Урок літературного читання у 4 класі на тему: «Сучасні українські письменники».

Про матеріал
Учні 3 - 4 класів на уроках літературного читання ознайомлюються із сучасними українськими письменниками з «Хрестоматії сучасної української літератури для читання в 3 - 4 класах» серії «Шкільна бібліотека». На уроці разом з учнями заповнюємо тематичний лепбук «Сучасні українські письменники».
Перегляд файлу

Тема. Сучасні українські письменники. Катерина Бабкіна «Мсьє Жак та квітнева риба».

 

Мета. Ознайомити учнів з творчістю Катерини Бабкіної. Формувати навики свідомого мовчазного читання.

Розвивати вміння учнів ставити запитання до прочитаного, давати характеристику головним героям твору.

Виховувати моральні цінності у дітей, їх любов до праці.

 

Обладнання: портрет Катерини Бабкіної, «Хрестоматія сучасної дитячої літератури для читання в 3 -  4 класах».

Лепбук «Сучасні українські письменники», кольоровий папір.

 

Очікування:

     - формувати мовчазне читання;

     - розвивати вміння ставити запитання до прочитаного;

     - розвивати вміння висловлювати  свою думку;

     - виховати товаристськість, повагу один до одного.

 

Хід уроку

 

 I. Організація класу.

   Продзвенів уже урок,

   Починаємо урок.

   Добре працюватимемо,

   Гарні результати матимемо.

 

II. Актуалізація опорних знань.

-  Назвіть сучасних українських письменників, з якими ми уже ознайомилися на попередніх уроках.

- Які їх твори ви читали?

- Які твори їх найбільше вам сподобалися? Чому?

 

III. Тема і мета уроку.

1. Катерина Бабкіна - сучасна українська письменниця.

2. Читання оповідання К. Бабкіної «Мсьє Жак та квітнева риба» (Мовчазне читання).

3. Робота в парах.

(Запитання до прочитаного.)

4. Вибіркове читання.

- Звідки приїхав вчитель французької мови?

- Яким був вчитель?

- Про яку традицію розповів учитель учням?

- Що послали через пошту учні своєму вчителю?

- Чи відписав мсьє Жак учням з України? Чому?

5. Характеристика головних героїв твору.

 

IV.  Робота з лепбуком.

( Заповнення лепбуку «Сучасні українські письменники»).

 

V. Фізкультхвилинка.

   Тепер всі дружно встали.

   Будемо відпочивати.

   Нумо, вправу починати.

   Руки вгору, руки вниз

   І легесенько пригнись.

   Покрутились, повертілись,

   На хвилинку зупинились.

   Пострибали, пострибали,

   Раз - присіли, другий - встали,

   Всі за парту посідали.

 

 VI. Робота з кольоровим папером.

1. Виготовлення квітневих розробок.

2. Написання побажань на рибках.

 

VII. Закріплення вивченого.

«Краще пізно, ніж ніколи».

- Чи підходить це прислів'я до змісту прочитаного твору Катерини Бабкіної?

 

VIII.  Підсумок уроку.

1. Вправа «Мікрофон».

- Чому не можна кривдити один одного?

docx
Додано
27 січня 2019
Переглядів
2266
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку