Урок літературного читання 3 клас
Тема. З вільних інтернет – джерел «Соломія Крушельницька – гордість України».
Дослідження медіа «Соломія Крушельницька – найвидатніша співачка
світу».
Мета: формування предметних компетентностей:
формування ключових компетентностей:
- уміння учитися (формувати здатність сприймати мету, яку ставить учитель,
відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, контролювати й
оцінювати свої результати);
- комунікативної: удосконалювати володіння позитивними навичками
спілкування;
- інформативної: учити здобувати з підручника та Інтернету необхідну
інформацію;
- соціальної : здатність працювати в парі, з усіма в колективі;
- загальнокультурної: сприяти дотриманню норм мовленнєвої культури,
правил та поведінки на уроці.
Дизайн уроку: ноутбук, смартфони, презентація, таблиці «ЗХД»,аркуші паперу для
вправи «Так – ні», фото Соломії Крушельницької.
Перебіг уроку
І.Вступна частина
1.Емоційне налаштування
Ви почули всі дзвінок?
Починаємо урок.
Прошу чемно всіх сідати,
До роботи приступати.
2.Вправа «Очікування»
- Діти, на що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (Відповіді учнів.)
- Яким має бути урок? (Повчальним, гарним, змістовним, продуктивним, цікавим, веселим, світлим, проблемним...)
- Якими повинні бути діти на уроці?
Відповіді:
У — уважними
Р — розумними
О — організованими
К — комунікабельними, а ще активними, дисциплінованими.
-Отже, якщо ви будете такими, ми разом проведемо цікавий, творчий, продуктивний урок, на якому зуміємо створити ситуацію успіху. Щоб наша праця була успішною, слід дотримувати таких правил:
- правило «піднятої руки»;
- дружня співпраця у групах ;
- бути дослідниками;
- активно та творчо працювати.
ІІ.Основна частина
1.Мовленнєва розминка
А)Вправи з розвитку дихання.
«Задуй свічку» - спокійно вдихніть повітря через ніс і так само спокійно видихніть через рот на «свічку»;
«Понюхай квітку» - уявіть, що перед вами духмяна квітка, і понюхайте її.
«Цокання» - поцокайте язиком у ротовій порожнині.
«Пий чай з блюдця» -зробіть вдих, ніби п’єте чай з блюдця,а потім видих.
Б) Робота над скоромовкою
Летів горобець, сів на хлівець.
Як вийшов стрілець, то й утік горобець.
Читайте скоромовку у різних темпах ( повільно пошепки, швидше упівголоса,швидко, дуже швидко).
3.Мотивація навчальної діяльності
«Павутинка» дискусії
– Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що мети досягне тільки наполеглива людина?
4.Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми з вами, діти, будемо досліджувати медіа, щоб дізнатися більше про життєвий і творчий шлях видатної співачки Соломії Крушельницької. Нас чекає робота з медіатекстом, перегляд відео, слухання аудіозапису пісні, робота зі світлиною і створення фотоколажу.
Вправа «Знаю – Хочу дізнатися –Дізнався/Дізналася»
Заповнення першої та другої колонок таблиці.
Знаю |
Хочу дізнатися |
Дізнався/ Дізналася |
|
|
|
5.Робота над медіатекстом «Соломія Крушельницька – гордість України» (с.32 -33)
А)«Щоденні5». Робота зі словами
Гімназія, фортепіано, неабиякі, неймовірні,вокал, старовинний, шляхетний, шевченківський, талановита, консерваторія.
Б) Щоденні 5. Читання для когось
Читання тексту почергово по одному абзацу.
В) Вправа «Так – ні»
Ставте позначки «+» (так) або «-» (ні) на аркушах паперу
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
1.Батько Соломії Крушельницької був священником.
2. Після закінчення гімназії Соломія навчалася в Київській консерваторії.
3.Соломія прагнула навчатися в Італії.
4.Та потрапити в Італію співачці не вдалося.
5.Талановита співачка мала надзвичайну музичну пам'ять.
6.Соломія Крушельницька співала у найвідоміших театрах світу.
6.Досліджуємо медіа
А) Сканування QR-коду (с.33) і перегляд відео «Соломія Крушельницька – найвидатніша співачка світу»
- Які почуття вас переповнюють?
- Що дізналися нового про видатну співачку?
- Що найбільше вразило вас?
Б) Робота в парах «Запитаймо один в одного»
По змісту відео поставте один одному запитання.
-За скільки років з дня виступу досягла Соломія світового визнання?
- Скільки іноземних мов знала співачка?
- Якими піснями закінчувала концерт?
В) Складання сенкана зі словом Соломія
Соломія
Наполеглива, творча
Співала,виступала, досягла
Соломія Крушельницька – гордість України
Талант
Г) Сканування QR-коду (с.33) і слухання пісні «Ой летіли білі гуси» у виконанні Соломії Крушельницької.
-Чому Соломія любила співати українські народні пісні?
-Чи хотіли б ви помандрувати в часі та побувати на концерті Соломії Крушельницької?
7.Робота зі світлиною «Пам’ятник Соломії в Тернополі»
- Розгляньте світлину.
-Якою зобразив співачку скульптор?
- Уявіть, що ви «увійшли» в світлину. Щоб ви запитали співачку?
В пам'ять про Соломію Крушельницьку називають вулиці в багатьох містах України. У Львові національний академічний театр опери та балету носить ім’я видатної співачки.
8.Робота в групах. Створення фотоколажу «Соломія Крушельницька – найвидатніша співачка України»
9.Вправа «ПОПС – формула»
Твердження «Соломія Крушельницька – гордість України»
П (позиція) – Я вважаю, що..
О(обгрунтування) – Тому що…
П (приклад) – Я можу довести це на прикладі…
С(судження) – Виходячи з цього, я роблю висновок про те, що…
10. Дослідження медіа
Проведіть дослідження і заповніть таблицю.
1. |
Хто записав відому на весь світ колядку «Щедрик»? |
|
2. |
Хто з українців перемагав на конкурсі «Євробачення»? |
|
3. |
Хто популяризував українську пісню в Канаді? |
|
4. |
Які напрями сучасної музики активно розвиваються сьогодні? |
|
Перевірте себе:
1.Микола Леонтович.
2.Руслана, Джамала.
3.Квітка Цісик.
4.Фольк, поп, рок, джаз.
ІП.Підсумкова частина
Рефлексія
-Чи справдилися ваші очікування?
Вправа «Плюс, мінус, цікаво».
У графу «Плюс» записати все,шо сподобалося на уроці, що здалося цікавим та корисним.
У графу «Мінус» записати все, що не сподобалось, здалося важким, незрозумілим та нудним.
У графу «Цікаво» записати факти, про які дізналися на уроці, що ще хотіли б дізнатися.
Плюс |
Мінус |
Цікаво |
|
|
|
ІV.Домашнє завдання
Розповісти рідним про Соломію Крушельницьку.