Урок літературного читання 2 клас. Подорож до чарівної казкової країни. Тема: "Яке частування, таке і дякування. Іван Франко "Лисичка і журавель""

Про матеріал
Конспект уроку літературного читання вміщує різноманітні завдання: мовленнєва розминка, робота з прислів'ями, загадками, мозковий штурм, сенкан, вибіркове читання, аналіз казки, читання в особах, переказ.
Перегляд файлу

       

 

 

 

     

 

 

 

       Урок літературного

                                  читання            

 

 

                             2 -Б клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                             підготовлений вчителем вищої категорії

                                                                             старшим вчителем Фільчаковою В.І.

 

 

 

 

Тема:  Яке частування, таке  і дякування І. Франко “Лисичка і журавель”

Мета:   Ознайомити з поняттям  літературних казок, вчити аналізувати зміст твору,               визначити дійових осіб, інсценізувати частини казок, удосконалювати вміння стисло               переказувати прочитане, розвивати техніку читання, мовлення, виховувати               бажання               бути гостинними.

Обладнання: Малюнки лисички, журавля, ілюстрації до казки, портрет І. Франка.

       Хід уроку

Ось і все, дзвенить дзвінок

В гості  йде до нас урок

Буде він у нас цікавий

В ньому казочок чимало 

 

 I. Щоб гарно читати на уроці розпочнемо  урок із мовленнєвої  розминки

    1. Вибіг Гришка на доріжку

     На доріжці сидить кішка

     Взяв з доріжки Гришка кішку

     Хай спіймає кішка мишку

 

    2. — понюхайте квітку

     — дмухніть на кульбабку

     — як дзижчить комарик 

     — надуваємо щічки 

     Поп'ємо чай із блюдця    

 3. Вправи для очей “Маятник” ”Стовпчик”

 4. Робота зі складовими таблицями

 5. Читання на одному мовному вдиху

   Знайшов півник колосок, змолов борошна мішок.

   Спік негайно у печі пиріжки та калачі.

 

             Гостроноса, хвостата

  Ця тваринка рудувата

  Хутро в неї гарне, пишне,

  Особливо хвіст розкішний

   

   Дивний ключ у небі лине

   Не залізний, а пташиний

   Цим ключем в осінній млі

   Відлітають журавлі  (з якої казки)

 

II. Мотивація навчальної діяльності

  Сьогодні запрошую вас у подорож до чарівної  країни казкової. Казка                               народилась у сиву давнину. Вона виникла  раніше, ніж люди навчилися                                           писати, тому  казки переказували із вуст у вуста і називалася народною.

  Але є казки, автори яких відомі. Це казки авторські.

   (І.Франко “Пан Коцький Ріпка”)

   (“Пригоди Буратіно” “Білосніжка” братів Грім )   

 (Дюймовочка П. Андерсена)

 (Червона Шапочка Ш. Перро)

Сьогодні ми потрапимо в літературну казку. А що таке казка?

Послухайте початок прислів'я і згадайте кінцівку:

 Казки маленькі та розуму в них багато.

 

III. Мозковий штурм — що ми знаємо про казки.

  

  

Знаю

Ціную

Народні

Цікаві

Авторські

Повчальні

Побутові

Виховують

Фантастичні

Добро перемагає зло

Про тварин

 

                                  Сенкан

  Казка

  Цікава, повчальна, фантастична, побутова.

  Повчає, веселить, висміює.

                      Казки маленькі та розуму в них багато 

  Вигадана історія.

 

 

IV. Я очікую, що ви правильно, точно, красиво будете висловлювати свої думки,  фантазувати, гарно читати і давати відповідь на запитання.

 Починаємо працювати над казкою І. Я. Франка ” Лисичка і журавель”.

 Франко народився  27 серпня 1856р  в родині селянина-коваля в м. Нагуєвичі,  вчився у м. Дрогобичі, жив на квартирі у тітки.

 Казкар і поет,  письменник, перекладач, помер у 59 років — 1916р.

 Його автобіографічні твори “Малий Тарас” “Грицева шкільна наука”

   

V. Словникова робота:

 

тим

на

бачите

вгощу

хата

молочком

прошеній

пробув

подякували

дрібненько

наїсться

розсердилася

витягне

завтра

гостинність

стало

каже

зареклася

йти

ти

багата

 

 Призволяйся - пригощайся

 Облизне спіймавши — залишитись ні з чим 

 

VI. Аналіз змісту прочитаного

   -Хто перший запросив приятеля в гості? 

   -На що сподівався кожен із гостей?   (Гарно поїсти)      

   -Чи підійде до казки заголовок “Яке частування, таке й дякування ” 

   -Від чого автор застерігає у цій казці? (від скупості)

   -Яка головна думка? (“Роби комусь так, як хочеш щоб робили тобі”)    

 

VII. Фізхвилинка.

    Засиділися в гостях у казки

    Щось не хочеться сидіти 

    Треба трошки відпочити

   Руки  вгору, руки вниз-на сусіда подивись

   Руки вгору, руки в боки і зроби 4 кроки

   Вище руки підніміть, і спокійно опустіть

   Плесніть діти, кілька раз

                      За роботу, все гаразд.

  1. Вибіркове читання   

  — Знайти зачин, кінцівку

  — Прочитайте, як Лисичка частувала Журавля?

  — Як Журавель  віддячив Лисичці?

  — Чому Лисичка зреклася дружити з Журавлем?

  — Дайте характеристику героям:

  Якою в казці була Лисичка? Яким був Журавель?

 

IX. Стислий переказ казки — робота в парах

  1. Інсценізація казки
  2. Робота в зошиті  ст 38
  3. Читання в особах

  —Що ви знаєте про Лисичку та її повадки, поведінку.

  —В яких казочках зустрічається

  —А хто такий журавель?  

  —Чи згодні, що Журавель вчинив правильно?

  —Чи потрібно було тим же віддячити Лисиці?

  1. Знайдіть речення за початком

  Іде Журавель ...

  А личка тим часом ...

  А ти б, Лисичко ...

   Нюхає Лисичка ...

  Розсердилась Лисичка

 

  1.        Підсумок уроку

 

  — З якою казкою познайомилися?

  — Чого вона вас навчила?

  — Що нового, хорошого потрапило у ваше сердечко?

 Незакінчене речення:

  Я сьогодні на уроці зрозумів...

  Я можу собі подякувати...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          

doc
Додано
23 лютого 2021
Переглядів
683
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку