Тема уроку: Відношення і пропорція.
Мета уроку:
Пам’ятка для учнів.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: комп’ютер, презентація вчителя, підручники.
Хід уроку
Перевірка готовності класу до заняття.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вираз, що є часткою чисел а і b, відмінних від нуля, називається відношенням чисел а і b.
частка дріб
частка
відношення відношення
Основна властивість відношення:
Відношення двох чисел не зміниться, якщо кожне з них помножити або поділити на одне й те саме число, відмінне від нуля.
Пропорція – це рівність двох відношень.
Добуток крайніх членів кожної пропорції дорівнює добутку її середніх членів.
Якщо
Знаходження невідомого члена пропорції
Щоб знайти невідомий крайній член пропорції, досить добуток її середніх членів поділити на відомий крайній.
Щоб знайти невідомий середній член пропорції досить добуток її крайніх членів поділити на відомий середній.
ІІІ. Самостійна робота.
Розв'яжіть рівняння:
Варіант І Варіант ІІ
Відповіді:
Варіант І
Варіант ІІ
ІV. Розв’язування задач
Задача 1
Роки батька відносяться до років сина як 8:3. Скільки років синові, якщо батькові 48 років?
Задача 2
На пошиття 12 костюмів витратили 37,2 м сукна. Скільки костюмів можна пошити із 55,8 м сукна?
V. Використання даної теми у фізиці.
Задача № 1
Із човна, що перебував у спокої, зіскочив хлопчик. Швидкість руху хлопчика становила 4 м/с. Яка маса хлопчика, якщо човен масою 180 кг мав швидкість 1м/с?
Дано: СІ vхл. = 4 м/с mчов. = 180 кг vчов. = 1 м/с
|
Формули
|
Розв'язок
|
mхл. - ? |
Переведіть величини у кг !!!
Перевірка!!!
VІ. Розв'язування задач за хімічними рівняннями, використовуючи метод пропорції.
Яка кількість оксиду фосфору P2O5 утвориться при взаємодії фосфору кількістю речовини 2,4 моль з киснем O2/
2,4 моль Х моль
4Р + 5О2 = 2Р2О5
4 моль 2 моль
Складаємо співвідношення: 2,4:4=Х:2
2,4*2=4*Х
Х= 1,2
Відповідь : P2O5=1,2 моль.
3 моль Х моль
Li + О2 = 2Li2O
1 моль 2 моль
Скласти співвідношення .
Х моль 4 моль
N2 + 3H2 = 2NH3
3 моль 2 моль
6,5 кг Х кг
2Zn + O2 = 2ZnO
130 г/моль 162 г/моль
Скласти співвідношення.
VІІ. Підсумок уроку
Рефлексія. «Смайлики» на обличчях.
— “ На уроці я все зрозумів, я робив все правильно”.
— “Мені була зрозуміла більша частина матеріалу на уроці, але я ще іноді припускаюсь помилок”.
— “ Я майже нічого не зрозумів на уроці”.
VІІІ. Домашнє завдання:
1) Повторити: § 12-14;
2) Розв'язати: № 618, 620;
3) На повторення: № 628 (1).
1