Урок літератури рідного краю. ”Ти - син великого і славного народу…” Патріотична лірика Миколи Курилюка. Поезія “Ти - українець”

Про матеріал
Урок літератури рідного краю за творчістю волинського поета Миколи Курилюка
Перегляд файлу

”Ти - син великого і славного народу…”

Патріотична лірика Миколи Курилюка. Поезія “Ти  - українець”

Мета: познайомити учнів з життєвим і творчим шляхом поета-земляка, глибше проникнути у поетичний світ митця; вдосконалювати вміння аналізувати ліричні твори; уміння  логічно і послідовно висловлювати свої думки; розвивати естетичні смаки; плекати природне почуття національної гордості.

Обладнання: мультимедійна презентація до уроку, фото поета, збірка поезій «Стежками поліського краю».

Хід уроку

І. Організаційний момент

Кожна людина повинна знати історію держави, у якій живе, і не тільки історію, а й культуру, звичаї, традиції свого народу. Адже історія держави – це безліч історій наших земляків. Саме тому пропоную  поринути у світ творчості нашого земляка – Миколи Пимоновича Курилюка.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Удома ви мали змогу ознайомитися з життєвим шляхом поета, перевіримо, як ви справилися з цим завданням. Пропоную виконати клоуз -тести.

  • Клоуз-тест( продовжити речення словом чи словосполученням)

 

- Микола Пимонович народився______року у селі______.

- Навчався у ______ та ______.

- Із 17 років працював у місцевому колгоспі  ____.

- З 1980 по 1982 рік Микола Курилюк проходив _______.

- Після закінчення Рівненського  водного інституту працював у колгоспі(ким)______.

- З 2000 року (і по цей час) працює начальником _______.

- У 2010 році побачила світ збірка поезій _____, у 2012_____, у 2015_______.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Перегляд відеоролика  про патріотизм

https://www.youtube.com/watch?v=FeFJFd9-JxY

  1. Рефлексія.
  • Що ви відчували під час перегляду сюжету?
  • Чи відчуваєте ви себе патріотом?
  • Чи здогадалися про що буде наш урок сьогодні?

ІV. Оголошення теми та мети уроку.

  1. Вправа “Світове кафе”

 

“  Я – громадянин в сім’ї, громаді, державі ”

C:\Users\User\Desktop\оксана\images (7).jpg

 

І тур. Учні об’єднуються  у  3 групи, кожна з яких розташовується за окремим столом і отримує своє завдання, відповіді на яке має написати на фліпчарті.

ІІ тур. Завдання для груп :

  • 1 група «Формування громадянських цінностей у сім’ї»
  • 2 група « Мій внесок у життя громади»
  • 3 група « Держава – це ми»

                     ІІІ тур.  Презентація і обговорення робіт.

  • Що було найскладнішим, коли виконували вправу, а що найпростішим?
  • Як ви вважаєте, чи складно бути громадянином своєї держави?
  1. Прослуховування аудіозапису  поезії “Ти - українець” у виконанні автора.
  2. Повторне читання учнями.
  3. Вправа “Вільне письмо”.

 

C:\Users\User\Desktop\оксана\images (16).jpg

  • учні слухають поезію;
  • записують асоціації.
  1. Спільне створення маршрутного листа патріота-українця від народження і до старості, позначаючи основні віхи життя і ключові світоглядні цінності.

             C:\Users\User\Desktop\images (4).jpg

  1. Рефлексія
  • Про що ви думали, коли виконували завдання?
  • Який висновок зробили для себе?
  1. Аналіз поезії за алгоритмом

C:\Users\User\Desktop\оксана\images (23).jpg

Схема аналізу ліричного твору.

  1. Жанр твору.
  2. Провідний мотив вірша, його зв’язок з іншими поезіями у збірці й у всій творчості митця.
  3. Тема, ідея, основна думка.
  4. Ключові образи твору.
  5. Які мовні засоби сприяють емоційному наснаженню твору, як саме?
  6. Віршування ( спосіб римування, віршовий розмір, вид строфи), його роль у розкритті провідного мотиву твору.
  7. Підсумок (почуття і роздуми, викликані твором).

9 .Рефлексія.

-Скрайбінг (робота в групах)

Скрайбінг - це насамперед мистецтво відображати своє мовлення в малюнках, причому процес відбувається в реальному часі паралельно з доповіддю мовця,  інноваційна технологія, за допомогою якої можна привернути увагу слухачів, забезпечити їх додатковою інформацією та виокремити головні моменти доповіді. Популярність технології забезпечується завдяки тому, що людський мозок мислить образами, мова малюнка є універсальною мовою. Крім того, проглядати скрайб (зображення, що з’являється з-під пера, ручки, маркера) набагато цікавіше, ніж звичайне відео.

 

C:\Users\User\Desktop\images.jpg

  • обрати ключові поняття у поезії;
  • створити малюнки – асоціації;

-  Плейкаст ( 2 група)

C:\Users\User\Desktop\oooooo.jpg

Плейкаст - це своєрідна мультимедійна листівка, що складається з оригінального фону, на який накладаються потрібні слова і музика, за допомогою якої ви можете яскраво виразити свої емоції, подарувати щастя і посмішку вашим рідним і друзям

  • обрати цитату з поезії;
  • підібрати мелодію;
  • знайти картинку;
  • створити плейкаст.

IV. Узагальнення вивченого

  1. На фліпчартах  створіть соціальну рекламу”Бути українцем – це…  ”

- Модно

- Відповідально

- Соромно

- Легко

- Просто

- Неприпустимо

  1. Feed back  за підсумками уроку:
  • Які зробили висновки ?
  • Що візьмете із цього уроку для себе у доросле життя?

V.Домашнє завдання

Написати лист-подяку автору за поезію “Ти - українець”

Список використаної літератури

  1. Курилюк, М. П. Без джерел не живиться ріка [Текст ] : вірші  / М. П. Курилюк. – Луцьк : Твердиня, 2010. -  364 с.

  2. Курилюк,  М. П.  Калейдоскоп душевних візерунків [Текст ] : вірші  / М. П. Курилюк. – Луцьк : Твердиня, 2015. -  204 с

  3. Курилюк,  М. П.  Стежками поліського краю [Текст ] : вірші  / М. П. Курилюк. – Луцьк : Твердиня, 2012. -  252 с.

 4. На берегах Вижівки  [Текст ]/ Упор. О. Чабан. – Луцьк : Волинська книга, 2008. – 256 с.

5. Коли душі торкнеться слово [Текст ] : Збірник літерататурно –мистецьких творів. – Ковель : Підприємець Івановський В. М.,2017. – 308 с

6. Струни душі [Текст ] : альманах Дубечненської об’єднаної територіальної громади. Випуск 1 / Упор. Л. Костючик  . – Дубечне, 2018. – 155 с.

Інтернет ресурси

  1. https://www.google.com/search?biw=1360&bih=653&tbm=isch&sa=1&ei=2CURXIXSJaKtrgTq64roCw&q=робота+в+групах&oq=робота+в+групах&gs_l=img.3..0l4j0i8
  2. https://www.google.com/search?q=%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4+%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BE+%D0%B6%D0%B8%D1%82%D1%82%D1%8F&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj33P6c2aTgAhWmtIsKHSnDCoAQ_AUIDigB&biw=1360&bih=653#imgrc=jvrHhVWUOYgkYM:
  3.            https://www.google.com/search?biw=1360&bih=653&tbm=isch&sa=1&ei=2CURXIXSJaKtrgTq64roCw&q=робота+в+групах&oq=робота+в+групах&gs_l=img.3..0l4j0i8
  4. https://www.google.com/search?biw=1360&bih=653&tbm=isch&sa=1&ei=SCgRXL33IO2mrgSphIG4Cw&q=вправа++на+уроці+літературискажи+по+своєму
  5. https://www.google.com/search?biw=1360&bih=653&tbm=isch&sa=1&ei=nygRXLjNLeqCrwSAsJDABQ&q

 

 

 

 

docx
Додано
25 лютого
Переглядів
137
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку