Авторський урок з використанням інтерактивних технологій: робота в парах, групах, мозковий штурм, вправа на домислення, гра "6 капелюхів мислення". На уроці розвивала розвивати індивідуальні здібності кожного учня, пам'ять, мовлення,творчу уяву, вміння працювати.
ТЕМА. Твори добро. В.Сухомлинський «Покинуте кошеня»
Мета.
- продовжувати формувати навички швидкого, правильного читання;
- розширювати уявлення учнів про тварин;
- розвивати індивідуальні здібності кожного учня, пам'ять, мовлення,творчу уяву, вміння працювати;
- розвивати діалогічне і монологічне мовлення;
- виховувати любов до природи, потребу допомагати беззахисним тваринам, не бути байдужим до чужої біди;
- формувати вміння вчитися ,комунікативну ,соціальну компетентності.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
- Сьогодні на уроці читання я бажаю вам активної творчої праці, доброзичливого ставлення до товаришів та гарного настрою.
ІІ. Мовленнєва розминка
Стрибнув котик за ворота
А на вулиці – зима!
Глянув: яблунька в садку,
Біла-біла – вся в сніжку!
ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Домашні творчі групи.
І гр. – ілюстрації до казки «Казка про яблуньку»
ІІ гр. - читати і переказувати
ІІІ гр. – інсценізація казки.
IV. Підготовка до сприймання знань.
Хто з хвостиком і вушками?
У кого лапки з подушками?
Як ступа – ніхто не чує,
Тихо крадучись полює.
І маленькі сірі мишки
Утікають геть від … (кішки)
Вправа «Мозкова атака». Робота в групах
Завдання: із запропонованих ознак вибрати ті, які підходять їхньому кошеняткові.
(Порівняльна характеристика звичайного і покинутого кошеняти)
V. Мотивація начальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.
ТТАВВДОКРЮИ БДОСБТИРШО (Твори добро)
Вправа «На домислення»
ЗНАЄМО |
ХОЧЕМО ДІЗНАТИСЯ |
ДІЗНАЛИСЯ |
Кошеня – маленький котик. Котик – пухнаста, ласкава тварина. Любить пити молоко. Грається. Часто вмивається. Полює на мишей. |
Чому кошеня покинули? Чим можна йому допомогти? Яким тваринам і як можна допомогти? |
Хто виніс і пустив на дорогу. Так робити не можна. Люди не завжди бувають добрими до тварин. Не можна бути жорстоким і байдужим. Покинутій тварині потрібно знайти притулок. Тварини приносять радість до нашого життя! |
VI. Опрацювання твору В.Сухомлинського «Покинуте кошеня»
Кошенятко дівчинка кущ кошеня |
дивляться замуркотіло боїться пригорнулося притулилося взяла понесла нявчить сміється хитає сидить |
(Утворення слова «добро»)
Робота над текстом.
СЛОВА З ТЕКСТУ |
ВИСНОВОК ПРО ОСОБИСТІ ЯКОСТІ НАТАЛОЧКИ |
|
ледача добра турботлива висока лагідна зла |
Сірий котик міцно спав,
навіть пісню не співа.
Та, нарешті, пробудився
і довкола обдивився.
Став смачненько потягатись
і чистенько умиватись.
Порозчісував він вуса
довгі-довгі, русі-русі.
Ми, як котик, відпочили,
щоб зміцніли наші сили.
VII. Домашнє завдання.
VIII. Підсумок уроку. Рефлексія.
Гра «Шість капелюхів мислення»
- Давайте подаруємо нашому кошеняткові віршик, який вивчили на початку уроку.
УРОК ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ У 2 – Б КЛАСІ
«ТВОРИ ДОБРО.
В.СУХОМЛИНСЬКИЙ.
ПОКИНУТЕ КОШЕНЯ»
(Вчитель Томас О.В.)