Урок КВК "Узагальнюючий урок по темі « Народні перлинки для кожної дитинки»

Про матеріал
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про усну народну творчість залучати учнів до взаємодії, до прийняття спільних рішень, удосконалювати навички правильного, виразного читання вголос; сприяти формуванню соціальної, особистісної компетентності; розвивати логічне мислення, усне мовлення, уяву; виховувати доброзичливість у ставленні до товаришів, інтерес до казки.
Перегляд файлу

Тема: Узагальнюючий урок по темі « Народні перлинки для кожної дитинки»

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про усну народну творчість

залучати учнів до взаємодії, до прийняття спільних рішень, удосконалювати навички правильного, виразного читання вголос; сприяти формуванню соціальної, особистісної компетентності; розвивати логічне мислення, усне мовлення, уяву; виховувати доброзичливість у ставленні до товаришів, інтерес до казки.

Завдання: узагальнення та систематизація знань учнів щодо казок, загадок; стимулювання ініціативи, творчості учнів; активізування діяльності дітей

Обладнання:  плакат-квітка «Усна народна творчість», ілюстрації, емблеми команд, чарівні палички – бали, скарбнички для  балів, розрізані ілюстрації

( пазли), кошик з конвертами, картки із завданнями, музичний запис.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, урок-КВК.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент

 Вступне слово вчителя

  – Діти, сьогодні ми проведемо незвичайний урок – КВК. Члени обох команд повинні виконати поставлені перед ними завдання. Відповіді буде оцінювати журі, до складу якого входять батьки та гості, запрошені на урок. У скарбничку кожної команди за правильну відповідь буде опускатися чарівна паличка. Виграє та команда, яка назбирає більшу кількість паличок.

Сьогодні ми не будемо навчатись,

                   А будемо сьогодні ми змагатись.

                   Урок ми перетворимо на свято,

                   І, мабуть, час вже починати.

           – Сьогодні змагатимуться дві команди – «Читайлики» і «Всезнайки».

   У змаганні той перемагає,                         

   Хто щирих, вірних друзів має.

   Тож, пам’ятай про це завжди

   І свято дружбу бережи!

   Нехай у цьому класі

   Бринить веселий сміх,

   І щоб команди наші

   Потішили нас всіх.

ІІ. Повідомлення теми уроку. Емоційна і змістова підготовка учнів до роботи на уроці

- Яку тему ми вивчали? Сьогодні в нас підсумковий урок до теми «Народні перлинки для кожної дитинки»

На дошці ви бачите квітку із завданнями на  пелюстках. Протягом уроку ми повинні допомогти їй розквітнути. А для цього нам потрібно виконати завдання. Скільки пелюсток у квітки, стільки й завдань. Спробуємо?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Репродуктивна бесіда з метою повторення й систематизації знань учнів.

- Що означає вислів «усна народна творчість»?

- Назвіть слово-синонім до поняття «усна народна творчість».

         – А тепер з’ясуємо, які завдання ставить перед вами сьогоднішній урок. Чого він навчить кожного з вас?

    (Учні по черзі читають записи на дошці.)

 Цей урок мене навчить:

  • узагальнювати і систематизувати знання з розділу « Народні перлинки для кожної дитинки»;
  • працювати в групах;
  • виразно читати.

 ІV. Привітання команд.


    «Читайлики»

 І вірші, й оповідання

 Ми вивчаєм без турбот.

 Де з нами «Всезнайки»,

 Там час перемог!

    «Всезнайки»

 Розв’язуйте складні

 Читацькі задачі!

 «Читайликам» бравим

 Бажаєм удачі!


  • Ми , веселі та завзяті,

дуже любимо читати.

З задоволенням сьогодні

В КВК будемо грати.

  • Ми – читайки, ми – всезнайки,

носа всім ми утремо.

У веселому змаганні

Всі призи заберемо.

  • Будем дружно ми змагатись.

Ви нам, друзі, поможіть.

Переможці, не хваліться,

А програвші, – не ревіть.

  • Книголюби – молодці,

залюбки читаємо.

Перемогу в боротьбі

здобути бажаємо.


Всі: 

 В зал прийшов – не хмур лиця,

Будь веселим до кінця.

Позмагаємося  дружно,

Хай перемагає дружба!

V. Конкурси

1. Перший конкурс – «Розминка».

       Читання скоромовок.

  • Кожна команда отримує три загадки.

Завдання.

    Відгадати загадки, вказати, в яких творах зустрічаються ці персонажі.

 

Хитрюга руда

У курник загляда.

                (Лисиця)

(записати назву казки______________________________________)

У ночі холодній

Ходять голодні

І на весь ліс грізно виють.

Де б їжі дістати,

Здобич спіймати –

Тільки про те і мріють.

                              (Вовки)

(записати назву казки______________________________________)

 

Кругом бочки бігають клубочки. (Курчата і квочка)

(записати назву казки______________________________________)

 

Наче птиця, крила має,

Все літає і співає:

- Я медок вам ношу,

Не чіпай же, бо вкушу.

Так лякає нас мала,

А зовуть її…

(Бджола)

(записати назву казки______________________________________)

 

Ану, хто з дітей вгадає,

Що за звір ніг вісім має?

Снує з ниток тонкі сіті,

Щоб мушки в них ловити?

(Павук)

(записати назву казки______________________________________)

 

Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг.

Бачив чи не бачив сни,

А проспав аж до весни.

(Ведмідь)

(записати назву казки______________________________________)

 

Не князівської породи,

А ходить в короні,

Не їздець, а зі шпорами,

Не сторож, а рано будить.

(Півень)

(записати назву казки______________________________________)

 

Маю жовтий вусок,

Запашний колосок.

Буде з мене мука

Й паляниця м’яка.

(Пшениця)

(записати назву казки______________________________________)

  1. Конкурс. «Домашнє завдання».

Кожна команда пропонує інсценізацію  української народної казки.

  1. Конкурс. « Казкова вікторина».

(Команди по черзі дають відповіді).

  • «Ой ви, діточки, козеняточка!»
  • «- А що ти таке?
  • Я – Пан Коцький.
  • Будь мені за чоловіка, а я тобі за жінку.»
  • «От так півник! От так молодець! Тепер треба тісто замісити та пироги спекти».
  • « Куди ми тебе пустимо, коли й так тісно?»
  • « Іди, бабо, сюди, ріпку вирвати поможи».
  • «Вовк підслухав, як коза співає…»
  1. Конкурс – «Хто швидше?»

    Вправа «Трям»

    Кожній команді видається розрізана на вісім частин ілюстрація. Треба швидко скласти картинку і назвати, до якого твору зроблена ця ілюстрація.

   

    Додаток 1

( «Лисичка та Журавель»)

 

    Додаток 2

 ( «Ведмідь та  бджоли»)

VІ.Хвилинка відпочинку.

    Учні виконують під музику пісню « Грицю, Грицю до роботи?»

  • Чого вчить ця пісня?
  • Чому її називають жартівливою?
  1. Конкурс. « Чарівна скриня».

У скрині знаходяться предмети з різних казок. Кому вони належать?

  • яйце,
  • колосок,
  • рукавиця,
  • Глечик з вузькою шийкою.

6.Конкурс. « Народ скаже, як зав’яже».

Кожна команда має назвати по одному прислів’ю до казок.

«Колосок»: « Праця годує, а  лінь марнує», « Без труда нема плода».

«Лисичка та Журавель»: « Яке частування, таке і дякування», « За добро добром платять».

«Ведмідь та павучок»: « Не маєш друга – шукай , а знайшов – тримай», «Друг пізнається у біді».

7.Конкурс. « Бліц – турнір для капітанів».

«Швидко до вершин».

     – Капітани по черзі відповідають на запитання і піднімаються сходами. Хто перший підніметься до вершини, той і переможе.

Капітани команд дуже швидко по черзі дають відповіді на запитання:

  • Страшний звір, якому не вдалося обманути сімох діток.(Вовк.)
  • Рудохвоста, улеслива тварина,що хитрує і обманює.(Лисиця.)
  • Мати слухняних діток-козенят.(Коза.)
  • Гостродзьобий герой казки про невдале гостювання.(Журавель.)
  • Як звали півника у казці «Колосок»?(Голосисте Горличко.)
  • Де зимує ведмідь?(У барлозі.)
  • А лисиця?(У норі.)
  • Хто знайшов рукавичку?(Песик.)
  • Яка казка починається словами: «Була собі коза…» («Вовк та козенята».)
  • Яка казка закінчується словами «…вліз і він, але так тісно стало, що рукавичка ось-ось розірветься.» («Рукавичка».)

8. Конкурс  – «Розшифруй запис».

     – Роз’єднайте слова і прочитайте виразно вислови.

 «Читайлики» 

  Багатокнижокмичитаємо,

    Алевсіказкиполюбляємо,

    Добровідзламивідрізняємо,

    Героямвказціспівчуваємо.

 

   

«Всезнайки»

    Всізвірівказцімовумають,

    Рослинивнійвсірозмовляють,

    Пригодинасзавждичекають,

    Доброіправдазлодолають.

VІІ. Підсумок уроку

1.Оголошення результатів змагання

Підраховування паличок, які команди назбирали у свої скарбнички під час конкурсів. Визначення і нагородження переможців.

2.Вправа «Мікрофон»:

       – Чого вас навчив сьогоднішній урок?

  • Як ви себе почували під час конкурсу?
  • Яке завдання для вас було найцікавішим?
  • Що дала вам участь у цьому конкурсі?

     - Ось і відкрилась остання пелюстка квітки!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Деревце настрою

Учасникам пропонується виразити свої почуття та емоції стосовно конкурсу за допомогою кольорових квіточок, які треба наклеїти на гілочки деревця читача.

4.Заключне слово вчителя.

 Швидко спливають хвилини,

 Ось і прощатись пора.

 Я на прощання вам зичу

 Щастя, здоров’я й добра!

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
14 грудня 2020
Переглядів
521
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку