 3-Б, 4-Д |
2,3,5 |
4,5,6 |
3,5 |
6 |
|
Варіант 2
|
Б |
Б |
В |
В |
1-Г, 2-Б, 3-Д, 4-А |
1,4 |
2,5 |
3 |
6 |
|
Кількість балів |
1 |
1 |
1 |
1 |
4 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
Оцінка |
Бали |
12б |
18 |
11б |
17 |
10б |
15-16 |
9б |
13-14 |
8б |
11-12 |
7б |
9-10 |
6б |
7-8 |
5б |
5-6 |
4б |
4 |
3б |
3 |
2б |
2 |
1б |
1 |
У. Організований збір зошитів
УІ. Відповіді на запитання учнів
КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2
Повторення й узагальнення вивченого
Варіант I
Виконайте тестові завдання.
1. В усіх словосполученнях головне слово виражене дієсловом у рядку
А тихо розмовляти, працювати з другом, одягти капелюх
Б малювати олівцем, голосно співати, червоні маки
В заплющити очі, смачне яблуко, швидко бігти
Г гарна пісня, писати чітко, виписати речення
2. Речення, яке за будовою — просте
А Я попрошу панів, щоб пустили його в горниці подивитися на сосонку. (Олена Пчілка)
Б Івась розповідає, показує цяцьки, діти всі щебечуть, дивуються. (Олена Пчілка)
В Недалеко від лісу стояла хатка, в якій жив чоловік із сім’єю. (Б. Комар)
Г Ми будемо висаджувати квіти, поливати їх та оберігати від палючого сонця. (З календаря)
3. Речення, у якому правильно підкреслено головні та другорядні члени
А Пам’ять у Павлика прегарна, й він завжди пригадує свої сни. (С. Черкасенко)
Б З цієї сумної казкової пригоди Павликова думка починає потужно працювати. (С. Черкасенко)
В Павлик хутко підвівся і перехильцем побіг до хлопців та дівчаток. (С. Черкасенко)
Г У нашого українського народу також є повір’я. (З календаря)
4. Усі слова записано без помилок у рядку
А деректор, Чилі, килограм, хірург
Б дискета, апельсин, принтер, чипси
В інструкція, Грім, бізнес, графік
Г фіалка, радиус, Африка, священик
5. Установіть відповідність між реченнями з прямою мовою й схемами (розділові знаки опущено).
1 Скільки світа, скільки й дива! сказала б на це моя мати. (За М. Стельмахом) 2 Доню! Доню! кличе мати Швидше вийди-но із хати. (За В. Кириленком) 3 У день свого народження я придумав афоризм Чи солодко осі, яка тоне у меду? (За В. Дроздом) 4 Шепочу устами любові Матусю, скажи мені слово! (За П. Перебийносом) |
А «П! — а.— П». Б А: «П?» В «П,— а.— П?» Г «П!» — а. Д А: «П!» |
Прочитайте текст, виконайте подані після нього завдання, які передбачають вибір речення (розділові знаки опущено). Оберіть правильні відповіді (їх може бути одна або кілька).
(1) Володимир Іванович Вернадський присвятив своє життя вивченню Землі. (2) По-перше він був ініціатором створення Української Академії наук. (3) По-друге вчений започаткував численні напрями наукових досліджень згуртував плеяду відданих науці людей. (4) Учений застерігав людство про небезпеку негативних наслідків наукових відкриттів, він закликав дбати про благополуччя планети. (5) На його думку планета й організм настільки нерозривно пов’язані що цей зв’язок цілком можна виразити у розрахунках. (6) Він закликав Люди дбайте про благополуччя планети. (За О. Ємченком)
6. Визначте номери речень, у яких є вставні слова.
7. Визначте номери складних речень.
8. Випишіть речення з однорідними членами. Розставте розділові знаки.
9. Випишіть речення зі звертанням.
10. Визначте й запишіть стиль та тип мовлення поданого тексту.
КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2
Повторення й узагальнення вивченого
Варіант II
Виконайте тестові завдання.
1. В усіх словосполученнях головне слово виражене іменником у рядку
А співати голосно, сумна історія, пригнічені люди
Б добрі овочі, зелена ялинка, вибілена сорочка
В швидкий потяг, досвідчений робітник, зробити якісно
Г вивчити напам’ять, стрімка річка, розмова з директором
2. Речення, яке за будовою — складне
А Багряне листя під ногами покірно й тепло шелестить. (В. Сосюра)
Б Конюшина падає під ноги, в тузі клонять голови червоні маки. (М. Рильський)
В Кайдани, шаленіючи, бряжчали... (Л. Костенко)
Г Сиджу на березі ріки, дивлюсь вогким навколо зором. (В. Сосюра)
3. Речення, у якому неправильно підкреслено головні та другорядні члени
А Собака прибіг, але в канавку до хлопців не поліз. (Б. Комар)
Б Поляна ця викружилася край осичняка. (Є. Гуцало)
В Виразніше малювались осоки, повітря між ними глибшало й прозорішало. (Є. Гуцало)
Г Краї ополонки розсипчасто іскрилися. (Є. Гуцало)
4. Усі слова записано без помилок у рядку
А зхотіти, серце, премило, прирва
Б осінній, прізвище, несхитність, присолодкі
В віддаль, широчінь, бездонність, верф
Г півстола, ожиледиця, суддя, класицизм
5. Установіть відповідність між реченнями з прямою мовою та їх схемами (розділові знаки опущено).
1 У щедру ніч на Новий рік мене будили батько й мати Пора вже, сину, посівати! (За Д. Луценком) 2 А зараз тут летить легка пороша в листі старенька мати пише знов. 3 Добривечір вам, люди добрі! промовив чоловік Чи не приймете до себе на ніч? (І. Нечуй-Левицький) 4 Дівчата вчора берегом ішли та й заспівали Ой не ходи, Грицю. |
А А: «П». Б «П»,— а В «П,— а.— П?» Г А: «П!» Д «П! — а.— П?» |
Прочитайте текст, виконайте подані після нього завдання, які передбачають вибір речення (розділові знаки опущено). Оберіть правильні відповіді (їх може бути одна або кілька).
(1) Кажуть чудово зараз на просторих луках. (2) Повітря пронизано променями сонця і струмиться воно, наче прозорий мед. (3) Цілісінький день можна бродити по лугу вдихати тепле запашне повітря і дивитись без кінця на неповторну гру барв. (4) Можливо це мені все сниться. (5) Сонце упало в сині хмари і на землі враз наступила темнота. (6) Ти знову сестро нині нагадала мені той степ... (Із журналу)
6. Визначте номери речень, у яких є вставні слова.
7. Визначте номери складних речень.
8. Випишіть речення з однорідними членами. Розставте розділові знаки.
9. Випишіть речення зі звертаннями.
10. Визначте й запишіть стиль та тип мовлення поданого тексту.