Урок "Лужні метали".

Про матеріал
Урок "Лужні метали". Урок допоможе сформувати знання учнів про лужні метали, поняття про взаємозв’язок будови атомів з властивостями; - розвивати вміння дослідницької діяльності, вміння добувати інформацію з різних джерел, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; - виховувати інтерес до предмету, самостійність, відповідальне ставлення до дорученої справи.
Перегляд файлу

Тема: лужні метали.

Мета: - сформувати знання учнів про лужні метали, поняття про взаємозв’язок            будови атомів з властивостями;

- розвивати вміння дослідницької діяльності, вміння добувати інформацію з різних джерел, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;

- виховувати інтерес до предмету, самостійність, відповідальне ставлення до дорученої справи.

Обладнання та реактиви: періодична система хімічних елементів, ряд активності металів, таблиця з техніки безпеки, комп'ютер, екран, натрій, вода, кристалізатор, фенолфталеїн, NaOH, CuSO4, H2SO4, штатив з пробірками.

Хід уроку

  1. Організаційний етап.
  2. Вступне слово.

Ми вивчаємо розділ  «Метали», метали мають велике значення в житті людини. На попередніх уроках ми вивчили загальні відомості  про метали. Сьогодні приступаємо до вивчення найбільш яскравих представників у хімічному відношенні, найактивніших лужних металів. Для того щоб засвоїти матеріал уроку, нам необхідно пригадати найбільш важливі питання, які розглядали на попередніх уроках.  Поставити бали у листах самооцінки  поряд з цим завданням.

Лист самооцінки

Прізвище,

ім’я

Питання (1 пит.-1 бал)

Самоперевірка

(граф.ф.-1бал,

ел.ф.-1 бал)

Робота у

групі

(1 бал, виступ-1 бал)

С/р (6 бал.)

 

 

 

 

 

 

  1. Актуалізація знань.

- На які дві великі групи поділяються хімічні елементи?

- Де знаходяться метали у періодичній системі Д.І.М.?

- Які родини металів вам відомі?

- Які особливості будови атомів металів?

- Як особливості будови атомів металів впливають на їх фізичні та хімічні властивості?

4. Повідомлення теми уроку.     

Тема нашого уроку – «Лужні метали». Яку мету ми поставимо з вами на уроці?             Сформуємо  знання  про лужні метали, поняття про взаємозв’язок  будови атомів з властивостями.

       Будемо розвивати вміння дослідницької діяльності, порівнювати, узагальнювати, робити висновки.

        Виховувати інтерес до предмету, самостійність, відповідальне ставлення до дорученої справи.

Наш план уроку, за яким ми будемо працювати:

  1. Положення лужних металів у періодичній системі. Будова атомів.
  2. Історія відкриття лужних металів.
  3. Знаходження в природі. Фізичні властивості.
  4. Хімічні властивості.
  5. Добування лужних металів.
  6. Застосування лужних металів.

5.Вивчення нового матеріалу.

1)  Виходячи, з добутих раніше знань відповімо на наступні питання. Для цього нам знадобиться періодична система хімічних елементів Д.І.М.:

-         Перерахуйте лужні метали.

-         Чому ці метали назвали лужними?

-         Де знаходяться лужні метали у періодичній таблиці?

-         Чому дані метали Д.І.М. об’єднав в одну групу?

-         Як змінюється активність цих металів?

-         Зробимо висновок про будову атомів лужних металів.

Далі ми працюємо в парах з поряд сидячим.

Написати  електронні конфігурації  атомів  елементів  Na та К. Два учня працюють біля дошки. Самоперевірка (2 б. – графічно – електронна формула). Поставити бали у листах самооцінки  поряд з цим завданням.

2)  Ми розглянули положення лужних металів у періодичній таблиці та будову атомів, а зараз послухаємо доклад про те, як були відкриті лужні метали – Натрій і Калій.

3)  У якому вигляді лужні метали зустрічаються в природі? Послухаємо…

Що з себе являють лужні метали за фізичними властивостями? (демонстрація).

Робота з таблицею.

Який зовнішній вид та твердість лужних металів?

Порівняйте фізичні показники густини металів, температури плавлення та кипіння.

  1.     Лужні метали дуже активні, подивіться  у ряд активності металів.

Припустимо, які хімічні властивості притаманні цим металам.

Вони реагують з простими речовинами (з галогенами, воднем, утворюючи гідриди) та зі складними (з водою, кислотами).

Хімія – це наука, де ми можемо дослідити речовини, спостерігати за хімічними реакціями. Це доцільно робити в групах, адже інколи у групах ви швидше знаходите вірне рішення. Згадаємо правила групи.

Правила роботи групи:

  1. Не перебивати.
  2. Вміти слухати.
  3. Відстоювати свою думку.
  4. Проявляти повагу один до одного.
  5. Бути активними у роботі.

1 група – Na + Н2О→

           2 група – NaOH+ф-ф→

           3 група – NaOH +H2SO4

           4 група – NaOH +СиSO4

Робота в групі кожному учню 1бал, виступ 1 бал.

5)Добування  лужних металів.

6)Застосування  лужних металів.

6.Закріплення матеріалу.

Самостійна робота (6 б.)

Варіант 1.                                                     Варіант 2.

Na→NaОН →NaС1 → Na→ Na2О        К →КОН→КС1→К→К2О

                                                                                                                                                       

                                       NaH  →NaОН                                   KH→ КОН

7.Підведення підсумків, оцінювання.

Давайте перевіримо, чи впоралися ми з поставленими завданнями. Порахуйте свої бали.

8 .Домашнє завдання.  Конспект, повторити §

9.Рефлексія.

- я сьогодні дізнався…

- мені було важко…

- дуже сподобалося…

- у мене вийшло…

- я зрозумів, що можу…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лист самооцінки

Прізвище,

ім’я

Питання (1 пит.-1 бал)

Самоперевірка

(граф.ф.-1бал,

ел.ф.-1 бал)

Робота у

групі

(1 бал, виступ-1 бал)

С/р (6 бал.)

 

 

 

 

 

 

Лист самооцінки

Прізвище,

ім’я

Питання (1 пит.-1 бал)

Самоперевірка

(граф.ф.-1бал,

ел.ф.-1 бал)

Робота у

групі

(1 бал, виступ-1 бал)

С/р (6 бал.)

 

 

 

 

 

 

Лист самооцінки

Прізвище,

ім’я

Питання (1 пит.-1 бал)

Самоперевірка

(граф.ф.-1бал,

ел.ф.-1 бал)

Робота у

групі

(1 бал, виступ-1 бал)

С/р (6 бал.)

Лист самооцінки

Прізвище,

ім’я

Питання (1 пит.-1 бал)

Самоперевірка

(граф.ф.-1бал,

ел.ф.-1 бал)

Робота у

групі

(1 бал, виступ-1 бал)

С/р (6 бал.)

Лист самооцінки

Прізвище,

ім’я

Питання (1 пит.-1 бал)

Самоперевірка

(граф.ф.-1бал,

ел.ф.-1 бал)

Робота у

групі

(1 бал, виступ-1 бал)

С/р (6 бал.)

 

Лист самооцінки

Прізвище,

ім’я

Питання (1 пит.-1 бал)

Самоперевірка

(граф.ф.-1бал,

ел.ф.-1 бал)

Робота у

групі

(1 бал, виступ-1 бал)

С/р (6 бал.)

 

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Розробки уроків
Додано
19 січня
Переглядів
110
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку