Тема. Перевір свої досягнення. Узагальнення та систематизація знань учнів за розділом «Казка вчить, як на світі жить».
Мета. Систематизувати знання учнів за розділом «Казка вчить, як на світі жить»; перевірити рівень сформованості у дітей знань, умінь і навичок; узагальнити знання учнів про казку як художній твір;
формувати навички порівняння та аналізу.
Розвивати пам'ять, увагу, мислення, пізнавальний інтерес, спостережливість, уяву; створити атмосферу радості та насолоди від результатів спільної діяльності.
Виховувати прагнення до добра і справедливості, працелюбність, дружелюбність, згуртованість, пробуджувати читацький інтерес.
Обладнання. Презентація «Power Point», відео- та аудіо-матеріали, ілюстрації, роздатковий матеріал: картки,
малюнок квітки.
Дата Урок літ.читання 2 кл
Тема. Перевір свої досягнення. Узагальнення та систематизація знань учнів за розділом «Казка вчить, як на
світі жить».
Мета. Систематизувати знання учнів за розділом «Казка вчить, як на світі жить»; перевірити рівень
сформованості у дітей знань, умінь і навичок; узагальнити знання учнів про казку як художній твір;
формувати навички порівняння та аналізу.
Розвивати пам’ять, увагу, мислення, пізнавальний інтерес, спостережливість, уяву; створити атмосферу
радості та насолоди від результатів спільної діяльності.
Виховувати прагнення до добра і справедливості, працелюбність, дружелюбність, згуртованість,
пробуджувати читацький інтерес.
Обладнання. Презентація «Power Point», відео- та аудіо-матеріали, ілюстрації, роздатковий матеріал: картки,
малюнок квітки.
Перебіг уроку
І. Організація класу.
Ось і дзвінок продзвенів для маленьких школярів,
Він покликав на урок у чарівний світ казок!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
(Відео «В гостях у казки»). (Слайд 2). Презентація https://drive.google.com/file/d/0B8qjSXUL0VJnUEp2RlN5MjBqMkE/view?usp=sharing
Казковий світ!Він збереже людей від бід!
І бути добрими завжди навчає казка!
- Я запрошую вас у гості до казки!
- Увага! Увага! Відправляється казковий експрес від станції «Подільськ» до станції «Країна казок». У мандрівці на нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати усю країну, вам треба пригадати те, що знаєте, і вмієте, бути уважними та спостережливими.
Слова в дорогу: (Слайд 3) Знаємо! Розуміємо! Творимо! Вміємо!
ІІІ. Узагальнення та систематизація знань за розділом.
1. Гра «Комп’ютер». (Слайд 4)
- А щоб сісти у потяг, потрібно придбати квиток. Перед вами клавіатура і екран комп’ютера. Ви повинні «надрукувати» на екрані, ввести в комп’ютер назву розділу, який ви вивчили. А центральний комп’ютер перевірить чи всі сіли у потяг.
- Давайте хором прочитаємо назву розділу.
- Отже, всі у нас з квитками. Вирушаємо….. (Слайд 5)
2. «Мовленнєва розминка»
- Поки ми з вами їдемо до першої станції, давайте потренуємо наші язички, підготуємо наші органи дихання для плідної праці.
а) Вправи для розвитку дихання
• «Задмухайте свічку»; (Слайд 6)
• «понюхайте квіточку»; (Слайд 7)
• «пийте гарячий чай із блюдця посьорбуючи ». (Слайд 8).
б) Гра «Озвуч малюнок»
Немовля - уа-уа-уа. (Слайд 9) Мишка- пі-пі-пі. (Слайд 10) Півень - ку-ку-рі-ку-у-у. (Слайд 11) Жабка - скре-ке-ке-е-е. (Слайд 12) Тигр - р-р-р. (Слайд 13)
в) Гра «Блискавка» (Слайд 14)
- Вам потрібно разом, швидко, на одному подиху прочитати слова - блискавки.
Доброта, чесність, працелюбність, дружба, взаємодопомога.
- Чи допоможуть нам сьогодні ці слова у нашій подорожі?
3. Станція «Пташина».(Слайд 15)
Перевірка домашнього завдання.
1) Загадка
Як вам витівка така: до числа додали «а».
Що за птиця білобока?Називається…. (сорока).
-Діти, а до чого це я веду? (Казка «Сорочаче гніздо»).
Без сокири і лопати а зробили собі хату? (Гніздо).
2) Скоромовка
Сорока сорок років
Сорок сорочок вишивала.
- протяжно і повільно;- пошепки;- з кожним разом голосніше , нарощуючи темп.
3) Робота за змістом казки.
- Які птахи є дійовими особами казки? (Ілюстрації).
- Встановіть послідовність подій: який птах був першим, другим…(Дрізд, сова, горобець, шпак, горлиця).
Чи хтось із птахів навчився робити гніздо, як сорока? Чого не вистачило птахам? Ваша порада.
4) Підсумок перевірки домашнього завдання.
- Чого вчить казка? Виберіть прислів’я, яке найбільш вдало підходить до казки «Сорочаче гніздо». (Запис на дошці).
☺ Доброго тримайся, а злого цурайся.
☺ Добре того вчити, хто хоче все знати.
- Молодці. Поїхали….(Слайд 16)
4. Станція «Казка». (Слайд 17)
- А як називається наступна станція, дізнаєтеся, коли складете слово.
КААКЗ (КАЗКА) Відео "Казка про казки" https://www.youtube.com/watch?v=f-IxG-DH8QY
- Пригадаємо, а що таке казка? (Вигадка).
- Які ви знаєте казки? (Слайд 18)
Підказки: якщо склав народ (народна).
- Які народні казки ви читали? (Українські, білоруську, англійську, чеську).
- Ще які є казки?
Підказка: якщо відбуваються чарівні перетворення? (Чарівні).
Підказка: в яких головні дійові особи тварини? (Про тварин – найдавніші казки).
- Давайте доберемо слова – асоціації до слова «казка», що ви уявляєте, коли чуєте це слово? (Народна, чарівна, зло, добро, дружба, вигадка, допомога, праця, щедрість).
- Молодці! Мандруємо далі…. (Слайд 19)
5. Гра «Плутанина» (Слайд 20)
- Щоб нам не було сумно їхати, машиніст увімкнув радіо. Але у ньому щось зіпсувалося. Давайте слухати, читати і виправляти помилки.
Вірний, як вовк.
Хитрий, як собака.
Швидкий, як ведмідь.
Голодний, як заєць.
Сильний, як лисиця.
- Пригадайте, в яких казках діють ці герої?
6. Станція «Розумників і розумниць». (Слайд 21)
- А зараз ми перевіримо, чи уважні ви читачі.Проведемо тестування «Перевір свої досягнення».
1. Ти прочитав у розділі про:
А) Українські народні пісеньки; Б) Українські народні ігри; В) Українські народні казки.
2. Закінчи прислів'я: "Хто багато читає, той багато…":
А) спить; Б) знає; В) встигає.
3. Закінчи речення: "Лисиця хижа, улеслива, а їжак…":
А) розумний; Б) гарний; В) злий.
4. Цап з бараном чию голову знайшли?
А) Заячу; Б) курячу; В) вовчу.
5. У якій з прочитаних казок найбільше дійових осіб:
А) "Рукавичка"; Б) "Колосок"; В) "Лисиця та їжак".
6. Закінчи речення: "Нема за що нероб і ледарів…":
А) в гості звати; Б) пирогами частувати; В) в друзі брати.
Відповіді до тестів:1)в, 2)б, 3)а, 4)в, 5)а, 6)б.
- Хто відповів на всі питання правильно, молодці! Ви – гарні і уважні читачі!
7. Фізкультхвилинка (Відео). (Слайд 23)- Поїхали… (Слайд 24)
8. Станція «Впізнай казку». (Слайд 25)
Робота в групах.
- Наступна зупинка нам допоможе впізнати за малюнками і уривками казку.
Ми зараз попрацюємо в групах.
У кожного на парті лежить кольорова картка з уривком із казки. Прочитайте його і за кольором об’єднайтесь у групи.
- Кожній групі я даю завдання скласти із частин – пазлів картинку до казки. Виберіть у групі одного учня, який гарно прочитає уривок і скаже, до якої казки. Як тільки група визначилася, піднімайте руку. Удачі всім!
1-а група
Мишенята теж часу не гають, пісні співають, танцюють.
Спеклися пироги, півник їх вийняв, поклав на стіл. А мишенята тут як тут.(Гортаю слайд 26)
2-а група
- Ні ще. Дочекайся, доки жито зійде, холодну зиму перезимує, навесні виросте, потім закрасує, потім почне наливати зернятка, потім достигати…
3-а група
Вмить лисиця зникла, наче й не було. Розгорнувся тоді їжак:
- Піди-но, побігай! Нас, голубонько, не обдуриш… Та й потупав далі…
4-а група
- Гу – гу – гу! Як вас багато! А я ведмідь – набрідь. Пустіть і мене!
- Куди ми тебе пустимо, коли й так тісно?
- Та якось будемо.
- Молодці, діти! Рушаємо далі… (Слайд 27)
9. Станція «Згадай героя». (Слайд 28)
Лисичка – (Слайд 29) Мишка – Мишенята – Зайчик – Жабка – Кабан – Ведмідь –
- Молодці! Ось і добігає кінця наша подорож, попереду кінцева зупинка. (Слайд 30)
10. Станція «Кінцева»
- Час повертатися додому. Для того щоб допомогти машиністові швидше нас довезти, відновіть прислів'я, у яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу! (Слайд 31)
Казки маленькі, а …(розуму в них багато).
На язиці медок, а …(на думці льодок).
Без труда …( нема плода).
Висновок разом: Казка вчить, як …( на світі жить).
ІУ. Підсумок уроку (Слайд 32)
Релаксаційна вправа «Квітка доброти». (Звучить легка класична музика)
- Ми з вами багато працювали, стомилися трохи в дорозі.
─ А зараз закрийте очі і уявіть, що у вас у руках знаходиться чарівна квітка – Квітка Доброти. Ваші руки відчують незвичайне тепло, квітка зігріває вас, ваше тіло, вашу душу. Ви протягуєте руку і розглядаєте Квітку Доброти. Уявіть собі якого вона кольору. Можливо, вона має запах. А можливо ви чуєте приємну музику, яка лине від Квітки. Подумки зберіть усю доброту від Квітки Доброти й помістіть у своєму серці. Ви відчуєте, як доброта входить у вас, як зігріває вашу душу, несе радість. Я хочу, щоб сьогодні і надалі ви відчували допомогу Квітки Доброти. І коли у вас неприємності, або погано на душі, можна собі допомогти, тим , що ми робимо зараз: уявити в руках Квітку Доброти і подумки помістити її в своєму серці.
- Чого вчать нас казки, ми зараз з вами напишемо у квітці, яка лежить у вас на партах. (Слайд 32)
- Я вам дуже вдячна, ви сьогодні дуже гарно і активно працювали на уроці.
- Сподіваюся, що квітка доброти буде приносити вам тільки радість.
У. Домашнє завдання. (Слайд 33)
С. 51, Перевір свої досягнення.
1