Урок корекції компетентностей "Логарифмічна функція"

Про матеріал
Даний урок відноситься до компетентнісних уроків, а саме урок корекції компетентностей. Так як уроки даного типу наразі є актуальними, і багато різної інформації стосовно підготовки і проведення компетентнісних уроків, а практичного застосування і розробок мало, тому виникло бажання і потреба провести такий урок, відповідно і створити його конспект. До даного уроку додається ще презентація
Перегляд файлу

Тема : Логарифмічна функція.

Мета:

Формування компетентностей:

  • Предметна компетентність : узагальнити знання учнів із теми         «Логарифмічна функція» ;  удосконалити вміння розв’язувати , розширити знання по даній темі
  • Ключові компетентності

 

  • уміння вчитися: вдосконалювати вміння застосовувати набуті знання до розв’язування завдань
  • комунікативна: розвивати вміння  працювати в команді
  • інформаційної: формувати навички  здобувати необхідну , інформацію…
  • загальнокультурної: виробляти вміння поваги і культури в поведінці на уроці і один до одного

 

Тип уроку: урок корекції компетентностей 

Міжпредметні зв’язки: зв'язок з німецькою мовою(можна з англійською)

Обладнання: ноутбук, проектор, портрет Джона Непера , роздатковий матеріал, бланки самооцінювання

 

Хід уроку

І. Орієнтація, мотивація діяльності (підготовка до активної навчальної діяльності).

   1. Вступна частина.

      Якби я хотіла взяти якийсь аксесуар, йдучи до вас на урок, я б взяла парасольку. Як ви думаєте, чому? (Щоб не зіпсувати настрій на уроці і відгородити його від всіляких незгод . Тому я бажаю щоб ми так  сьогодні працювали, щоб настрій не тільки не погіршився, а навпаки покращився)

 Розкопуючи одне з поселень кам’яного віку на території України, археологи знайшли кілька кісток мамонта, призначення яких було їм не зрозуміле. Лише уважно проаналізувавши, побачили,  що на цих кістках залишилися сліди ударів - це були залишки шумового оркестру, під звуки якого стародавні люди виконували магічні танці. Пізніше помітили, що більш приємні звуки можна отримати, зробивши барабан або просвердливши шматок дерева, щоб вийшла сопілка.

Піфагор був не тільки великим математиком, а й хорошим музикантом. Він встановив, що приємні сполучення звуків відповідають певним співвідношенням між довжинами струн, що коливаються, або відстаням між дірочками сопілки. Саме він створив першу математичну теорію музики, і хоча музиканти не дуже люблять перевіряти „алгеброю гармонію”, але вони весь час мають справу з математикою, бо сучасна гама ґрунтується на логарифмах.

Епіграф : (слайд 1)

                                              «  Математика безмежно  різноманітна 

                                                  і міститься в  усьому»

                                                                                             М.Яругін       

  Для того щоб дізнатись,   де і як ще можна використовувати логарифми крім математики , необхідно добре володіти матеріалом , вивченим у темі  , тому:

Девіз уроку: Не кажи не вмію, а кажи навчуся. (слайд 2)

ІІ. Цілепокладання.   

  1.  Подивіться на дошку.

Тут тема нашого уроку (Запис теми на німецькій мові)(слайд 3)

 «Logarithmische  Funktion. Verallgemeinerung und Systematisierung von

Wissen.»

Прочитайте і внесіть пропозиції щодо теми уроку

«Логарифмічна функція. Узагальнення і систематизація знань» .

          На дошці портрет Джона Непера (шотландський барон - перший винахідник логарифма) (слайд 4)

     Ми закінчили  вивчати дану тему, тому наступний урок  як завжди у нас буде…….(К/Р)

  1. Завдання нашого уроку:
  • Підготуватись до к/р
  • Повторити що таке логарифм і його основні властивості
  • Пригадати графік  і властивості  логарифмічної функції
  • Удосконалити вміння і навички розв’язувати логарифмічні рівняння та нерівності
  • Дізнатись, де застосовуються логарифми , крім математики
  1. Очікувані результати
  • Учні поглиблять знання з даної теми
  • Зможуть розв’язати завдання по аналогії
  • Навчаться використовувати властивості і формули для спрощення і перетворення логарифмічних виразів

Критеріями оцінювання  на уроці, будуть: (слайд 5)

  1.  знання теоретичного матеріалу
  2. володіння властивостями логарифмів
  3. обізнаність про властивості і графіки логарифмічної функції
  4. вміння розв’язувати логарифмічні рівняння і нерівності
  5. вміння працювати в команді

Оцінювати себе ви будете самі за бланком самооцінювання протягом уроку.

 Бланк самооцінювання  по темі «Логарифмічна функція»

Форма роботи

Не справився (0 .)

Справився частково(1)

Справився      повністю(  2 )

1.

Перевірка д/з. справився повністю , володію теоретичним матеріалом

0

0,5

1

2

Знайди і виправ помилку. Справився з завданням. Знаю властивості логарифмів та можу їх застосувати

0

0,5

1

3

Порівняння чисел.  Знаю властивості логарифмічних функцій, можу схематично побудувати графік

0

0,5

1

4

Знаю сам , вчу інших. Володію технікою розв’язування логарифмічних рівнянь, можу розв’язати без допомоги.

0

0.5

1

5

Хто швидше. Володію технікою розв’язування логарифмічних нерівностей нерівностей, можу справитись із завданням

0

1

2

6

Фізкультпауза. Готував повідомлення чи презентацію

0

1

2

7

Прикладна задача. Не було труднощів у розв’язанні, рзумію кожен крок

0

1

2

8

Додаткове завдання. Виконував завданні крім обовязкових

0

0,5

1

9

Моя участь у командній  роботі.  Приймав участь у всіх видах роботи, надавав допомогу іншим, пояснював як робити

0

0,5

1

 

ІІІ. Цілереалізація.     

1.Перевірка домашнього завдання .(слайд 6)

№ 6.4                                                                   №7.8

1). Х=2                                                             1).Х є (1;5)

2). Х=10                                                           2). Х є (2;∞)

 (Звірити з відповідями на слайді, дати відповіді на питання учнів, стосовно труднощів виконання д/з(якщо були) )   Оцініть себе:

 2. Узагальнення  й систематизація понять, засвоєння системних знань і їхнє застосування для пояснення нових фактів і для виконання практичних завдань.

 Знайди  і виправ помилку   (слайд 7)

 ( учні мають знайти виправити  помилку, користуючись властивостями логарифмів ) (Звірити з дошкою)

= -3                          =+

= 3                   =-

= 3                            =-

= 0                             =

= -2                           = 3

= 2                           = 7                             Оцініть себе

        

 

???  Яка функція називається логарифмічною? Назвати її основні властивості

  • Область визначення
  • Область значення
  • Основна точка
  • Проміжки зростання та спадання(від чого залежить)

Ескізи графіків логарифмічної функції      (слайд 8)

 Порівняйте  числа     (слайд 9)

1)     а =,       в =,       с =     ( в < с < а )

2)    а =,    в =   с =( а < с < в )           Оцініть себе:

??? Яке рівняння називається логарифмічним?. Які способи розв’язування  знаєте?

Робота в команді «Знаю сам, вчу інших» (слайд 10)

 Розв’язати рівняння :

= 2, ,         3)*= 2

     х =                                           =2

      х = 7                             4х = 25 – 9                             (х – 3)(2х +4) =

      х > 0                              х = 4                                       2 - 2х – 12 -  100  = 0

                                            х                                    - х - 112 =0

                                                                                              = 8, -7

                                                                                              х > 3, то х=8

Оцініть себе: володію прийомами розв’язування рівнянь, справився з завданнями – 1б.,  додаткове – 1б, виконав одне з допомогою -0.5б,

??? Які нерівності називаються логарифмічними? Від чого залежить їх  розв’язання ?

 

  «Хто швидше?»    

Розв’язати нерівність (слайд 11)

                                  2).  

                                   - 3  

      Х – 5                                                   9Х – 1 <

      Х ≤14, Х >5                                             9Х < 1 +

      Х Є (5; 14]                                                 Х < 1, Х >,    Х Є ( 1)

Оцініть себе:

3. Хвилина відпочинку.    

Завчасно було учням запропоновано  підготувати інформацію «Застосування логарифмічної функції в житті людини». (Перегляд і коротке обговорення повідомлень )

4. Задача практичного змісту.  (слайд 12   -  13)

Вкладник поклав до банку 10000 грн під 12% річних. Через скільки років сума на рахунку подвоїться?

 Гроші накопичуються за формулою складних відсотків

S=A  , S - кінцева сума вкладу;  A - початкова сума;  p - річні відсотки;  n - термін зберігання вкладу в роках

  Прологарифмуємо рівняння  за основою десять (даною основою зручно користуватись під час обрахунків)

              +      

=              

n=  Підставивши значення       і зробивши обчислення, маємо   n

Відповідь: сума вкладу подвоється через 6  років    Оцініть себе

 

Додатково

Розгадай кросворд (завдання в групах) .  (слайд 14)

1. Що було предметом обчислювання перед калькулятором? (лінійка)

2.Відшукання виразу за його логарифмом називають….(логарифмування)

3.Дія, що дозволяє робити обчислення,  використовуючи логарифми називається ..(потенціювання)

4.Правила, які спрощують обчислення логарифмічних виразів? (властивості)

5. Як називають логарифм,  у якого основою є стале число? (натуральний)

6.Як називають логарифм у якого основою є число 10?(десятковий)

7…………переходу до іншої основи(пропущене слово)(Формула)

8. У якій науці була найбільша потреба у винайдені логарифму? (астрономія)

ІV. Рефлексивно-оцінюючий.     

1. Підведення підсумків уроку.     

Ми  опрацювали найважливіше   з теми «Логарифмічна функція.»

2. Повідомлення  домашнього завдання, успішне виконання якого потребує системних знань, навичок, умінь

Повторити . §4- §7   слайд (16)

 Виконати.  №7 (ст..62),   №5  і  №8  (ст..72),  (ст..72)

Додатково: Скласти  кросворд по темі «Логарифм та його застосування в природі»»     

3. Рефлексія.     Слайд (15)

Продовжити речення.

«Я сьогодні…»

«Мені сподобалось..»

«Я отримав..»

«Сьогодні на уроці….»

«Було важко…»

«Тепер я можу..»  

«Мій настрій….»

4. Цінування, оцінювання.

Оцінити  себе. підрахувати бали і записати на бланках.

Вчитель виставляє  оцінку,  оцінивши роботу учнів на уроці і враховуючи оцінку самих  учнів 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Яворська Інна
Пов’язані теми
Алгебра, Розробки уроків
Додано
27 лютого 2023
Переглядів
159
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку