До Вашої уваги представлено матеріали до уроку української мови "Контрольна робота з теми "Фразеологія"" в 6 класі. Їх можна використовувати на етапі перевірки знань. Розробка призначена для учителів української мови та літератури. Завдання дібрані згідно програми.
УРОК 29
ТЕМА: КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ТЕМИ «ФРАЗЕОЛОГІЯ»
(тестування)
МЕТА: - перевірити рівень засвоєння учнями поняття «фразеологія», «фразеологізми»;
ТИП УРОКУ: контроль, оцінка й корекція знань учнів
ОБЛАДНАННЯ: тестові завдання, стікери, контрольні зошити.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Психологічна настанова
Пролунав дзвінок. Урок починається. Я посміхнуся вам, а ви посміхніться один одному і подумайте, як добре, що ми сьогодні всі разом. Ми спокійні, добрі, привітні, ласкаві. Ми усі здорові.
Глибоко вдихніть і видихніть вчорашню образу. Вдихніть у себе тепло сонячних променів, свіжіть ранку.
Я бажаю вам гарного настрою і дбайливого ставлення один до одного. Посміхніться і скажіть добрі та щирі слова.
.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Інтерактивний прийом ДЕРЕВО УСПІХУ
Учитель малює на дошці дерево. Зверху записує основне поняття- контрольна робота. Одягнемо наше дерево. На стікерах запишіть , що ви очікуєте від уроку, та прикріпіть до нашого дерева листочки.
Яким буде дерево успіху-залежить від вас.
IV. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ, УМІНЬ, НАВИЧКІВ
І варіант
1. Джерела української фразеології… (2б.)
2. Фразеологізм – це… Наведіть приклади фразеологізмів(2-3) (1б.)
3. Знайти антонім до фразеологізму за тридев’ять земель (1б.)
А) передати куті меду;
Б) аж іскри летять;
В) пасти задніх;
Г) не за горами.
4. Укажіть рядок, що не містить фразеологізм: (1б.)
А) бити себе в груди; Б) скринька Пандори;
В) язиката Хвеська; Г) переливати воду.
5. Знайдіть фразеологізм, що означає «подобатись»: (1б.)
А) кривити душею; Б) брати за душу; В) до душі припасти; Г) ні за цапову душу.
6. Знайдіть фразеологізм, що означає «покарати»: (1б.)
А) чистити на всі боки;
Б) обламати роги;
В) ухопити шилом патоки;
Г) крутитися дзигою.
7. Знайти синонім до фразеологізму ні живий ні мертвий: (1б.)
А) хоч ікону малюй;
Б) волосся дибки стає;
В) в ложці води втопити;
Г) сам не при собі.
8Установити відповідність(4б.)
Фразеологізм Значення
1Робити з мухи слона а слухати довірливо
2 Як кіт із собакою б перебільшувати
3 Біла ворона в не дружньо
4 Розвісити вуха г не такий.як усі
Увести два фразеологізми у самостійно складені речення
ІІ варіант
1. Фразеологія – це…(1б.)
2. Як фразеологізм можна відрізнити від однозвучного з ним вільного словосполучення?Навести приклади(2) (2б.)
3. Укажіть рядок, що не містить фразеологізм: (1б)
А) ноги не носять; Б) чого ліва нога забажає;
В) одна нога тут, а друга там; Г) підвернути ногу.
4.У яких реченнях є фразеологізми? (1б.)
А) Слухачі були досить врівноважені та уважні.
Б) Молоко ще у вас не обсохло на губах, а збираєтесь учити мене.
В) Віра спокійно пробирається попід високим парканом, оминає людські натовпи.
Г ) Слово герб прийшло до нас з польської мови.
5. Який із фразеологізмів відповідає значенню: забути, не думати про щось?(1б.)
А) викинути за борт; Б) коника викинути;
В) викинути з голови; Г) викорчувати з корінням.
6. Знайдіть фразеологізм, що означає «підкорятись»(1б.)
А) пошитися в дурні; Б) скрутити в три погибелі;
В) під п’ятою сидіти; Г) намилити шию
7. Знайти антонім до фразеологізму як кіт наплакав(1б.)
А) як зіницю ока;
Б) хоч в око стрельни;
В) як риба у воді:
Г) хоч греблю гати.
8 Установити відповідність(4б.)
Фразеологізм Значення
1 Брати ноги на плечі а замовкнути
2Прикусити язика б тікати
3 Водити за носа в розмовляти без причини
4 Чесати язика г обманювати
Увести два фразеологізми у самостійно складені речення
V. ЗБИРАННЯ ВИКОНАНИХ ЗАВДАНЬ
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.
А тепер повернемося до нашого дерева . Запишіть на стікерах, які завдання, на ваш погляд,були найскладнішими та прикріпіть їх до наших плодів. Наше «Дерево успіху» готове.
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ УЧНІВ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1