Урок літературного читання "За добро добром платять"

Про матеріал
Інтерактивний урок - конспект Формування ціннісного ставлення учнів до культурних надбань народу. Розкритття мотивів дійових осіб казки, рис їхніх характерів, навчання читати в особах. Виховання почуття любові до батьків. Обладнання. Виставка художніх книг, картки для груп до ігор „Добери риму”, „Кумедні приклади”, „Запитання-відповідь”, ілюстрації, маски вовка і зайця. Робота в групах
Перегляд файлу

Тема. За добро добром платять

Матеріал до уроку. Кривенька качечка (українська народна казка).

Мета. Формувати ціннісне ставлення учнів до культурних надбань народу. Допомогти розкрити мотиви дійових осіб казки, риси їхніх характерів, навчати читати в особах. Виховувати почуття любові до батьків.

Обладнання. Виставка художніх книг, картки для груп до ігор „Добери риму”, „Кумедні приклади”, „Запитання-відповідь”, ілюстрації, маски вовка і зайця.

 Інтерактивний урок

Хід уроку

 

І. Артикуляційна зарядка.

Змагання зі скоромовок (ланцюжком кожна група).

Складові таблиці. Читання в техніці „Дощ. Злива”.

Гра „Уважним будь”

  • За допомогою оплесків впіймайте слово „пеньок”.

Кора-кора-кора-кора-нора-кора-нора-кора

Зуб-зуб-суп-зуб-зуб-зуб-зуб-суп-зуб-зуб.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Загадка

Це дивна країна довкола – чудеса

І все там чарівне, скрізь  - диво-краса

Подумайте, друзі, промовте, будь ласка,

Яка це країна? Згадали? Це ж ...  (казка).

 

ІІІ. Оголошення теми уроку та очікуваних навчальних результатів

ІV. Надання необхідної інформації

  • Прочитайте назву казки. Кого ми бачимо на ілюстрації в підручнику?
  • Чи відома вам ця казка? Хто її автор?
  • Гра для груп „Кумедні приклади”

Ка+ча-а+еч+каш-ш=

Да-а+ід=

Бу-у+або-о+а=

  • Саме про них ми і будемо читати.

 

  1. Центральна частина заняття
  1. Підготовка до сприймання казки «Кривенька качечка»

Первинне читання казки.

  • Послухайте казку і скажіть, чому дід і баба сумували?

Словникова робота (Слова записані на пірїнках.)

Починочок, жалувати, кужілочка, полинули, веретенце.

Повторне читання учнями тексту.

- Перечитайте казку і спробуйте виразно передати слова героїв.

Гра „Запитання-відповідь”. (Відповіді на запитання, що на картках).

Гра „Риси характеру”

На дошці ілюстрації дійових осіб казки..

Нещирість  підступність

Хитрість  винахідливість

Доброта   улесливість

Довірливість  ввічливість

Учні по черзі проводять стрілки від слова до відповідної ілюстрації.

-Яка головна думка цієї казки?

2. Фізкультхвилинка

Вибіркове читання.

Добір слів, протилежних за значенням: вертаються - ... (пішли), стоїть - ...(лежить), не бачили - ...(бачили), гарна - ...(погана), зварені - ...(сирі).

Читання частини казки в особах. (Двоє дітей читають за автора та дівчинку, двоє – за діда і бабу, всі інші діти – хором за каченят.)

Складання плану (колективно)

Діти пропонують свої пункти плану, найкращі варіанти записуються на дошці.

Орієнтовний план

  1. Незвичайна знахідка в лісі.
  2. Таємнича помічниця.
  3. Спалювання гніздечка.
  4. Дівчина пішла.

Інсценізація „Смішинки-гуморинки”

  • Послухайте їх і скажіть,  чому  хитрували герої?

Завдання для груп „Добери риму”

 Іва - ...  дворці - ...

 Шумить - ... дзвенить - ...

Читання казки в техніці „Кидок. Небо”

Гра „Пеньок”. (Вчитель читає і припускається помилок, а учні плещуть у долоні.)

„Вовк. Заєць”. (Одягають маски і читають в парах.)

Стислий переказ казки за планом та малюнками.

Придумайте свою кінцівку до казки.

VІ. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку

  • До якої групи казок можна віднести цю казку?
  • Які ознаки чарівності є в ній?
  • Чому навчала нас казка?
  • Поясніть зміст прислівя «За добро добром платять».
  • Кому з героїв казки воно могло б бути порадою?

 

VІІ. Домашнє завдання для груп

  1. Читати і переказувати
  2. Читати в техніці „Диктор”

 

doc
Додав(-ла)
Юрчик Лілія
Додано
15 лютого 2020
Переглядів
617
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку