Урок-мандрівка на природі з хімії та біології "Природничі тіла. Матеріали. Речовини. Молекули."

Про матеріал

Урок-мандрівка з хімії та біології на природі, зорієнтований на дітей з особливими потребами для підвищення інтересу та зайікавленності учнів при вивченні природничих наук.

Перегляд файлу

Комунальний заклад «Черкаський навчально-реабілітаційний центр

                                     «Країна добра Черкаської обласної ради»

 

 

 

 

 

Інтегрований урок-мандрівка з хімії та біології на природі

7-с клас

Тема: Природничі тіла. Матеріали. Речовини. Молекули.

 

 

Пов’язане зображення

 

                                                                                             Підготували вчитель хімії:

                                                                                             Антоненко О.М.

                                                                                              Вчитель біології:

                                                                                              Черниш Л.Я.

 

 

 

 

Черкаси, 2018

 

 

 

 

 

 Мета: формування компетентностей

А) навчально-пізнавальна.: формувати уявлення учнів про природу, про реальні обꞌєкти, що оточують людину та місце людини в довкіллі, закріпити знання про тіла, речовини та явища в природі. Розширити уявлення учнів про будову речовини та формувати вміння застосовувати ці знання у практичній діяльності та при поясненні явищ природи.
Б) практична.: покращувати навички роботи учнів з підручником, з роздатковим матеріалом, вести спостереження;

В) загально-культурна: формувати навички толерантної поведінки учнів в колективі;

Г) здоровꞌя-зберігаюча: формувати свідоме ставлення учнів до здоровꞌя;

Д) соціальна: розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення учнів, інтерес до предметів;

Е) комунікативна: стимулювати уміння учнів висловлювати власну думку, поповнювати словник, розвивати уміння аналізувати та встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; користуватись хімічною та біологічною термінологією;

Є) корекційна: відпрацьовувати уміння учнів розуміти артикуляцію вчителя, коригувати вимову учнів.

Тип:. комбінований. 

Методи: розповідь з демонстраціями, моделювання.

Обладнання та матеріали: Кольорові олівці, клей, сигнальні картки, глобальні картки, ілюстрації.

 Базові поняття: організми, одноклітинні, багатоклітинні, молекулярний, клітинний, органний, організмовий, фізичні тіла, речовина, матеріал, молекула.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Добрий день! Сідайте. Все готово до уроку? Чи є апарати? Вони працюють? Хто черговий? Хто відсутній?

Психологічне налаштування: Яка зараз пора року?

                                                      Як називається в народі цей період осені? Чому?   

Гра «Павутинка» (діти перекидають клубок ниток один одному).

Діти стоять у колі, кожен з учнів називає своє ім'я так, як йому подобається щоб його називали, перекидає  клубок ниток  та говорить  побажання.

Наприклад: добрий день, …., я бажаю тобі цікавого уроку;

                    вітаю тебе, …., я дуже радий тебе бачити

                    привіт, …., я хочу щоб у тебе день  був щасливим.

Інструктаж з БЖ. Повторення правил поведінки в довкіллі:

Все на землі, все треба берегти –

І птаха, і звіра, і оту травину.

Не чванся тим, що цар природи ти,

Бо нарешті, ти – лише його частина.

Так, і частка – невелика і залежна.

Цю істину сприймай беззастережно,

І як береш, то треба й віддавати.

 

ІІ. Розмовна хвилинка.

  1. Який зараз урок?
  2. Де проходить наш урок?
  3. Назвіть природничі науки.
  4. Що вивчає  хімія?
  5. Що вивчає біологія?

 

 Фізкультхвилинка: Вільне спілкування з природою. 

      Підійдіть до дуба. Він з вами поділиться своєю силою та  здоров'ям.

      Підійдіть до берези. Вона дасть вам красу та енергію.

      Підійдіть до клену. Він знімає втому.

 

 

III. Мотивація навчальної діяльності

«Налаштовуємося на роботу!»   

 Сьогодні на уроці ми по іншому поглянемо на світ що нас оточує.

Все навколо нас змінилось, 

Все навколо стало тілом: 

І рослина і тварина,

І літак і океан.

Навіть зорі, що на небі, 

Називаються… (тіла) .

 

ІV. Повідомлення теми та завдань уроку

 

Гра «Мені це цікаво!»

Сьогодні у нас важливе завдання:  у довкіллі загубилися і переплуталися тіла

різних царств. Їх треба розшукати та допомогти їм визначитися з якого вони

царства.

Кожна група повинна  відшукати  тіла в природі  та  умовно  поділити  на  три групи:  тіла  живої  та  неживої  природи  і  тіла,  зроблені  руками  людини.  Після виконання  завдання  кожна  група  повинна  пояснити  за  яким  принципом  поділили тіла на групи. 

На столі посуд, книга, зошит, лінійка, ключ, тканина, листя, квітка, гілка, плоди горобини, помідори, огірки, каштани, жолуді, колекція комах, риб, каміння, пісок, руди, метали.

Бесіда: 1. Жива природа.

Як називаються тіла в живій природі?   (організми)

Які є рослинні  організми за своєю будовою? (одноклітинні та багатоклітинні) – таблички, малюнки  розібрати на дві групи.

А як ви думаєте що є найменшою одиницею клітини? Пригадайте рівні організації живого.

(молекулярний, клітинний, органний, організмовий…..)

 

                   2. Нежива природа.       (Молодці правильно)

 

Бесіда: 3. Зроблені руками людини.

 З чого вони зроблені?  

А як це можна назвати одним словом?    (Матеріали)

Матеріали  - це те, з чого зроблено тіло.

А що є тіло?

Тіло – це предмет.

Дітям пропонується табличка «Зошит – папір - целюлоза»

Речовина – це хімічна назва матеріалу.

Тіло – матеріал – речовина    (табличка)

Гра «Склади ланцюжок» (групова робота – 3 групи)

Складіть ланцюжки «тіло — матеріал — речовина» з наданих слів:

золото, цвях, каблучка, папір, залізо, аурум,  книга, метал, целюлоза.

Давайте продовжиом наш ланцюг знань:

Тіло – матеріал – речовина - ?

Це молекула.

Молекула це найменша частинка речовини, яка має однаковий з нею склад і зберігає її хімічні властивості.

V. Фізкультхвилинка

"Хочеш бути здоровим - рухайся!" 

 А зараз ми будемо молекулами.

Уявіть  себе  молекулами  пари  влітку:  рухайтеся  на  подвір’ї  так  як  вони.

Настала осінь на вулиці стало прохолодно, температура повітря знижується

на  подвір’я  опускається  туман  (рух  молекул  сповільнюється).  І  ось  на  землю  йде  Мороз,  скував  річки  та  озера  кригою  (рух молекул дуже слабкий).  Знову  виглянуло  сонечко( знову рухаються швидко.) 

 

Елемент уроку  «За знаннями у довкілля»

З яких рослин виробляє людина тіла?    Малюнки

Приклади:  Деревина  – папір, картон, меблі.

                    Льон – тканина ( для столової а постільної білизни)

                    Конопля – канати, товсті нитки, мішки

                    Бавовник – тканина

                    Плоди чорниці - барвники

 

 

VІ. Етап рефлексії 

  1. Мені сподобалось…
  2. Було складно…
  3. Було цікаво…

VІІ. Підсумок уроку.

 Підводиться підсумок уроку, виставляються оцінки.

VІІІ. Домашнє завдання. Вчити конспект.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Природничі тіла. Матеріали. Речовини. Молекули.

Речовина це хімічна назва матеріалу.

Матеріали  - це те, з чого зроблено тіло.

Тіло – це предмет.

Існує залежність:

 

               Речовина         Матеріал          Фізичне тіло

Молекула це найменша частинка речовини, яка має однаковий з нею склад і зберігає її хімічні властивості.

 

 

Тема: Природничі тіла. Матеріали. Речовини. Молекули.

Речовина це хімічна назва матеріалу.

Матеріали  - це те, з чого зроблено тіло.

Тіло – це предмет.

Існує залежність:

 

               Речовина         Матеріал          Фізичне тіло

Молекула це найменша частинка речовини, яка має однаковий з нею склад і зберігає її хімічні властивості.

 

 

Тема: Природничі тіла. Матеріали. Речовини. Молекули.

Речовина це хімічна назва матеріалу.

Матеріали  - це те, з чого зроблено тіло.

Тіло – це предмет.

Існує залежність:

 

               Речовина         Матеріал          Фізичне тіло

Молекула це найменша частинка речовини, яка має однаковий з нею склад і зберігає її хімічні властивості.

 

 

 

docx
Додано
3 жовтня 2018
Переглядів
761
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку