Урок "Кримінальне право. Злочин"

Про матеріал
Тема: Кримінальне право. Злочин. Мета: - навчити давати визначення понять: «злочин», «склад злочину», «кримінальне право», «замах на злочин», «співучасник злочину»;називати ознаки злочину, види злочинів, стадії вчинення злочину, види співучасників злочину; - розвивати вміння аналізувати правові ситуації і пропонувати шляхи їх розв’язання; - виховувати стійке розуміння необхідності дотримуватися законів, що є запорукою правопорядку. Очікувані результати: • правильно застосовувати поняття й терміни та пояснювати їх на прикладах: «злочин» «склад злочину» • називати та характеризувати ознаки злочину, види злочинів; стадії вчинення злочину, види співучасників злочину; • аналізувати статті ККУ та правові ситуації; • оцінювати небезпечність злочинів для особи, суспільства, держави.
Перегляд файлу

Тема: Кримінальне право. Злочин.

Мета:

  • навчити давати визначення понять: «злочин», «склад злочину», «кримінальне право», «замах на злочин», «співучасник злочину»;називати ознаки злочину, види злочинів, стадії вчинення злочину, види співучасників злочину;
  • розвивати вміння аналізувати правові ситуації і пропонувати шляхи їх розв’язання;
  • виховувати стійке розуміння необхідності дотримуватися законів, що є запорукою правопорядку.

Очікувані результати:

  • правильно застосовувати поняття й терміни та пояснювати їх на прикладах: «злочин» «склад злочину»
  • називати та характеризувати ознаки злочину, види злочинів; стадії вчинення злочину, види співучасників злочину;
  • аналізувати статті ККУ та правові ситуації;
  • оцінювати небезпечність злочинів для особи, суспільства, держави.

Обладнання: Кримінальний кодекс України, комп’ютерна презентація «Кримінальне право. Злочин», фрагмент фільму « Іван Васильович змінює професію», нарізка з мультфільмів з прикладами злочинів, картки з зображенням злочинів та проступків.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Бесіда за запитаннями

1) Що регулює адміністративне право України?

2) Як співвідносяться у державному управлінні переконання і примус?

3) Які види адміністративних правопорушень вам відомі?

4) Назвіть деякі види правопорушень, що вчиняють громадяни у сфері охорони природи, транспорту, громадського порядку і громадської безпеки.

5) Неповнолітній у віці 17 років, керуючи мопедом, порушив правила дорожнього руху. Чи можуть бути до нього застосовані такі адміністративні стягнення, як штраф і оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення правопорушення (мопеда)?

 

    Тести по варіантах

Аналіз ситуацій, які учні готували вдома.

 

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 Юридичний практикум

Перегляньте фрагмент художнього фільму «Іван Васильович змінює професію» (фрагмент, коли правопорушник грабує квартиру стоматолога) і дайте відповіді на запитання.

  1.      Як називається дане діяння? (Правопорушення.)
  2.      Який вид неправомірного діяння зазначений у мультиплікаційному фільмі? (Злочин.)
  3.      Яка галузь права регулює відносини, що склалися? (Кримінальна.)

 

IV.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА ОЧІКУВАНИХ НАВЧАЛЬНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Тема сьогоднішнього уроку така: Кримінальне право. Злочин, а опрацьовувати її ми будемо за таким планом:

1.Що таке кримінальне право

2.Злочин.Ознаки та види злочинів

3.Склад злочину

4.Співучасть у злочині.

Тож давайте запишемо тему та план уроку.

 

V.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Що таке кримінальне право

 Розповідь учителя.  Вперше про кримінальне право згадується у творах римських юристів, а викладати право почали в Італії у Болонському університеті у кінці ХІІ ст..

Кримінальне право – це самостійна галузь права, предметом якої є суспільні відносини, що виникають тільки в зв’язку зі скоєнням злочинів

Завданням кримінального права є:

- охорона суспільного ладу України, його політичної та економічної системи, захист державного суверенітету;

- забезпечення захисту життя, здоров’я, честі і гідності громадян, їх конституційні права і свободи;

- викорінювання усіляких порушень правопорядку і перш за все, злочинів.

  •         Основним джерелом у кримінальному законодавстві є Кримінальний кодекс України, який набув чинності у 2001 році.

Він складається із двох частин – Загальної та Особливої. Перша містить загальні положення, як-от підстави кримінальної відповідальності, визначення поняття злочину, співучасті, покарання тощо. В Особливій частині викладено норми, які описують конкретні злочини, визначають види покарань.

У вас на партах лежать витяги з Загальної частини ККУ, які розкривають поняття, які ми сьогодні будемо вивчати.

 2.Злочин.Ознаки та види злочинів

Розповідь учителя. Під злочином у побуті розуміють дії, які порушують закон і підлягають кримінальному покаранню.

Поняття «злочину» має давню історію і ставлення до нього суспільства було різним. У Давньому Єгипті та Греції злочином вважалося залишення батьків без поховання. У роки царювання Московського царя Олексія Михайловича злочином вважали такі дії, як порушення «обов’язків ходити до церкви», «недотримання посту».

Уперше спробу дати визначення поняття «злочин» зробили римські юристи. Злочином вони вважали дії, які характеризуються насильством або обманом.

Проте для юридичної науки є важливим більш точне визначення цього поняття, яке зазначене в ст. 11 Кримінального кодексу України.

 Робота з поняттям «злочин» 

Отже, злочином вважається передбачене Кримінальним кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб’єктом злочину.

Із вказаного визначення чітко простежуються чотири основні ознаки, які досить чітко характеризують поняття «злочин». 

ку.злочин_1

Суспільна небезпечність
Дана ознака злочину виявляється в спричиненні або створенні загрози заподіяння шкоди суспільним відносинам, поставленим під охорону кримінального закону. Характер визначається всією сукупністю об’єктивних і суб’єктивних ознак злочину: цінністю блага (тобто об’єкта), на яке посягає злочин; характером діяння, місцем, способом, часом, обстановкою вчинення злочину; тяжкістю наслідків; формою вини (умисел або необережність).

Протиправне діяння

Дана ознака означає, що здійснення даного діяння заборонене кримінальним законом. Дія або бездіяльність, що не передбачена кримінальним законодавством, тобто вона не зазначена в певній статті Особливої частини Кримінального кодексу, ні за яких обставин не може вважатися злочином і, як наслідок, не тягне за собою кримінальну відповідальність.

Винне діяння
Дана ознака злочину пов’язана з наявністю в діях особи умислу або необережності. Невинне заподіяння шкоди (казус) виключає можливість визнання такого діяння злочином.

Каранність
Дана ознака злочину означає, що за будь-який злочин відповідною нормою Кримінального кодексу передбачено конкретні вид і міра покарання.

Робота з візуальними джерелами.  

  •               Розподіліть фотографії у дві групи. Поясніть якими критеріями ви керувалися.

Проступок

Б, Е, Є

Злочини

  А, В, Г, Д, Ж

 

Класифікація злочинів - поділ їх на групи та розташування груп в певній послідовності залежно від того чи іншого критерію

Залежно від форми вини

- умисні

- необережні

Класифікація злочинів залежно від ступеня тяжкості

- Злочини невеликої тяжкості (передбачено покарання до 2 років позбавлення полі).(незаконне розголошення лікарської таємниці, випуск або реалізація недоброякісної продукції).)

- Злочин середньої тяжкості (передбачено покарання до 5 років позбавлення волі)(незаконне рубання лісу, наруга над могилою).

- Тяжкий злочин (передбачено покарання до 10 років позбавлення волі)(грабіж з проникненням, захоплення заручників)

- Особливо тяжкий злочин (передбачено покарання більше 10 років позбавлення волі або довічне позбавлення волі) (державна зрада, умисне вбивство, бандитизм,диверсія)

Залежно від ступеня завершеності злочинної діяльності

- Закінчені

- Незакінчені

Робота з поняттям «стадії вчинення злочину»

Стадії вчинення злочину — це передбачені кримінальним законом суспільно небезпечні етапи його здійснення, які істотно відрізняються між собою ступенем реалізації злочинного наміру.

Кримінальний кодекс України визнає злочинними та караними три стадії вчинення злочину:

  1.      готування до злочину;
  2.      замах на злочин;
  3.      закінчений злочин.

Практикум. Проаналізувати ситуацію.

Для того щоб позбутися дружини і дочки, Гриб виготовив вибуховий пристрій з годинниковим механізмом, поклав його у валізу з продуктами, яку ті брали з собою в Москву для родичів, і здав разом з іншими речами у вантажний відсік літака, яким дружина і дочка мали летіти з Києва до родичів. На борту літака було 168 пасажирів і вісім членів екіпажу. Пристрій мав спрацювати в той час, коли літак буде в повітрі. Проте оскільки в аеропорту вантажники необережно, грубо кидали речі, у вибуховому пристрої було порушено електроконтакт і він не спрацював.

Яка стадія вчинення злочину в діях Гриба?

 

3.Склад злочину

Розповідь учителя. У кримінальному праві України підставою до кримінальної відповідальності визначається вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину.

Склад злочину — це сукупність встановлених кримінальним законом об’єктивних і суб’єктивних ознак, які характеризують суспільно небезпечне діяння.

Об’єкт злочину — це те, на що посягає правопорушник — суспільні відносини, яким злочин завдає або може завдати суттєву шкоду і які охороняються кримінальним законом від злочинних посягань. При цьому, об’єкт злочину слід відрізняти від предмета злочину. Предмет злочину — це матеріальний предмет, із приводу якого або шляхом дії (впливу) на який вчиняється злочин. Наприклад, у випадку крадіжки мобільного телефона об’єктом злочину є відносини власності, а предметом злочину — мобільний телефон.

До об’єктивної сторони злочину належать основні ознаки злочину:

Діяння — конкретний, усвідомлений і вольовий акт поведінки людини, який є суспільно небезпечним і протиправним. Діяння завжди виступає у двох формах — дії чи бездіяльності. Для характеристики об’єктивної сторони злочину важливе значення мають такі факультативні ознаки, як час, місце, обстановка, засоби, спосіб, знаряддя та інші обставини вчинення злочину.

Суб’єктом злочину може бути лише фізична особа, яка здійснила суспільно небезпечне діяння і здатна нести кримінальну відповідальність. Для того щоб людина була здатна відповідати за свої вчинки, вона повинна бути осудною і досягти віку, з якого можлива кримінальна відповідальність.

Суб’єктивна сторона складу злочину представляє внутрішню сторону суспільно небезпечного діяння, тобто психічне ставлення особи до суспільно небезпечного діяння та його наслідків. До ознак суб’єктивної сторони складу злочину належать: вина, мотив і мета злочину, певний емоційний стан особи в момент здійснення нею суспільно небезпечного діяння.

Вина є обов’язковою ознакою суб’єктивної сторони, а мотив, мета і певний емоційний стан є факультативними.

 Вина — це психічне ставлення особи до вчинюваної дії чи бездіяльності, передбаченої Кримінальним кодексом України, та її наслідків. Вона може виражатися у формі умислу та необережності. Умисел поділяється на прямий та непрямий; необережність — на злочинну самовпевненість і злочинну недбалість. 

Робота в групах.

Дидактична гра «Який склад злочину»

Клас розподіляється на групи (6). Кожна група отримує картку із ситуативною задачею й визначає склад злочину в правових ситуаціях.

 

Ситуації

1.  Кульков та Жерноков, перебуваючи в стані сп’яніння напали на Федорова з метою заволодіння його особистим майном, били його кулаками по голові і спині, відібрали шапку, годинник та 78 гривень. Внаслідок побоїв Федорову за висновком судово-медичної експертизи були заподіяні тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я. Визначте склад злочину?

 

2. Ілона керувала автомобілем у нетверезому стані. На зупинці громадського транспорту вона збила чоловіка, який помер на місці пригоди. Визначте склад злочину?

 

   3. Дівчина (18 років), перебуваючи в студентському гуртожитку свідомо заволоділа чужими речами (ноутбуком) у одній з кімнат своїх знайомих подружок. Вартість вкраденого – 7000 тис. гривень. З місця злочину зникла. Визначте склад злочину?

 

   4. Збираючи гриби вдосвіта, Примаков кинув у річку Бужок недопалок цигарки. Поверхня води спалахнула, полум’я розповсюдилося на кілька кілометрів і знищило в двох селах мости і трактор. Сам Примаков отримав тяжкі опіки. Річка горіла протягом 5-ти годин, бо  ній знаходилося 5 тис. м3 пального, що потрапило внаслідок пошкодження труби нафтопроводу під час проведення будівельних робіт. Керівники робіт про можливі наслідки не сповістили населення. Чи дії Примакова злочинні?

 

5. Слісаренко і Самолов, перебуваючи у стані сп’яніння, спочатку ображали Машталера, потім звалили з ніг і побили ногами, зламали два ребра і ніс. Визначте склад злочину?

 

    6. Пасічник у тролейбусі викрав гаманець у Рогової, розрізавши її сумку «заточкою», спеціально виготовленою на заводі, де він працює. Визначте склад злочину?

 

4. Співучасть у злочині.

Розповідь вчителя.

Співучасть у злочині – це умисна спільна участь декількох суб’єктів злочину у вчиненні умисного злочину.

 У ККУ визначено види співучасників з урахуванням ролі, яку кожен із них виконав у вчиненні злочину.

Виконавцем злочину визнають особу, яка безпосередньо вчинила злочин чи при вчиненні злочину використала інших осіб, які, відповідно закону, не підлягають кримінальній відповідальності.

Організатор злочину – це той, що організував вчинення злочину, керував підготовкою злочину чи його вчинення.

Підбурювач – особа, яка умовлянням, підкупом, погрозою, примусом схилила інших співучасників до вчинення злочину.

Пособник – це особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншим співучасникам.

Учні в групах, використовуючи витяги статей, придумують свої ситуації злочинів з співучасниками.

 

VI.ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

Аналіз юридичних ситуацій

1. Шістнадцятирічний Ярослав часто дражнив чотирнадцятирічного Петра, мовляв, той не справжній чоловік, якщо не зможе вкрасти з магазину сигарети. Петра такі «звинувачення» гнітили. Одного разу він вирішив довести, що зможе це зробити. Для цього Петро попросив своїх товаришів Олега та Богдана «допомогти» йому. Олег стояв біля магазину на сторожі, а Петро й Богдан зайшли всередину. Богдан відволікав продавця, а Петро, скориставшись цим, взяв із полички 25 пачок цигарок. Після цього Петро, Богдан та Олег пішли до Ярослава і показали йому викрадені речі. Ярослав порадив ці цигарки продати своєму товаришеві Вадиму, який завжди купував у нього викрадені речі, що й зробили хлопці.

(У цій ситуації має місце скоєння злочину — крадіжка та наявність усіх ознак співучасті; злочин закінчений)

2. Учні восьмого класу Андрій та Сергій вирішили «провчити» свого однокласника Миколу за те, що він розповідає вчителеві все, що про нього говорять учні. Знаючи, що Микола не вміє плавати, вони взяли автомобільну камеру і запропонували другові Миколи — Василю запросити його поплавати на озері. Коли Микола з другом відпливли від берега, Андрій підплив до камери і проколов її. Микола, не вміючи плавати, потонув в озері.

(За цих обставин має місце скоєння злочину — умисне вбивство та наявні ознаки співучасті. Андрій є організатором злочину й одночасно виконавцем. Сергій є лише організатором. Друг Миколи — Василь буде визнаний співучасником злочину (виконавцем) лише в тому разі, якщо він знав, що Андрій і Сергій хочуть убити Миколу. Якщо ж він про це не знав, то не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Злочин закінчений)

3. На сімейне свято до громадянина Л. завітали кілька друзів. Час минав непомітно, декілька з гостей разом з господарем зайшли до однієї з кімнат, де Л. вирішив похвалитися колекцією вогнепальної зброї різних часів. Гості зацікавлено роздивлялися зброю, часом зазираючи у стволи, натискаючи на спускові гачки. Раптом з одного з мушкетів, який здавався небоєздатним, пролунав постріл, куля влучила в гостя, що стояв напроти. Незважаючи на надану допомогу, постраждалий помер.

(Сталося вбивство через необережність. Винний — гість, який здійснив постріл, його буде притягнуто до кримінальної відповідальності. Можливе також притягнення до відповідальності й господаря — за незаконне зберігання вогнепальної зброї (якщо він не мав дозволу на зберігання зброї) або за недбале зберігання зброї, якщо такий дозвіл був)

4. Громадянин Ч. повертався з роботи власною автомашиною. Коли Ч. вийшов з машини, щоб відкрити гараж, до нього підбіг юнак та впритул зробив чотири постріли з пістолета, від яких Ч. помер на місці. Кинувши зброю, юнак скочив на мотоцикл, який чекав на нього поруч, і зник. Наступного дня міліції вдалося затримати вбивцю — громадянина А. Виявилося, що він скоїв вбивство на замовлення конкурента вбитого — З., за що мав отримати 10 тисяч доларів. За кермом мотоцикла був товариш вбивці Ш., якого він попросив допомогти, пообіцявши дати гроші на новий мотоцикл.

(Скоєно вбивство за обтяжуючих обставин — на замовлення (ч. 2 п. 11 ст. 115 КК України). Виконавцем є А., підбурювачем — З., посібником — Ш.. Злочин завершений)

5. Громадянин П. вирішив викрасти автомобіль. Неподалік свого будинку він визначив автомобіль для операції, з'ясував режим дня його власника, зафіксував відсутність охорони машини. Громадянин Т. на прохання П. зробив спеціальну відмичку. П умовив водія таксі М. відігнати машину на дачу С., який за велику плату сховав автомобіль. Операція пройшла успішно, та невдовзі міліція затримала всю групу. Визначте види співучасті.

 

Перегляд фрагментів мультфільмів з прикладами злочинів.

Вправа «Займи позицію»

Чи згодні ви з твердженням, що відразу після вивчення Букваря дітям потрібно знати про кримінальне право, правопорушення, покарання злочинів?

 

Запитання

1. Якими правовими актами України можуть бути визначені дії, що є злочинними?

2. Дайте характеристику структури ККУ.

3.. У чому основна відмінність злочину від адміністративного проступку?

4. Назвіть суб’єкти злочину.

5. Хто такі співучасники злочину? Як вони визначені в ККУ?

6. Назвіть основні ознаки злочину.

 

VІІ. Підсумки уроку.

 Із розсипаних слів зберіть висловлювання британського письменника та адвоката. Поясніть як ви його розумієте.  

Проступок, хоч і може доставити тимчасове благополуччя, ніколи не принесе справжнього щастя. 

Вальтер Скотт

Розповідь вчителя. Отже, найтяжчі правопорушення – злочини – скоюють у сфері кримінального законодавства. Кожен злочин має певний склад, до якого входять чотири елементи – суб’єкт, об’єкт, суб’єктивна сторона й об’єктивна сторона злочину.

У багатьох випадках злочин скоює група злочинців, у цьому разі йдеться про співучасть і співучасників злочину. Потрібно пам’ятати, що скоєння злочину тягне за собою кримінальну відповідальність і покарання. 

 

VІІІ.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

- прочитати параграф 26;

- виписати нові поняття та терміни;

- знайти  у пресі повідомлення про кримінальний злочин та визначити елементи його складу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кримінальний кодекс України

від 05.04.2001 № 2341-III

Редакція від 28.02.2014

 

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

 

Розділ III

 

ЗЛОЧИН, ЙОГО ВИДИ ТА СТАДІЇ

 

Стаття 11. Поняття злочину

 

1. Злочином є передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.

2. Не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння,  передбаченого цим Кодексом, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі.

 

 

 

Кримінальний кодекс України

від 05.04.2001 № 2341-III

Редакція від 28.02.2014

 

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

 

Розділ III

 

ЗЛОЧИН, ЙОГО ВИДИ ТА СТАДІЇ

 

Стаття 12. Класифікація злочинів

 

1. Залежно від ступеня тяжкості злочини поділяються на злочини невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі.

 

2. Злочином невеликої тяжкості є злочин,  за який передбачене покарання у  виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м'яке покарання за винятком основного покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

3. Злочином середньої тяжкості є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п'яти років.

 

4. Тяжким злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

 

5. Особливо тяжким злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п'ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

 

6. Ступінь тяжкості злочину,  за вчинення якого передбачене одночасно основне покарання у виді штрафу та позбавлення волі, визначається виходячи зі строку покарання у виді позбавлення волі, передбаченого за відповідний злочин.

 

 

Кримінальний кодекс України

від 05.04.2001 № 2341-III

Редакція від 28.02.2014

 

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

 

Розділ III

 

ЗЛОЧИН, ЙОГО ВИДИ ТА СТАДІЇ

 

Стаття 13. Закінчений та незакінчений злочини

 

1. Закінченим злочином визнається діяння, яке містить усі ознаки складу злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини цього Кодексу.

 

2. Незакінченим злочином є готування до злочину та замах на злочин.

 

Стаття 14. Готування до злочину

 

1. Готуванням до злочину є підшукування або пристосування засобів чи знарядь, підшукування співучасників або змова на вчинення злочину, усунення перешкод, а також інше умисне створення умов для вчинення злочину.

 

2. Готування до злочину невеликої тяжкості не тягне за собою кримінальної відповідальності.

 

Стаття 15. Замах на злочин

 

1. Замахом на злочин є вчинення особою з прямим умислом діяння (дії або бездіяльності), безпосередньо спрямованого на вчинення злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини цього Кодексу, якщо при цьому злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від її волі.

 

2. Замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі.

 

3. Замах на вчинення злочину є незакінченим, якщо особа з причин, що не залежали від її волі,  не вчинила усіх дій, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця.

 

 

Стаття 17. Добровільна відмова при незакінченому злочині

 

1. Добровільною відмовою є остаточне припинення особою  за своєю волею готування до злочину або замаху на злочин, якщо при цьому вона усвідомлювала можливість доведення злочину до кінця.

 

2. Особа, яка добровільно відмовилася від доведення злочину до кінця, підлягає кримінальній відповідальності лише в тому разі, якщо фактично вчинене нею діяння містить склад іншого злочину.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кримінальний кодекс України

 

Розділ VI

СПІВУЧАСТЬ У ЗЛОЧИНІ

 

Стаття 27. Види співучасників

 

2. Виконавцем (співвиконавцем) є особа, яка у співучасті з іншими суб'єктами злочину безпосередньо чи шляхом використання інших осіб, що відповідно до закону не підлягають кримінальній відповідальності за скоєне, вчинила злочин, передбачений цим Кодексом.

 

 

3. Організатором є особа, яка організувала вчинення злочину (злочинів) або керувала його (їх) підготовкою чи  вчиненням. Організатором також є особа, яка утворила організовану групу чи злочинну організацію або керувала нею, або особа, яка забезпечувала фінансування чи організовувала приховування злочинної діяльності організованої групи або злочинної організації.

 

 

4. Підбурювачем є особа, яка умовлянням, підкупом, погрозою, примусом або іншим чином схилила іншого співучасника до вчинення злочину.

 

 

5. Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати злочинця, знаряддя чи засоби вчинення злочину, сліди злочину чи предмети, здобуті злочинним шляхом, придбати чи збути такі предмети, або іншим чином сприяти приховуванню злочину.

 

docx
Додано
23 березня 2020
Переглядів
9099
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку