Урок № . Дата проведення: |
|
Тема: Квадратна нерівність. Розв’язування квадратних нерівностей
Розділ програми: Квадратична функція
Мета:
навчальна: Сформувати поняття квадратної нерівності, сформувати уміння і навички розв’язування квадратної нерівності графічним методом, домогтися розуміння та засвоєння учнями алгоритму розв'язування квадратних нерівностей із використанням побудови графіка квадратичної функції;
розвивальна: логічне та аналітичне мислення, навики читання і побудови схематичних графіків квадратичної функцій, розв’язування нерівностей з однією змінною;
виховна: виховувати уважність та відповідальність, культуру записів та малюнків.
Формування компетентностей:
Предметна компетентність: сформування поняття квадратної нерівності, ознайомлення з алгоритмом розв’язування квадратних нерівностей, формування навичок розв’язування квадратнихнерівностей.
Ключові компетентності:
спілкування державною мовою – грамотно висловлюватись рідною мовою, доречно та коректно вживати математичну термінологію;
уміння вчитись впродовж життя – усвідомлювати власні освітні потреби та цінність нових знань і вмінь;
соціальна та громадська компетентності – оцінювати аргументи, змінювати думку на основі доказів, уміння працювати в команді;
інформаційно-цифрова – працювати за алгоритмом, складати алгоритми дій;
ініціативність та підприємливість – генерувати нові ідеї, ухвалювати оптимальні рішення;
основні компетентності у природничих науках та технологіях – розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі, які можна розв’язати засобами математики, будувати моделі процесів;
екологічна грамотність і здорове життя – дотримання санітарних норм побуту,
Наскрізні змістові лінії:
Підприємливість і фінансова грамотність - розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань, уміння генерувати ідеї, ухвалювати оптимальні рішення, аргументувати та захищати свою позицію;
Екологічна безпека та сталий розвиток - формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь;
Здоров’я та безпека - становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище;
Громадянська відповідальність - формування відповідального члена громади і суспільства, який розуміє принципи та механізми функціонування суспільства
Тип уроку: засвоєння нових знань і навичок
Обладнання: комп’ютер, мультимедійне обладнання, онлайн-тест Хмиз В.А. «Квадратична функція, її графік та властивості» (ТОВ «На Урок), презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
3) Виконання учнями онлайн тесту Хмиз В.А. «Квадратична функція, її графік та властивості» (ТОВ «На Урок) за посиланням join.naurok.ua код: 8737057
IV. Формулювання теми й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Проблема: Знайти усі цілі розв’язки нерівності:
Учитель проводить мотивацію навчальної діяльності дітей, оголошує основні цілі уроку:
Ознайомитись із квадратичною функцією;
Навчитися розв’язувати квадратичні функції графічним способом.
V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Бесіда:
Формулюю означення квадратної нерівності:
Які дії слід виконати для розв’язування квадратної нерівності?
Робота з підручником Приклад 1 с. 112.
Алгоритм розв’язування квадратної нерівності
VІ. Фізкульт хвилинка
Виконання вправ
VІ. Застосування нових знань, формування вмінь
Виконання вправ:
Фронтальне, усне виконання вправ 472 (відповіді: 2, 5, 6), 475 (відповіді 1) (-∞;-2,5) і (1;∞), 2) (-∞;-2,5] і [1;∞), 3) (-2,5;1), 4) [-2,5;1].
Самостійне або за допомогою вчителя виконання вправ 477, 479, 481, 483, 485.
Реалізація проблеми: Знайти усі цілі розв’язки нерівності:
(після отримання розв’язку нерівності звернти увагу на умову і виписати з проміжку цілі розвязки).
VIІ. Підбиття підсумків уроку, рефлексія
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
Опрацювати § 12, вивчити означення і алгоритм, розглянути приклади 2-7 с. 112-114, виконати вправи 476, 478, 480, 482, 486.
ІХ. Оцінювання роботи учнів
За результатами роботи на уроці, із урахуванням формувального оцінювання.
Інструкції для учнів
Правила роботи на уроці:
При розв’язуванні вправ: