Урок літературного читання для учнів 2 класу на меті має вчити учнів читати діалоги, інтонувати речення, аналізувати прочитане; розвивати вміння читати за розділовими знаками; розвивати уяву, фантазію учнів, образне мислення; виховувати любов до художнього слова, до природи.
Білозерська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №15
Добропільської міської ради
Донецької області
Відкритий урок з читання в 2 класі
Тема: «Літо пахне суничками». Діалог.
Платон Воронько «Суничка-сестричка»
Приготувала та провела
Вчитель початкових класів
Самойленко Л. Д.
2016
Тема: «Літо пахне суничками». Діалог.
Платон Воронько «Суничка-сестричка»
Мета: вчити учнів читати діалоги, інтонувати речення, аналізувати прочитане; розвивати вміння читати за розділовими знаками; розвивати уяву, фантазію учнів, образне мислення; виховувати любов до художнього слова, до природи.
Обладнання: малюнок, ІКТ.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
1. Привітання.
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Будем вчитися старанно,
Що почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти – просто молодці!
ІІ. Мовленнєва розминка.
1. Зарядка для язичка
Де ж наш пустун-язичок?
Ліг на бочок і мовчок.
А ми зараз його розбудемо!
2. Робота над чистомовкою.
Чок-чок-чок – ось червоний бурячок!
Чу-чу-чу – я капусту посічу!
Щок-щок-щок – в чавунці зварю борщок!
Чний-чний-чний – ой, який же борщ смачний!
Че-че-че – бабуся калачі пече!
Ча-ча-ча – дай, бабусю, калача!
Чі-чі-чі – їж, будь ласка, калачі!
3. Слухайте, думайте, доповнюйте.
Слухають, пишуть, сидять, малюють - … (діти).
Співає, літає,будує, годує - … (пташка).
Повзе, блищить, шипить, жалить - … (гадюка).
Пише, запитує, навчає, перевіряє - … (вчитель)
- На яке питання відповідають слова, які я зачитала? (Що робить? Що роблять?)
- Що вони означають? (Дію предмета)
- Яка це частина? (Дієслова)
- А на яке питання відповідають слова, які ви доповнили? (Хто?)
- Чому вони відповідають на питання «хто?» (Істоти)
- Що вони означають? (Назву предмета)
- Яка це частина мови? (Іменники)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Гра «Обличчя до обличчя»
Учні повертаються один до одного у парі та читають вірш П. Воронька «В лісі зеленіє хатка» в особах.
IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
2. Відгадування загадки.
Пахне галявинка невеличка –
Швидко виросли сестрички, –
Чепурушки круглолиці
Заховались у травиці.
Чорні крапочка на личках…
Здогадалися? … (Сунички) (Включаємо ІКТ) На екрані з`являється суничка.
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1. Опрацювання тексту «Літо пахне суничками» (с. 76)
- Чи доводилось вам збирати сунички? Де? Розкажіть.
- Коли достигають сунички?
- Прочитайте, як про це сказано в тексті. (с 76)
- Чому місяць назвали червень?
- Перечитайте текст повільно. Уявляйте себе на суничній галявинці.
- Які запахи ви відчуваєте?
- Які картини бачите?
- З чим порівнюють суничок на галявині?
Фізкультхвилинка.
Цвіт суниці ми зривали,
У торбиночки складали,
А зимою чай варили
І ніколи не хворіли.
Раз здорові всі малята
То почнемо знову працювати.
2. Опрацювання вірша Платона Воронька «Суничка-сестричка»
А) Читання вчителем.
Б) Гра «Бджілки».
Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен – у своєму темпі.
- Між ким відбувається діалог у вірші?
- Який настрій у співрозмовників?
- Які слова свідчать про те, що суничка весела й рада розмові?
В) Робота в парах.
- Прочитайте вірш за особами.
Г) Читання в дійових особах.
Д) Гра «Добери рими»
Умита - … (налита)
В теплі - … (землі)
3. Розгляд ілюстрації до вірша.
- Яка це рослина? (Суничка. Трав`яниста)
- Яка будова рослини – сунички? (Корінь, стебло, листки, квітка, ягідка)
- На що схожа ягідка сунички? (На личко з крапочками-веснянками)
- Які ягідки? (Червоні, солодкі, запашні)
- Як можна ще назвати цю рослину? (Лікарською)
- Що з неї роблять? (Варять варення, заварюють з листя чай)
VI. Підсумок уроку
- Вірші якого поета ми вивчали на попередніх уроках?
- З якими віршами Платона Воронька ознайомилися? («В лісі є зелена хатка», «Картина», «Причина», «Казка про рукавичку»)
- Який із його віршів сподобався найбільше?
- Чому вчать вірші Платона Воронька?
VII. Домашнє завдання.
- Стор. 76, читати вірш в дійових особах, намалювати малюнок.