Тема уроку |
«Художня культура: народна, професійна, елітарна |
|
|
масова. Взаємодія культур». |
|
Мета уроку |
Сприяти формуванню уявлень про види культури та |
|
|
їх взаємодію. |
|
Завдання уроку |
Навчальні: |
|
|
- ознайомити учнів з видами художньої культури; |
|
|
- створити умови для самостійного складання визначень до термінів: «народна», «професійна», «масова»; |
|
|
- сприяти виявленню взаємозв'язку між культура- ми. |
|
|
Розвиваючі: |
|
|
- сприяти розвитку асоціативного мислення; |
|
|
- сприяти розвитку пізнавальної, комунікативної, інформаційної компетенцій; |
|
|
- сприяти розвитку вмінь та навичок складання опорного конспекту. |
|
|
Виховні: |
|
|
- виховувати зацікавленість до творів національної культури; |
|
|
- виховувати відповідальність за збереження та розвиток національної культури; |
|
|
- виховувати відчуття гордості за досягнення співвітчизників у світовому культурному просторі. |
|
Обладнання |
для учителя: |
|
|
мультимедійний проектор, учнівські презентації попередніх років, «кейс опорних слів», заохочувальні стікери. |
|
|
для учнів: |
|
|
конспект, клей-олівець. |
|
Тип уроку
|
Засвоєння нових знань (інтерактивна лекція) Хід уроку |
|
1. Організаційна частина.
Привітання. Перевірка присутності учнів на занятті. (1 – 2хв.)
2. Мотивація пізнавальної діяльності. (3хв.)
• Оголошення теми, мети та завдань уроку (в усній формі та візуалізація на слайдах презентації).
• Мотивація з використанням пізнавально-спонукаючих мотивів (постановка проблеми).
3. Закріплення й узагальнення набутих знань.(10хв.)
• Розумова діяльність в процесі розв'язання проблемних питань – учні добирають опорні слова до термінів «народна», «професійна», «масова», спираючись на ілюстративний матеріал презентації.
• Заповнення «кейсу опорних слів».
• Оцінювання відповідей за допомогою заохочувальних стікерів.
• Усне складання визначень до термінів: «народна», «професійна», «масова»;
• Оцінювання відповідей за допомогою заохочувальних стікерів.
• Обговорення і складання плану роботи над опорним конспектом; Самостійна робота над опорним конспектом.
4. Засвоєння нових знань. (20хв.)
• Пошук вирішення проблеми (учні наводять приклади інтеграції народної культури в професійну або масову);
• Оцінювання відповідей за допомогою заохочувальних стікерів;
• Критичний аналіз проблеми вчителем та показ її розв'язання на прикладі музичного твору «Щедрівочка»;
• Самостійна робота над опорним конспектом за розповіддю вчителя;
5. Домашнє завдання. (2хв.)
Вивчити опорний конспект. Додати у конспект власний приклад взаємодії культур у вигляді ланцюжка. (Електронний підручник «Художня культура 9 клас» під редакцією Л.Масол. стор. 140-144
6. Підбиття підсумків. (3хв.)
7. Рефлексія. (5хв.)