ПРИДНІПРЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА
УРОК – КВЕСТ
З ПРИРОДОЗНАВСТВА
«ЗБЕРЕЖЕМО ПРИРОДУ ЗЕМЛІ РАЗОМ»
ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Шишацька Тетяна Григорівна
Без інтересу, подиву, радості не можливе успішне навчання в початкових
класах. Адже зацікавлення, впевненість у своїх силах , задоволення – це потужні стимули до праці. Саме нетрадиційні уроки орієнтовані на всебічну підготовку учнів, цілісний і гармонійний їх розвиток. Пропоную розробку уроку - квеста на якому граючись діти відкривають для себе багато нового , цікавого.
УРОК –КВЕСТ З ПРИРОДОЗНАВСТВА 4 КЛАС
ТЕМА: ЗБЕРЕЖЕМО ПРИРОДУ ЗЕМЛІ РАЗОМ
МЕТА: показати значення природи в нашому житті;
- привернути увагу учнів до проблем екології;
- сприяти розширенню та закріпленню знань учнів;
- розвивати вміння працювати в команді;
- виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.
ЗАВДАННЯ КВЕСТУ:
ОБЛАДНАННЯ:
Конверти з завданнями,ілюстрації,дитячі малюнки,пластиковий посуд,
маркери,кольоровий папір,клей,презентація,відео звернення Землі.
ХІД УРОКУ-КВЕСТУ
Вчитель:
Діти! Сьогодні до нас завітали гості.
Поверніться до гостей
Привітайтесь «Добрий день»
Сьогодні у нас незвичайний урок-квест
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну природи,в країну погоди.
В країну чудової пригоди.
Діти,давайте за початковими буквами слів скажемо якими ми будемо сьогодні.
К лімат - кмітливі С онце – старанні Т епло – творчі В сесвіт – веселі
Е кологія – енергійні
На електронну пошту надійшов лист (відео лист « крик Землі «)
Послухаємо?
ДІТИ: Так.
ВЧИТЕЛЬ:Як думаєте чому матінка – Земля звернулася по допомогу саме до нас.
ДІТИ: Ми сміливі, активні, любимо дружно працювати.
ВЧИТЕЛЬ:Отже вирушаймо рятувати нашу Землю. Не боїтеся? Готові?
ДІТИ: Так.
ВЧИТЕЛЬ:Я впевнена, що ваш шлях не буде легким . На вас чекають
різні перешкоди і вам доведеться показати свої знання та вміння.
Відправлятися в рятувальну експедицію наодинці небезпечно. Тож
давайте об ′єднаємося в групи.
Підійдіть і візьміть із мішечка одну цеглинку лего того кольору, який вам до вподоби.
1група – блакитні , 2група – жовті . Займіть місця за столами по кольору веж.
Подивіться на цеглинки. У кого найбільша ,той капітан.
Давайте згадаємо,що наносить шкоду природі?
Вправа «МОЗКОВА АТАКА»
ВЧИТЕЛЬ: Молодці!
Щоб дізнатися шлях вашого пересування візьміть та розгляньте свої»Маршрутні листи»
1.Зупинка «Ліс багатство нашого краю»
2.Зупинка «Пернаті друзі»
3. Зупинка «Вода – це життя»
4.Зупинка «Золоті розсипи смітників»
Правила роботи під час проходження квесту ви знаєте, дотримуємось їх.
ПІДКАЗКА Серед смайликів веселих
Є підказочка для вас
І покаже й проведе
Скаже, що шукати й де?
(картка з цифрою1 різного кольору ,відшукують стіл на якому стоїть цифра 1)
ЗАГАДКА
На весні веселить
Влітку холодить
Восени годує
А взимку гріє (ЛІС)
1 ЗУПИНКА «ЛІС БАГАТСТВО НАШОГО КРАЮ»
Що приносить людині ліс?
( Чисте повітря, їжу, деревину, будівельний матеріал)
ГРА «ТАК ЧИ НІ»
1 Голосно кричати.
2 Садити дерева.
3 Розпалювати багаття.
4 Берегти молоді рослинки.
5 Руйнувати мурашники.
6 Допомагати пташкам.
7 Вирубувати дерева
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ГРУП «ПОСАДИ ДЕРЕВЦЕ»
Складіть деревце.( Геоборд )
ВЧИТЕЛЬ: Молодці! Отримайте частинку пазла.
ПІДКАЗКА
На столі перед вами контейнер. Відкрийте та знайдіть цифру.
2 ЗУПИНКА «ПЕРНАТІ ДРУЗІ»
ВПРАВА «НЕЗАКІНЧЕНЕ РЕЧЕННЯ»
1 «Лікарями лісу» називають….(ДЯТЛІВ)
2 Пташка яка не будує гнізда це…..(ЗОЗУЛЯ)
3 «Великим маестром називають…..(СОЛОВ′Я)
4 Найменша пташка в Україні це…..(КОРОЛЬОК)
Птахи потребують захисту та любові.
ВЧИТЕЛЬ: Коли листя гусінь об ′ їдає
І на дубі , і на клені, і на ясені зеленім.
Хто ж деревам допоможе? (пташки)
Але сталася біда пташки потрапили до клітки. Врятуйте їх!
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ГРУП «ВИПУСТИ ПТАШКУ НА ВОЛЮ»
Попрацюйте над кросвордом, відшукайте пташку та дайте відповідь на питання.
ВЧИТЕЛЬ:Ви справилися . Заберіть частинку пазлу.
ПІДКАЗКА
Рухайтеся по слідах, які вас приведуть до підказки .Та прямуйте до столу з такою ж цифрою.
3 ЗУПИНКА»ВОДА- ЦЕ ЖИТТЯ»
А тепер часу не гаймо
Загадку знову відгадаймо
Мене п ′ють ,
Мене ллють,
Усім потрібна я
Скажи хто я(ВОДА.)
Що сталося б з нашою планетою, якби на ній не стало води?
ВПРАВА «МІКРОФОН»
Які водойми ви знаєте?(озера,джерела,болота, річки)
Назвіть найбільшу річку України.(ДНІПРО)
Хто живе в річках?
Чому мешканцям річок недобре живеться в брудних водоймах?
Від чого забруднюється водойми?
(погані очисні споруди, отрутохімікати,промислові відходи,людська недбалість)
Воду очищають на спеціальних водоочисних станціях. Чи можемо ми з вами
очистити воду? (так)
Попрацюємо в нашій «ЕКОЛАБОРАТОРІЇ»
3АВДАННЯ ДЛЯ ГРУП «ОЧИСТІТЬ ВОДУ В ЕКОЛАБОРАТОРІЇ»
А) На столі дві склянки. В одній-вода забруднена чорнилом, друга пуста.
Пропустіть через лійку заповнену ватою та піском.(пісок очищає воду)
Б) В склянку з забрудненою водою вкинути таблетку активованого вугілля та добре перемішати.(вода очиститься)
ВЧИТЕЛЬ:Отже потрібно не забруднювати водойми. Бо вода - це життя.
Ви отримуєте частинку пазлу.
ПІДКАЗКА
У куточку біля озерця де хтось залишив багато сміття ,відшукайте пляшку .
В ній цифру 4 ,та вирушайте до зупинки під номером4.Пляшку візьміть з собою.
ВЧИТЕЛЬ: Проблема сміття, в якому ми все більше і більше потопаємо,дуже актуальна на сьогодні. Практично на кожному кроці – несанкціоновані звалища сміття.
4 ЗУПИНКА «ЗОЛОТІ РОЗСИПИ СМІТНИКІВ»
ВЧИТЕЛЬ:
Більшу частину сміття, що забруднює Землю становить:
Діти: (Пластик, скло, метал.)
Папір розкладається -2роки.
Метал -70років.
Поліетиленовий пакет – кілька віків.
Питання «куди діти сміття ?» І ми спробуємо показати разом з вами,як зменшити кількість сміття шляхом повторного використання.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ ГРУП «МАЛЕНЬКІ ВИНАХІДНИКИ»
За допомогою паперу, ножиць , маркерів, клею, одноразового посуду, пластикових пляшок створити чудові вироби. Надати відходам нове життя.
(Діти виготовляють вироби за власним задумом)
ВЧИТЕЛЬ:Всі ви добре попрацювали . І сьогодні немає переможених, бо перемогла дружба та міцна підтримка один одного.
Під час гри ви отримали частинки пазлу . І ось настав час їх скласти в одну цілу картину.
(СКЛАДАЮТЬ ПАЗЛ)
Подивіться, якою красивою,життєрадісною стала планета Земля! Зробимо все для того, щоб наша Земля стала такою ж і в реальному житті.
УЧЕНЬ: Бережіть краплинку,бережіть травинку.
Кожен крок свій на землі оберігай.
УЧЕНЬ: Бережіть тварину, бережіть пташину
І на Землі тоді настане рай.
ВЧИТЕЛЬ: Діти, творіть добро, садіть дерева,очищайте річки,озера, бережіть нашу Землю . Матінка – Земля вдячна вам за допомогу .
(звучить пісня «А я бажаю вам добра»)
Шановні гості ! Ми підготували чарівні аромо - мішечки,які своїм приємним запахом допоможуть вам відновити сили , поліпшить настрій .