Урок літературне читання Байка Л.Глібов "Коник стрибунець."

Про матеріал
Урок містить інтерактивні форми роботи,які спонукають дітей до активного навчання.
Перегляд файлу

Урок літературного читання у 3 класі

Тема: Байка Л. Глібова “Коник-стрибунець”

Мета: Ознайомити учнів з новим жанром – байкою, з життям і творчістю байкаря Леоніда Глібова.

           Вчити аналізувати байку, передавати в інтонації характери дійових осіб, оцінювати їх вчинки.

           Формувати навички читання, вміння працювати командою, взаємодіяти один з одним. Виховувати любов до праці.

Обладнання: Портрет Л.І. Глібова, плакат із висловом байкаря, ілюстрації, картки, маски коника та мурахи.

 

Хід уроку

Ⅰ. Організаційний момент.

  • Створення психологічного настрою

Усміхніться всім навколо

Небу, сонцю і всім людям.

І тоді обов'язково –

День тобі веселим буде!

- Любі діти! Я хочу почати наш урок з прохання: подаруйте один одному теплу, щиру посмішку. Я бачу, що кожен з вас готовий до уроку. Ваш хороший настрій, ваші знання та вміння допоможуть нам досягти бажаної мети.

  • Вправа “Очікування”

- А що ми очікуємо з вами від сьогоднішнього уроку?

   Вчитель:- Я очікую, що на уроці будете уважно слухати, виразно читати, міркувати, відповідати на запитання.

- А чого очікуєте ви? (відповідь дітей).

Щоб ваші і мої очікування збулися, наш урок ми проведемо під девізом:

 

З думками зберись і до праці мершій.

Ти всі перешкоди здолати зумій!

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб жодна хвилинка не втартилась марно!

 

Ⅱ. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.

  • Робота зі скоромовкою

- читаємо мовчки;

- читаємо “хором” повільно;

- читаємо в швидкому темпі;

  • Читання чистомовки за допомогою малюнків

Са – са – са – подивись яка ... (краса)

Ак – ак – ак – червоніє в полі ... (мак)

Ашка – ашка – ось білесенька ... (ромашка)

Ивці – ивці – ивці – там яскраві ... (чорнобривці)

  • Бесіда
  • Діти! Пригадайте твори яких жанрів ми вже з вами читали? (відповіді дітей)

Ⅲ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми познайомимося з новим жанром. А яким – скажете ви, якщо розшифруєте шифрограму. (ключ: читати за рухами годинникової стрілки, через літеру, починаючи з виділеної)

 

  • Сьогодні на уроці ми познайомимося ще з одним літературним жанром – байкою. Ознайомимося з життям і творчістю видатного байкаря Л. Глібова та його байкою “Коник - стрибунець”.

 

Ⅳ. Сприймання  і усвідомлення нового матеріалу.

  • Інформація про байку
  •     Що таке байка ми дізнаємося з двох лдерел: тлумачного словника та з підручника.

 (Прочитаємо визначення з тлумачного словника, потім – з підручника).

  • Біографічна довідка

Прочитайте з дошки вислів про байку.

Здається, байка просто бреше,

А справді ясну правду чеше.

Нікого в світі не мине,

Читайте, згадуйте мене.

Л. Глібов

  А згадувати про неї просить видатний український байкар Л. Глібов, з творчістю якого ми зараз всі разом і ознайомимося.

  У кожного на парті лежить папірець з коротенькими повідомленнями про життєвий і творчий шлях Леоніда Глібова. Прочитаємо це повідомлення ланцюжком.

  • Проблемне питання
  • А чим же байки Л. Глібова заслуговують таку шану? Чому їх читають, захоплюються, вивчають багато поколінь?

Поміркуйте про це, а в кінці уроку висловте свої думки.

  • Фізкультхвилинка. Гра “так чи ні?”

  Перевіряємо розуміння та запам’ятовування інформації про байкаря. Якщо вчитель називає правильне твердження – діти виконують нахили вліво – вправо. Якщо помилкове – діти присідають.

Ⅴ. Робота над байкою “Коник - стрибунець”.

  1. Прогнозування
  •          Прочитайте назву байки, яку ми сьогодні будемо читати на уроці, розгляньте до неї ілюстрацію та спрогнозуйте, про що чи про кого буде йти мова у цьому творі?
  1. Словникова робота

Вправа “Встанови відповідність”

  Перед читанням байки давайте проведемо словникову роботу. До виділених слів потрібно дібрати їх значення.

Непереливки – важко, скрутно;

вдатний – здібний;

проворний – спритний;

розкошував – жив безтурботно;

гульк – раптом, несподівано;

досхочу – скільки хотів.

  1.    Слухання та перегляд відео запису байки
  2.    Читання вголос “ланцюжком”
  3.    Аналіз байки з елементами вибіркового читання
  •          Яким був коник? (прочитайте опис).
  •          Яким було його життя влітку?
  •          Прочитайте, про що просив Коник Мурав’я?
  •          Що йому відповів Муравей?
  •          Знайдіть і прочитайте слова, які передають головну думку байки.
  1.  Інсценізація байки
  2.  Робота в групах

  У кожної групи у конверті на різнокольорових смужках прислів’я.

Потрібно вибрати те, яке підходить до змісту байки. Обґрунтуйте свій вибір.

  • Під лежачий камінь – вода не тече.
  • Як дбаєш – так і маєш.
  • Не смійся з другого – щоб тобі не було такого.
  • З чужого лиха- не смійся.
  • Мудрим ніхто не вродився, а навчився.
  • Тяжко тому жити, хто не хоче робити.
  1. Вправа “Асоціативний кущ”
  •          Доберіть слова, які найбільше характеризують головних героїв. (Відповіді учнів)

 

Ⅵ. Осмислення, узагальнення і систематизація знань.

  1. Інтерактивна вправа “Заперечую - погоджуюсь”

 

  •          Висловіть своє ставлення до тверджень і доведіть свою думку.
  1.     Коник усе літо невгаваючи співав...
  2.     Муравей вчинив правильно, коли відмовив Конику у притулку?
  3.     Байка навчає більше відпочивати та лінуватися.

 

Ⅶ. Підсумок уроку.

  1. Проблемне питання.

  Повернемося до питання, яке прозвучало на початку уроку.

  Чому байки Глібова заслужили таку шану? (відповідь дітей)

  •          А чи всі ваші очікування від уроку справдилися?
  1. Вправа “Сенкан”

  Складемо сенкан до слова “байка”

 

 

  1. Експрес-інтерв'ю”

 

На місці якого персонажа байки ти можеш себе уявити і чому?

 

  1. Домашнє завдання

 

 

 

docx
Додано
3 листопада
Переглядів
191
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку