Тема уроку. Людина і природа - єдині. Контрасти і відтінки кольорів. Правила композиції. Створення морського пейзажу (акварель)
Мета. Вчити передавати на малюнку чарівний світ природи за допомогою контрастів та відтінків кольорів. Закріпити поняття «композиція» та правил композиції. Створити морський пейзаж за уявою, передати стан природи.
Удосконалювати зорову пам’ять, образне мислення, естетичний смак, уяву, фантазію.
Виховувати естетичне ставлення до дійсності, емоційно-ціннісне ставлення до мистецтва, любов до природи.
Обладнання уроку: репродукції картин К. Моне «Човни», І.К. Айвазовського «Дев’ятий вал», М.П. Глушко «Шторм», Ван Гог “Вигляд моря” поблизу Ле Сент-Марі-де-ла-Мер”; мультимедійні засоби.
Хід уроку
І. Організаційний етап (1 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу.
-Які кольори називають теплими? Холодними?
-Що таке пейзаж?
2.Загадка
Воно безкрає, синє,
І вітри його стережуть,
А кораблі красиві,
По водній гладі йдуть. (Море)
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-more-ukrayinskoyu-movoyu
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
-Чи бували ви на морі?
-Яким воно вам запам’яталося?
Сьогодні на уроці ми створимо морський пейзаж.
ІV. Засвоєння нового матеріалу.
Море… тихий шелест теплого прибою.
Чути плескіт хвиль об береги.
Розкажи, про що мовчиш ти, море?
Що приховуєш в собі, скажи.
Тихо-тихо чайки так літають,
І про щось кричать у висоті.
Ну, а море щось відпвідає,
Хоч цього й не розумієм ми.
Море..Ти буваєш грізним дуже,
І ти топиш цілі кораблі.
А буваєш ти таким привітним,
Що не хочеться від тебе йти.
Про тебе складаються поеми.
І про тебе пишуться казки
А художники малюють біля тебе
Образ твій – шедевр на полотні.
Полоняєш серце мариніста,
День і ніч малюючий тебе.
А поети все складають вірші,
Де у морі плава корабель.
Кораблем себе так уявляють.
Ну, а морем, то своє життя.
Автор: Машка Омельковець
Мариніст - художник, що створює марини (зображення подій на морі).
Перегляд репродукцій картин К. Моне «Човни», І.К. Айвазовського «Дев’ятий вал», М.П. Глушко «Шторм», Ван Гог “Вигляд моря” поблизу Ле Сент-Марі-де-ла-Мер”.
3.Робота з підручником ст. 18.
-Як розташовані вітрильники?
-Відтінки якого кольору переважають у зображенні хвиль?
Цікаво знати!
Прикметник "синій" утворено від давньослов'янського іменника "синь", яке схоже на дієслів "сяяти", "блищати". Саме таким нашим предкам уявлялося небо, на якому сяяло сонце. Слово "блакитний" походить від слова "голуб" і означало "колір шийки голуба".
Розтяжка синього кольору
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=O_m896KCPzI&ab_channel=%D0%A2%D1%8C%D0%BE%D1%82%D1%8FPANDA
V. Закріплення нового матеріалу. Творча практична робота.
1. Повторення правил роботи з фарбами.
VІ. Підсумок уроку. Аналіз та оцінювання робіт (3—5 хв.)
Рефлексія «Морська тематика»
Джерело: https://demkivbl.blogspot.com/2020/07/blog-post_20.html
Виставка дитячих робіт.