Урок-квест
Тема: «У СВІТІ КАЗОК».
Мета: збагатити знання учнів про казки народів світу; розвивати логічне
мислення, уважність, уяву, спостережливість; виховувати прагнення до
добра і справедливості.
Обладнання: книжкова виставка, картки із завданнями, мультимедійна дошка.
Хід уроку - квесту
І. Організація класу
Привітання
Не просто слухати, а чути
Не просто дивитися, а бачити
Не просто відповідати, а міркувати
Дружно і плідно працювати
ІІ.Актуалізація опорних знань, умінь та навичок. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
У світі фантазії зробимо ще один крок.
А з творчістю ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.
Казки – найпопулярніші у народі твори. Їх люблять усі від маленьких дітей до стареньких дідусів та бабусь, які залюбки їх читають внукам та правнукам.
- Хто з вас любить казки?
- Назвіть найулюбленіші казки.
- Сьогодні ми з вами помандруємо у світ казок.
ІІІ. Основна частина
1) Зупинка «Мозковий штурм»
- Хто допоміг Дюймовочці потрапити до теплих країв?
- Чудові ліки для Карлсона?
- Він один на світі вилікує всіх тварин.
- Лисиця пригощала Журавля чим?
- На кого перетворилось гидке каченя?
- З чого зроблений Пінокіо?
- Замісила баба тісто та спекла дідові…
- Курка, яка несе золоті яйця.
- З якого матеріалу колиска «Дюймовочки»?
2) Зупинка «Пригадай ім’я казкового героя»
- Кощій…(Безсмертний)
- Іван…(Царевич)
- Спляча…(Красуня)
- Змій…(Горинич)
- Курочка…(Ряба)
- Баба…(Яга)
- Гуси…(Лебеді)
3)Зупинка «Казкові предмети»
Я буду показувати предмети, а ви називати казку в якій вони зустрічаються.
Булава – «Котигорошко»
Шприць – «Айболит»
Колобок – «Колобок»
Глечик – «Лисиця і Журавель»
Яйце – «Курочка Ряба»
Ріпка – «Ріпка»
Солома – «Солом’яний бичок»
Рукавичка – «Рукавичка»
4)Зупинка «SMS – повідомлення»
Герої, які до нас не змогли прийти сьогодні, прислали SMS – повідомлення. Зараз я вам їх зачитаю, а ви вгадаєте, хто їх відправив.
5)Зупинка «Загадкова»
Все на сонечку сидіть.
Я візьму і покочуся,
Щоб побачити весь світ. (Колобок)
І птахам і дітлахам
Він під деревом сидить
Добрий лікар… (Айболит)
Жучка за внучку,
Внучка за бабу,
Баба за діда…
Схопилася чіпко велика… (Ріпка)
Їсть смачненькі калачі.
Ось лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить котик рятувати,
В лиса півника забрати. (Котик і Півник)
Чомусь потрапляє у цирк полотняний.
Як називається ця книжка?
А як зветься сам хлопчисько?
От підказка, друзі, вам:
Його дівчина Мальвіна
Називала… (Буратіно)
Гостинці для неї онука несла.
Хто дівчинку ту по дорозі зустрів?
Як казка зветься? Хто б відповів? («Червона Шапочка»)
6)Зупинка «Танцювальна»
https://www.youtube.com/watch?v=5gxZ2-Hoyqo
Відео-фізкультхвилинка «Веселі звірята»
7)Зупинка «Римування»
Жабка – бабка,
Лисичка – сестричка,
Сорока – морока,
Вовчик – братик,
Їжак – з колючок.
8)Зупинка «Казкова»
Скласти казку, доповнюючи словами з трьох букв.
«Жив був (дід). У нього болів (зуб). Зайшов він у (дім). Хотів з’їсти (сир). Раптом прилетіла (оса). Вона вкусила діда за (ніс). Потім хотіла скуштувати (мед). Але побачила, що там сидить (жук). Старенький зі злості копнув ногою (м’яч). Він потрапив жукові у (око). Жук образився і полетів у (ліс). От і казочці кінець, а хто її складав, той молодець.
9)Зупинка «Піктограма»
Вам треба відгадати, яка казка зашифрована.
ІV. Підсумок квесту
- Яке значення казки у житті людини?
- З якими казками ми зустрілися?
- Чого вони вас навчили?
- Яка станція найбільше сподобалась? Чому?