Урок контролю за темою «Велика грецька колонізація».

Про матеріал
Мета: узагальнити та закріпити знання учнів з даної теми, визначити якість засвоєння знань, перевірити вміння систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку, застосовувати набуті знання; виділити й актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища і процеси; виховувати зацікавленість історією.
Перегляд файлу

Тема: Урок контролю навчальних досягнень учнів за темою «Велика грецька колонізація».

Мета: узагальнити та закріпити знання учнів з даної теми, визначити якість засвоєння знань, перевірити вміння систематизувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку, застосовувати набуті знання; виділити й актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища і процеси; виховувати зацікавленість історією.

Тип уроку: урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів

Обладнання:  листки  з тестовим завданням. 

ХІД УРОКУ

І.    ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

Повідомляю тему та мету уроку. Роз’яснюю умови виконання роботи. Відповідаю на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.

ІІ.  ПЕРЕВІРКА І ОЦІНЮВАННЯ РІВНЯ ЗНАНЬ

І рівень (0,5 бала)

1. Велика грецька колонізація відбувалася протягом:

а) VIІІ-VI ст. до н.е.;              в) V-ІІI ст. до н.е.;

б) VIІ-VI ст. до н.е.;               г) ІІI ст. до н.е. - ІІ ст.. н.е.

2. Назвіть основні напрямки грецької колонізації:

а) захід, схід;                         в) північ, південь, схід, захід;

б) північ, південь, схід;         г) захід, схід, північ.

3. Найбільше грецьких колоній у басейні Чорного моря заснували вихідці із міста:

а) Мілет;     б) Афіни;     в) Спарта;     г) Херсонес.

4. Взаємини греків-колоністів із місцевим населенням були:

а) ворожими; б) мирними; в) взагалі не контактували; г) греки їх підкорили.

5. Який кочовий народ Гомер називав «молокоїдами»:

а) готів;     б) кіммерійців;     в) сарматів;     г) гунів.

6. Який народ був найближчим сусідом грецьких міст-колоній:

а) кіммерійці;       б) германці;      в) сармати;      г) скіфи.

 

ІІ рівень (1бал)

7. Виділіть основні групи скіфів на території України:

а) кочовики; б) царські; в) осілі; г) орачі; д) землероби; е) ковалі.

8. Визначить зайве:

Херсонес, Ольвія, Пантікапей, Фіви, Феодосія, Мікени.  

9. Цей високомистецький твір 4 ст. до н.е. було знайдено в скіфському

 кургані Товста Могила. Зроблено прикрасу із золота, її вага 1150 г. Це опис

_________________.

 

ІІІ рівень (1,5 бала)

10. Встановіть відповідність:

1)  Поліс

А)  Освоєння і заселення нових територій в своїй чи чужій країні.

2)   Метрополія

Б)  Частина населення країни, яка перебуває за межами своєї батьківщини.

3)  Аристократія

В)  Місто — засновник колоній

4)  Демократія

Г)  Суспільна верства, що посідає найвище становище

5)  Колонізація

Д)  Народовладдя

6)  Діаспора

Е)  Місто-держава 

 

11. Позначте на карті міста, які були засновані греками

931678074.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV рівень (3 бали)

12. Який вплив справила грецька культура на місцеве населення Північного Причорномор’я? Опишіть.

 

ІІІ.  Домашнє завдання

Підготувати повідомлення про географічне положення Давньої Італії та про виникнення міста Рим (на вибір).

 

 

 

Тематичне оцінювання  за темою «Велика грецька колонізація»

 

І рівень (0,5 бала)

1. Велика грецька колонізація відбувалася протягом:

а) VIІІ-VI ст. до н.е.;              в) V-ІІI ст. до н.е.;

б) VIІ-VI ст. до н.е.;               г) ІІI ст. до н.е. - ІІ ст.. н.е.

2. Назвіть основні напрямки грецької колонізації:

а) захід, схід;                         в) північ, південь, схід, захід;

б) північ, південь, схід;         г) захід, схід, північ.

3. Найбільше грецьких колоній у басейні Чорного моря заснували вихідці із міста:

а) Мілет;     б) Афіни;     в) Спарта;     г) Херсонес.

4. Взаємини греків-колоністів із місцевим населенням були:

а) ворожими; б) мирними; в) взагалі не контактували; г) греки їх підкорили.

5. Який кочовий народ Гомер називав «молокоїдами»:

а) готів;     б) кіммерійців;     в) сарматів;     г) гунів.

6. Який народ був найближчим сусідом грецьких міст-колоній:

а) кіммерійці;       б) германці;      в) сармати;      г) скіфи.

 

ІІ рівень (1бал)

7. Виділіть основні групи скіфів на території України:

а) кочовики; б) царські; в) осілі; г) орачі; д) землероби; е) ковалі.

8. Визначить зайве:

Херсонес, Ольвія, Пантікапей, Фіви, Феодосія, Мікени.  

9. Цей високомистецький твір 4 ст. до н.е. було знайдено в скіфському кургані Товста Могила. Зроблено прикрасу із золота, її вага 1150 г. Це опис _________________.

 

ІІІ рівень (1,5 бала)

10. Встановіть відповідність:

1)  Поліс

А)  Освоєння і заселення нових територій в своїй чи чужій країні.

2)   Метрополія

Б)  Частина населення країни, яка перебуває за межами своєї батьківщини.

3)  Аристократія

В)  Місто — засновник колоній

4)  Демократія

Г)  Суспільна верства, що посідає найвище становище

5)  Колонізація

Д)  Народовладдя

6)  Діаспора

Е)  Місто-держава 

 

931678074.jpg11. Позначте на карті міста, які були засновані греками

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV рівень (3 бали)

12. Який вплив справила грецька культура на місцеве населення Північного Причорномор’я? Опишіть.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Холодняк Натан
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Бандровський О.Г., Власов В.С.)
Додано
27 лютого 2019
Переглядів
3129
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку