Урок "Контрольна робота з теми "Основи і солі" для учнів 8 класу

Про матеріал

Розробка містить 3 варіанта контрольної роботи з теми "Основи та солі". В кожному варіанті завдання є рівневими з відповідним оцінюванням. Завдання різних форм - у формі тесту, на встановлення відповідностей та відкритої форми. До завдань 2 рівня входить розрахункова задача. В 3 рівні міститься розрахункова компетентнісна задача.

Перегляд файлу

Тема: Контрольна робота з теми «Основи та солі»

Навчальна мета: перевірити та оцінити рівень засвоєння теоретичних знань з теми, уміння виконувати обчислення за формулами та хімічними рівняннями.

Розвивальна мета: розвивати вміння логічно мислити, оптимально використовувати та розподіляти час на виконування завдань.

Виховна мета: виховувати зосередженість під час виконання письмової роботи.

Тип уроку: урок контролю знань.

Форма роботи: письмова робота

Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, картки із завданнями.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Привітання, ознайомлення з правилами проведення контрольної роботи. Учні отримують індивідуальні завдання (три варіанта). Інструктаж до змісту завдань та відповідної системи оцінювання.

Час на виконання роботи — 40 хв.

ІІ. Виконання контрольної роботи.

Клас________Прізвище, імя, по-батькові_____________________Дата________Варіант І

 

Контрольна робота «Основи і солі»

1 рівень (кожне питання по 0,5 бала)

1. Вкажіть ряд, у якому наведені формули лише лугів:

а) Cа(ОН)2, NaOН, Mg(ОН)2        в) NaOН, KOH, Ba(OH)2

б) KOH, NaOH, Cu(ОН)2                      г) LiOH, KOH, Fe(OH)2

2. У ряді гідроксидів Ba(OH)2 Mg(ОН)2KOH сила основ:

а) зростає                                       в) не змінюється

б) зменшується                             г) змінюється не послідовно

3. Вкажіть оксиди, які реагуючи з лугами можуть утворювати гідросіль:

а) SO3            б) СO2       в) N2O5           г) SO2

4. Які з солей взаємодіють між собою:

а) Na2CO3 + CaCl2  б) Na2CO3 + K2SO4  в) CuSO4 + BaCl2  г) CuSO4 + NaCl

5. З якими із перелічених речовин взаємодіє з NaOН:

а) CO2          б) Al           в) CaO             г) H2SO3

6. Які з перелічених солей розкладаються при нагріванні:

а) NaCl          б) NaNO3           в) NaHCO3             г) Na2SO4

2 рівень (кожне питання по 1 балу)

1. Укажіть формули гідроксидів і оксиди, що їм відповідають:

а) NaOН                         1) Al2O3

б) Mg(ОН)2                           2) CaO

в) Ca(ОН)2                             3) Na2О

г) Al(ОН)3                      4) MgO

2. Які з схем можуть відбуватися, закінчити можливі рівняння реакцій:

а) Al2O3 + NaOН                          в) КОН + MgSO4     

б) MgO + NaOН                           г) Ba(OH)2 + NаСl

3. Які з пар солей взаємодіють між собою, закінчити можливі рівняння реакцій:

а) Na2CO3 і MgCl2                     в) CuCl2 i AgNO3   

б) Na2SO4 і Mg(NO3)2                г) K3PO4 i Na2SO4

4. Визначте масу осаду, що утвориться внаслідок взаємодії 15,6 г натрій сульфіду та аргентум нітрату.

3 рівень (кожне питання по 2,5 бала)

1. Розвязати перетворення:

Ca → СаО → XCaCO3Ca(HCO3)2 X2Na2CO3

2. Сашко часто допомагав мамі на городі, використовуючи залізну лопатку. Одного разу він помітив, що лопатка змінила колір.  Хлопчик відразу ж поніс її до батьків. Тато пояснив, що цей процес називається окисненням і на поверхні утворилася плівка ферум(ІІІ) оксиду. А почистити лопатку можна за допомогою соляної кислоти. Ознайомивши з небезпекою в користуванні кислотами, тато занурив лопатку в рідину і очистив її. Яка маса ферум(ІІІ) хлориду можна отримати із поверхні металу розчином соляної кислоти кількістю речовини 32 моль НCl?

 

Клас________Прізвище, ім’я, по-батькові____________________Дата_________Варіант ІІ

 

Контрольна робота «Основи і солі»

1 рівень (кожне питання по 0,5 бала)

1. Вкажіть ряд, у якому наведені формули лише середніх солей:

а) NaСl, K3PO4, NaHSO4                     в) Cu(NО3)2, LiCl, Ca(OH)Cl

б) MgSO4, KHSO3, Cu(NО3)2                      г) NaNО3, LiCl, Li2SO4

2. У ряду Bе(OH)2 Mg(ОН)2 – Са(ОН)2 основні властивості послаблюються:

а) до Са(ОН)2                                в) до Bе(OH)2

б) не змінюється                           г) послаблюються, а потім посилюються

3. Са(ОН)2 можна добути способами:

а) СаСl2 + NaOH        б) CaO + H2O     в) Ca + H2O      г) Ca + NaOH                                 

4. Які з солей утворюють із лугами осади:

а) CuSO4                    б) BaCl2               в) Al(NO3)3               г) CaS

5. Які з перелічених речовин реагують з Al(OН)3:

а) Н2SO4                     б) Na2O              в) Mg(ОН)2                г) BeO

6. Вкажіть, у якому випадку речовини не реагують між собою:

а) Cu + HCl        б) НNО3 + Al2O3       в) AgNO3 + HCl         г) SO3 + HNO3

2 рівень (кожне питання по 1 балу)

1. Вкажіть якісні реактиви для визначення:

а) Na2SO4                         1) HCl

б)  NaCl                                             2) AgNO3

в)  Na2CO3                        3) NaOH

г) Na2SiO3                        4) BaCl2

2. Укажіть, у яких випадках відбувається взаємодія солей з HСl, закінчити рівняння реакцій:

а) NaHCO3              б) К2SO4                  в) AgNO3                     г) Na2S

3. Які взаємодії солей з металами можливі, закінчити рівняння реакцій:

а) Fe +  Cu SO4                                    в) Zn + Hg(NO3)2   

б) Ag + PbCl2                                      г) Fe + MgCl2

4. Обчисліть масу осаду, що утворився при взаємодії 1,7 г аргентум нітрату та калій хлориду.

3 рівень (кожне питання по 2,5 бала)

1. Розв’язати перетворення:

AlAl2О3XAl(OH)3Al(OH)Cl2 XAgCl

2. Натрій гідрокарбонат відомий під назвою питна сода. Використовується не лише в домашніх умовах, а й в медицині при підвищенній кислотності шлункового соку, язві шлунку і дванадцятипалої кишки, діабеті, подагрі і ін.. Ззовні використовують при опіках, для полоскання, промивання та інгаляції при нежиті, стоматиті та ларингіті. Крім того дана речовина при нагріванні утворює кальциновану соду та вуглекислий газ. Яку масу кальцинованої соди можна отримати при нагріванні питної соди, кількістю речовини 23,5 моль?

 

 

Клас_______Прізвище, ім’я, по-батькові____________________Дата_________Варіант ІІІ

 

Контрольна робота «Оcнови і солі»

1 рівень (кожне питання по 0,5 бала)

1. Вкажіть ряд, у якому наведені формули  лише амфотерних основ:

а) Zn(ОН)2, Mg(OH)2, Ca(OH) 2            в) Al(OH)3, Fe(OH)2, Ca(OH)2

б) Cu(OH)2, Be(OH)2, Ba(OH)2             г) Zn(ОН)2, Be(OH)2, Al(OH)3

2. Які з гідроксидів розкладаються при нагріванні:

а) КОН           б) Cu(ОН)2                 в) NaOH               г) Al(OH)3

3. Які гідроксиди здатні до утворення гідроксосолі:

а) Са(ОН)2        б) NaOH             в) LiОН                        г) Al(OH)3                               

4. Які з солей будуть взаємодіяти з Zn:

а) FeSO4            б) AlCl3            в) CuSO4         г) Ba(NO3)2

5. Якими парами речовин можна добути CuSO4:

а) CuO + Н2SO4               в) Cu(NO3)2 + Н2SO4

б) Cu + Н2SO4p.               г) CuСl2 + Na2SO4

6. В яких схемах продуктами реакції будуть гідрогенсолі:

а) AlCl3 + 2NaOH                                       в) MgCl2 + KOH

б) AlCl3 + 3NaOH                         г) MgSO4 + 2NaOH

                             2 рівень (кожне питання по 1 балу)

1. Вкажіть з переліку відповідності між формулами і назвами солей:

а) NaHCO3                        1) подвійна

б)  K2[Zn(OH)4]                           2) кисла

в)  Mg(OH)NO3                 3) комплексна

г) KNaSO4                         4) основна

2. Які з перелічених гідроксидів взаємодіють з лугами, закінчити можливі рівння реакцій:

а) Mg(OH)2                                           в) Ca(OH)2     

б) Zn(ОН)2                                            г) Al(OH)3

3. Які з оксидів сплавляються з лугами, закінчити можливі рівняння реакцій:

а) Al2O3 + KOH                                     в) ZnO + NaOH     

б) CaO + Bа(ОН)2                                  г) MgO + Ca(OH)2

4. Визначте масу осаду, який утвориться при взаємодії натрій сульфату та 8,32 г барій хлориду.

3 рівень (кожне питання по 2,5 бала)

1. Розв’язати перетворення:

KX1KH2PO4 X2K3PO4Ca3(PO4)2H3PO4

2. Глауберова сіль – безбарвні прозорі кристали з хімічною формулою Na2SO4H2O. Використовується в медицині як антидот при отруєнні солями свинцю та барію. Натрій сульфат утворює із іонами барію і свинцю нерозчинні осади, чим і зумовлена лікарська дія глауберової солі. Яку масу барій сульфату із барій хлориду можна осадити, якщо використати для цього 19,8 г натрій сульфату?

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
2.3
Оригінальність викладу
2.3
Відповідність темі
2.3
Загальна:
2.3
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Косова Анастасія
    Не розумію звідки взялися попередні "цінетилі" даної розробки)) Але я задоволена викладом матеріалу в повнй мірі) Дякую!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Прихідько Анна
    Загальна:
    1.0
    Структурованість
    1.0
    Оригінальність викладу
    1.0
    Відповідність темі
    1.0
  3. Дима Алкаш
    Загальна:
    1.0
    Структурованість
    1.0
    Оригінальність викладу
    1.0
    Відповідність темі
    1.0
doc
Додано
15 листопада 2018
Переглядів
7222
Оцінка розробки
2.3 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку