Роздільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
Роздільнянської районної ради Одеської області
Тема:
«Круглі числа. Периметр прямокутної ділянки. Задачі з буквеними даними.»
Вчителя початкових класів,
спеціаліста вищої категорії
Шипкової Тетяни Сергіївни
2019 рік
Урок ділова гра з математики в 4 класі
Дата проведення: 05.11.2018
Тема: Круглі числа. Периметр прямокутної ділянки. Задачі з буквеними даними
Мета: ознайомити учнів з круглими числами; узагальнити прийоми розв’язування задач; закріпити вміння знаходити периметр прямокутних ділянок за планом; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета, бережливе ставлення до свого здоров’я.
Тип уроку. Ділова гра.
Хід уроку:
Організаційний момент.
Слайд 1.
Слайд 2.
Психологічний настрій."До успіху"
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі
(девіз уроку):
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Перевірка домашнього завдання.
Постановка цілі уроку.
Слайд 3.
Наша країна прагне стати розвиненою, і тому всюди відкриваються різні фірми, які впливають на розвиток держави і на її рух вперед. Ми глобальних проблем вирішити не в змозі, але будемо починати з малого, щоб поступово рухатись до майбутнього.
Тож створимо різні фірми, які допомагатимуть нашій державі у різних сферах. За одно згадаємо, які бувають професії.
Слайд 4.
Сьогодні ми працюватимуть у групах.
Слайд 5.
По-перше, потрібно згадати правила роботі в групі. У нас є 5 фірм. Президенти фірм - це наші учні. Потрібно обрати в кожній фірмі президента. За ним буде остаточна відповідь.
Це мої найперші помічники. А я сьогодні в ролі генерального директора головного підприємства.
Майбутнє ваших фірм буде залежати від того, як ви будете виконувати завдання. Правильні відповіді і правильно виконані завдання - це умова накопичення капіталу фірми.
Всі накопичені кошти зберігатимемо в банку «Мрія». Тож стараймося!
За правильні відповіді – шкільні монети (смайли). В кінці уроку порахуємо, яка фірма заробила більше смайлів.
Слайд 6.
Щоб фірма офіційно працювала, вона повинна мати пакет документів. Вони знаходяться в одній з трьох скриньок. Та до них треба дібратись. (Робота в групах)
Майте на увазі, що кожний підпис тут не правильний.
1: «скринька 2 не порожня»; 2: «тут гроші»; 3: «тут документи»
(Розв’язання: напис на скринці 1 невірний, тобто скринька 2 порожня. Значить, 1 і 3 - не порожні. Напис на скринці 3 теж невірний. Значить, там гроші. Тоді в 1 скринці - документи)
Ви отримуєте пакет з діловими паперами на найближчий час. (завдання в файлах- надруковані).
Математична розминка.
Слайд 7
Опитування за програмою (атестація кадрів фірми) (слайд).
Ключик: - - + - + - + -
Слайд 8
Усний рахунок.
Гра «Влучний стрілок» (Робота в групах)
240 · 2 +6 1205 – 100 · 2 720 : 9 + 17 630 : 9 + 21 150 · 3 + 350 160 · 5 : 10 2000 – 400 · 2
|
800 80 1200 486 1005 97 91
|
(Слайд 9).
Оголошення теми і мети уроку.
Число. Класна робота. Каліграфічна хвилинка – табличка на 5.
(Завдання: підкреслити круглі числа)
Пояснення нового матеріалу
Слайд 10.
Робота з підручником, с. 71
Завдання 439 (фронтально)
Завдання 440
Учні розглядають записи, виконують завдання з коментуванням.
76 = 70 + 6 76 = 80 – 4 379 = 370 + 9 379 = 380 – 1
Закріплення вивченого.
Слайд 11.
1. Робота над задачею з буквеними даними Задача 441
Учні ознайомлюються із задачею за підручником. Записують її схематично.
С С·3
Перевіряють, чи всі числа задачі позначені на схемі.
Під час колективного аналізу на дошці ведеться запис:
с км — пройшов турист до зустрічі;
(с · 3) (км) — проїхав велосипедист до зустрічі;
с + с · 3 (км) — відстань між містом і селом.
Відповідь: с + с · 3 (км) — відстань між містом і селом.
Слайд 12.
Наступне завдання з бухгалтерії. Завдання №442
- Працюйте в зошитах самостійно. Перші три учні - до мене на перевірку.
Слайд 13.
Завдання №443
(знаходження периметра ділянки за поданим планом)
На малюнку — план ділянки городу. Кожна окрема ділянка є прямокутником.
— Периметр якої ділянки ми можемо знайти відразу? (Периметр ділянки під огірки. У цієї ділянки кожна сторона дорівнює 6 м. Значить, периметр дорівнює 6 · 4 = 24 м.)
— Що потрібно знати, щоб знайти периметр ділянки під картоплю? (Довжину ще однієї сторони.)
— Як знайти довжину цієї сторони? (Від 20 м відняти 6 м, буде 14 м.) Периметр ділянки під картоплю: (14 + 8) · 2 = 44 (м).
— Як знайти периметр ділянки під помідори? (Знайти довжину меншої сторони: 8 – 6 = 2 м.)
— Периметр ділянки, зайнятої під помідори, дорівнює (6 + 2) · 2 = 16 м.
Слайд 14
Фізхвилинка ( Україна –це ти. Відео на пісню Тіни Кароль)
Слайд 15
Виробництво тканини
Робота над складеними задачами
Завдання 444
— Прочитайте умову задачі. Зіставте її з коротким записом. Розв’яжіть задачу самостійно, з подальшою взаємоперевіркою в парах.
1) 13 750 + 13 750 = 27 500 (м) — тканини виготовили за перший і другий день;
2) 27 500 – 11 800 = 15 700 (м) — тканини виготовили за третій день;
3) 27 500 + 15 700 = 43 200 (м) — тканини виготовила фабрика за 3 дні.
Відповідь: 43 200 м тканини фабрика виготовила за 3 дні.
Слайд 16
Вугільна промисловість (шахтар)
Завдання 1 (аналогічна домашній)
Було- ?
Відправили – 3 в. по 60 т
Залишилось – 40 т
Відповідь : 220 т вугілля було на вугільному складі.
Слайд 17 Домашнє завдання С. 72 № 446, 447
Слайд 18
Підсумок уроку.
Переглянемо свої рахунки в банку «Мрія».
Нагородження фірм.
Слайд 19
Робота в групі
(Підведіть руку вгору, якщо так)
Намалюй і покладіть на набірне полотно «Наш настрій»
Слайд 19 (резерв)
Гра «Упіймай кругле число»
Учитель читає числа, учні сигналізують, якщо почують кругле число.
390; 7800; 66; 305; 740; 234; 3000; 1302; 100 000.
Слайд № 21
Дрона і Арджуна ( індійська притча)
Слайд № 22
Молодці
1