Урок з математики "Математична ІКС-педиція" сприяє розвитку математичного мовлення, логічного мислення, комунікативного вміння у роботі в групах; допомагає вихованню взаємодопомоги, інтересу до казок. Учні разом з героями казки А. Мілана «Вінні-Пух і Всі-Всі-Всі» вирушають у далеку, цікаву подорож поглиблюючи знання таблицідодавання і віднімання числа 5, удосконалюють навички усної лічби, уміння розв'язувати приклади і задачі;
Золотівс
Тема уроку. Закріплення таблиць додавання і віднімання числа 5
Мета уроку: освітня - створити умови для поглиблення знань учнів з теми, удосконалення навиків усної лічби, уміння розв’язувати приклади і задачі; розвиваюча - спонукати розвитку математичного мовлення, логічного мислення, комунікативного вміння у роботі в групах;
виховна - сприяти вихованню взаємодопомоги, інтересу до казок.
Обладнання: картки для роботи в парах, малюнки до подорожі, картки для усного рахунку,малюнки героїв із казки А. Мілана «Вінні-Пух і Всі-Всі-Всі» , карта подорожі.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань
Форма проведення: урок-мандрівка
Хід уроку
I. Організація класу до роботи
Вчитель. Встали, діти. Підтягнулись,
Одне одному всміхнулись.
На урок старання не забудьте взяти.
Сіли рівненько. Починаєм працювати.
Діти. Ми беремося до справи,
Не ловитимемо гав.
Вчитель . То ж ви просто молодці.
Діти. Працювати будем всі!
II. Мотивація навчальної діяльності
-Сьогодні у нас надзвичайно цікавий урок, тому я хочу, щоб ви:
Не просто слухали, а …(чули),
Не просто дивилися, а …(бачили),
Не просто відповідали, а…(міркували),
Дружно й плідно працювали.
Тож гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм.
-Діти, сьогодні ми з вами вирушимо у далеку, цікаву подорож . Роботи у нас сьогодні дуже багато. А ще нас чекає багато сюрпризів і
несподіванок. Тому що до нас у гості прийдуть герої мультфільма із
завданнями. А хто це буде дізнаємося із загадки.
Він веселий й незлобливий,
Цей хороший дивачок.
З ним господар, хлопчик Робін,
І товариш — П’ятачок.
До прогулянок він ласий,
Є на мед чутливий нюх.
Зветься плюшевий ведмедик,
Всім відомо,.. (Вінні-Пух).
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Одного разу Вінні-Пух гуляв по лісу і співав свою улюблену пісеньку:
І ведмедики, й ведмеді
Люблять мед і все на меді.
Жжжи! Жжжи! Жжжи!
Чому це так скажи?
Кристофер Робін сидів біля порога і натягував свої похідні чоботи. Як тільки Пух побачив похідні чоботи, зразу зрозумів, що буде цікава пригода.
За цією картою діти зразу здогадаються, як нам дібратися до Математичного Полюсу!
Вінні-Пух так зрадів, що навіть заспівав ще одну улюблену пісеньку:
Всі вийшли в ІКС-педицію
(З ними був і я!):
Сова, і Ру, і Кролик,
І вся наша сім’я!
Вся наша ІКС-педиція
Весь день ходила по лісу.
Шукала ІКС-педиція
Дорогу до полюсу.
І кожний в ІКС-педиції
Завжди ужасно рад
Розв’язати задачу складную
За допомогою хлоп’ят.
ІІІ. Узагальнення знань
(Діти розглядають карту).
1.Усний рахунок. Старт
Вирушаємо, малята,
Математичний полюс покоряти.
Будьте пильні і сміливі,
Добре думайте-міркуйте
І в мандрівці не сумуйте.
4 |
+ |
5 |
= |
о |
7 |
- |
2 |
= |
я |
6 |
+ |
4 |
= |
к |
5 |
- |
3 |
= |
п |
4 |
+ |
4 |
= |
ч |
9 |
- |
3 |
= |
т |
3 |
+ |
4 |
= |
а |
6 |
- |
2 |
= |
, |
Розв’язати приклади, відповіді записати в порядку зростання і прочитати зашифроване ім’я героя.
2.Розумова розминка. Математична гірка
- Разом із П’ятачком Вінні-Пуху потрібно добратися до вершини гори.
(учні діляться на 2 команди і розв’язують приклади)
3. Хвилинка каліграфії
Напишемо цифру 5.
4. Розслабляючі вправи для очей.
—Вінні-Пух пропонує після письма дати відпочинок очам.
Очі щільно ми закрили –
це один, два, три, чотири.
Потім ширше розкриваєм,
Вдалині щось роглядаєм.
І поки ми розглядали
До шести порахували.
Щоб очі наші відпочили,
Робим це разів чотири.
ІV. Розвиток математичних умінь.
1.Розв’язування задачі
— Молодці! Вінні дякує за допомогу, а ми знову у дорогу.
Що це? (Пух знайшов мед). Нам потрібно розв’язати задачу.
Вправа «Гронуванння»
- Що виникає у вашій уяві, коли ви чуєте слово задача?
Задача: умова, запитання, ключові слова, пошук, розв’язання, відповідь
Висновок. Отже ми повинні вміти розв’язувати задачі. Попрацюємо над цим .
Вінні – Пух купив собі на день народження 10 банок меду. 6 банок він уже з’їв. Скільки банок меду залишилося у Вінні-Пуха?
Вчитель проводе аналіз задачі, діти записують у зошит.
2.Фізкультхвилинка
- Діти, ми зустріли ще одного друга Вінні- Пуха. Як його звуть? Правильно, ослик Іа. Він дуже втомився. Давайте і ми відпочинемо.
Час настав для відпочинку ,
Проведем фізкультхвилинку.
Йшов ведмедик Вінні-Пух,
Нахилився він у круг.
Потім встав, і руки в боки,
І зробив аж три підскоки,
Потім розгинав він плечі.
Рівні спинки у малечі!
Руки вгору, опустили
І за парти тихо сіли.
V. Повторення і узагальнення знань
1.Хто швидше
Робота в парах «З товаришем на вушко»
Учні отримують картки і працюють в парах.
Склади з числами 2,3,4,5,6,7,8,9 по чотири рівності на додавання і віднімання |
Зразок: 4+2=6 8-3=5 |
Склади з числами 2,3,4,5,6,7,8,9 десять нерівностей, використовуючи знаки « > », « < » |
Зразок: 8 > 7 4 < 6 |
2.Пограємось
Гра «Забий м’яч у ворота» на повторення складу числа 10.
Гол у ворота зараховується, якщо сума на м’ячі дорівнює 10.
VІ. Підсумок уроку
- От ми і дісталися Математичного Полюса. У мандрівці ми добре подолали всі труднощі і випробування. Важким був шлях, але ви досягли кінцевої мети. Повторили матеріал, показали хороші знання, виявили над чим необхідно ще попрацювати.
1. Метод «незакінчене речення»
Урок навчив мене……….
Найцікавіше завдання було…………….
Найскладнішим для мене було …………………
2. Рефлексія
Чи хотіли б ви ще здійснити Ікс-педицію?
Домалюй смайлика відповідно до твого настрою.