29 травня о 18:00Вебінар: Філософія для дітей: закордонні та українські практики

Урок "Людина як частина природи і суспільства."

Про матеріал

Перший урок предмета "Я у світі"

Тема: Людина як частина природи і суспільства.

Мета: - ознайомити зі змістом курсу «Я у світі», структурою підручника;

- збагачувати свої знання про чудеса світу;

- пояснити учням, що людина є частиною природи і суспільства;

- зосередити учнів на відмінностях, що відрізняють людину від тварини (мислення, мова, праця);

- виховувати почуття людської гідності.

Перегляд файлу

                          План – конспект уроку

                          з предмету «Я у світі»

Тема: Людина як частина природи і суспільства.

Мета: - ознайомити зі змістом курсу «Я у світі», структурою підручника;                      

   - збагачувати свої знання про чудеса світу;

   - пояснити учням, що людина є частиною природи і суспільства;

   - зосередити учнів на відмінностях, що відрізняють людину від   тварини (мислення, мова, праця);

   - виховувати почуття людської гідності.

Обладнання: підручник «Я у світі» за О. В. Тагліної, ілюстрації.

 

 

                                               Хід уроку

  1. Організація класу

 

-  Встаньте, діти всі рівненько ,

 Посміхніться всі гарненько.

 Посміхніться ви до мене,

 Посміхніться і до себе,

 Привітайтесь: «Добрий день!»

 

- Сідайте.

 

  1. Актуалізація опорних знань.
    1.      Вступне слово вчителя з елементами бесіди.

 

- Дорогі діти! Ви вже третьокласники. Ви подорослішали, змужніли. З цього навчального року ви будете вивчати новий предмет «Я у світі». На уроках курсу ви дізнаєтесь, як взаємодіють люди у сім’ї, колективі, суспільстві, стати працьовитими, милосердними.

- Цей предмет ми вивчатимемо за цим підручником (вчитель показує підручник).

 

  1.     Розгляд підручника учнями, ознайомлення з умовними позначеннями.

 

- Візьміть всі підручники і відкривайте на другій сторінці. Ось ми бачимо умовні позначення: поділись своїми думками, дай відповідь на запитання, робота в групі, робота в парі. З цими позначеннями ми будемо зустрічатися на кожному уроці.

   А тепер відкриваємо у кінці і дивимось на зміст даного підручника.

- Зі скількох розділів складається підручник?(З чотирьох).

- Назвіть їх.(Людина, Людина серед людей, Людина в суспільстві, Людина і світ)

 

  1.      Робота над текстом «Любий друже!»(с. 3)

 

- А зараз всі відкривайте підручник на сторінці 3. Будьте всі уважні. Там ви побачите текст під назвою «Любий друже!». Давайте його зачитаємо.

- Які побажання в ньому висловлені?(Навчитися самостійно працювати з інформацією, практично і творчо застосовувати набуті знання, поважати свій народ, любити свою Батьківщину).

 

  1.      Вправа  «Мікрофон».

 

- Молодці. Слухайте мене уважно і дайте відповідь на запитання.

- Що є найбільшим і найдорожчим багатством кожної країни? (Найбільше і найдорожче багатство кожної країни – людина. Адже все в країні робиться для блага її людей, і водночас, все це творить людина)

- Чи можна назвати головним чудом світу людину? Чому? (Так, людина силою розуму й праці здатна перетворювати природу: будувати міста, вирощувати хліб тощо).

 

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

 

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про те, чим людина відрізняється від інших живих істот.

- Отже, наша сьогоднішня тема: «Людина – невідємна частина живої природи».

 

  1. Вивчення нового матеріалу.
    1.      Робота за підручником.

 

- Відкривайте підручник на сторінці 7. Тут починається наша тема.       Прочитайте текст з цієї сторінки і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

- Що із прочитаного було вам знайоме?

-  Що нового ви дізналися?

- Чому Платон і Діоген віднесли людину до тварин?

 

Робота в парі

- Зараз ви будете працювати в парі.

-  Розгляньте малюнки на с. 7. Знайдіть у кожному рядку «зайве». Пояс-

ніть свій вибір.

 

Робота в парі

- Прочитайте й відгадайте загадку на с. 8. Із чого зрозуміло, що йдеться

про людину? Які ознаки притаманні лише людині?

- Ознайомтеся з думками про людину на с. 8. Чим людина подібна до

тварин? Чим відрізняється від них?

 

Робота в групі

- А зараз утворіть групи з чотирьох учнів.

- Розгляньте малюнки на с. 9. За якою ознакою можна розрізнити людину

і тварин? (Людина ходить на двох ногах, виражає свої емоції махами рук, почуття).

 

Робота в парі

- Прочитайте уривок з вірша Василя Фетисова «Хто чого вчиться».

- На що, на думку автора, здатна тільки людина? (На думку автора  тільки людина здатна пізнавати геть усе, що в світі є).

 

Робота із словничком

- Знайдіть у словничку (с. 140–141) слово людина. Дізнайтеся його зна-

чення.( Людина — це жива істота, яка наділена мовленням, мисленням, а також здібністю вчитися, творити).

 

  1.      Фізхвилинка  

 

- Я бачу ви трішки втомились, тому встаньте всі і зробимо розминочку. Всі повторюють за мною.

                Сонечко сяє,

                  Сопілочка грає,

                  Річка тече,

                  Човник пливе.

                  Правим веслом загрібаєм,

                  Лівим веслом загрібаєм,

                  А тепер двома руками

                  Поспішаємо до мами.

 

  1. Узагальнення й систематизація знань.
    1.      Гра «Так чи ні?»

- Чи погоджуєтеся ви з думкою, що людина — частина природи?

-Давайте з’ясуємо, що в людини від природи. Відповідайте «Так»

або «Ні».

  • Потреба в праці. (Так)
  • Потреба в їжі. (Так)
  • Потреба в теплі. (Так)
  • Потреба в розвагах. (Ні)
  • Потреба в повітрі. (Так)
  • Потреба в продовженні роду. (Так)
  • Потреба в грошах. (Ні)
  • Потреба в примноженні багатств. (Ні)
  • Потреба в комп’ютерах. (Ні)
  • Потреба в тваринах і рослинах. (Так)

- Отже, людина — частина природи.

 

  1. Підсумки уроку.

 

- Розкажіть, що є в людині від природи.

- Які вміння вирізняють людину з-поміж інших мешканців Землі?(Вміння спілкуватися за допомогою мови, можуть трудитися, мають свідомість).

7. Домашнє завдання

 

- На домашнє завдання ви маєте вивчити тему на сторінках 7 – 9 та вміти її переказати.

 

 

 

docx
Додано
21 червня 2018
Переглядів
1645
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку