Контрольна робота з теми «Людські стосунки»
Мета: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь і навичок для контролю і корекції; розвивати пам'ять, образне і логічне мислення, вміння відповідати на питання, складати зв’язні висловлювання; прищеплювати на матеріалі літератури повагу до загальнолюдських цінностей.
Обладнання: різнорівневі завдання.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІІІ. Робота над темою уроку.
-
Вступне слово вчителя про виконання різнорівневих завдань.
-
Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання).
І – ІІ рівні. Тестові завдання (кожна правильна відповідь – 1 бал).
-
Герой оповідання «Жага до життя» Дж. Лондона найбільше потерпав від:
а) голоду б) холоду в) болю.
-
Головний герой оповідання «Жага до життя» на привалах рахує:
а) золото б) сірники в) набої.
-
Тонкий дістав у гімназії прізвисько Ефіальт тому, що (за оповіданням А.Чехова «Товстий і тонкий»):
а) пропалив книжку цигаркою
б) любив читати античну літературу
в) любив ябедничати.
-
Собака, що вкусив Хрюкіна в оповіданні Чехова «Хамелеон» належав:
а) братові генерала б) городовому в) генералові.
-
Виховати сліпого сина Ганні допоміг (за твором Короленка «Сліпий музикант»):
а) Йохим б) Максим Яценко в) Евеліна.
-
Перший великий концерт сліпого музиканта відбувся в:
а) Петербурзі б) Києві в) Почаєві.
ІІІ рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал, всього 3 бала).
-
Установіть відповідність між подією та почуттями головного героя повісті Короленка «Сліпий музикант»:
-
Гра матері на піаніно а) замилування
-
Розповідь Єгорія про свою долю б) відраза
-
Виконання Йохимом народних пісень в) страждання
-
Знайомство з Евеліною г) розгубленість
д) приязнь
-
Установіть відповідність між головною думкою та назвою твору:
-
Осуд чиношанування несправедливе ставлення а) «Товстий і тонкий»
-
Вплив мистецтва на людину б) «Хамелеон»
-
Неприйняття зрадництва, бездушності в) «Жага до життя»
-
Осуд приниження людської гідності г) «Сліпий музикант»
-
Установіть хронологічну послідовність подій у творі «Сліпий музикант» Короленка:
А) Випадкове знайомство Евеліни з Петрусем.
Б) Поїздка в Почаївський монастир.
В) Дебют Петра Попелюського.
Г) Гра конюха Йохима на дудці.
І\/ рівень (одне із завдань) (3 бала)
-
Що означають слова Максима Яценка під час дебюту Петруся «Він прозрів»? Обґрунтуйте відповідь.
-
Розгорнута відповідь на запитання: «Як ви розумієте, що таке «хамелеонство»? Чи існує воно сьогодні?
-
Як ви розумієте вислів А.Чехова: «Тоді людина стане кращою, коли ви покажете їй, якою вона є насправді», використовуючи читацький досвід, набутий при вивченні теми «Людські стосунки».
І\/. Підсумок уроку.