Дата :
Математика 1 клас
Тема: Маса. Кілограм. Порівняння об’єктів. Обчислення значень виразів.
Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання маси-1кілограм; показати практичне використання цієї одиниці.; закріпити знання про величини та їх вимірювання за допомогою умовних мірок та еталонів; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, математичну мову; виховувати любов до математики, почуття взаємодопомоги, бажання досягти успіху.
Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу
Обладнання та матеріали: ваги, гирі .
Освітні галузі: математична, природнича, технологічна.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Пролунав дзвінок – починаємо урок.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності, створення психологічного настрою.
III.Актуалізація набутих знань та їх застосування.
Написання цифри 3
2.Усний рахунок
3. Інтелектуальна розминка
ІV. Постановка проблеми.
Виявляється, що є властивості предметів, котрі ми не завжди можемо побачити. Щоб виявити такі властивості, потрібно взяти предмети до рук.
Візьміть підручник і зошит . Порівняйте.
V. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо говорити про масу предметів, спробуємо її визначити
1.Коли ми говоримо легше й важче, то маємо на увазі властивість предметів, яка називається МАСОЮ
Це терези або ваги.
Пояснити як працюють терези. Якщо чаші терезів урівноважені – значить маса предметів рівна. Якщо чаша одна піднялася, а інша опустилася – маси предметів різні. Терези порівнялися – значить маси рівні.
У зошиті : 1кг 1кг 1кг 1кг - прописати.
VI Фізхвилинка.
VII. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з підручником. (Н.Листопад Математика 1 клас ст.67)
Зав. №1 усно – хто із пари важчий?
Зав №3 порівняти гарбуз – кавун 8кг…5кг
І на дошці порівняти:
3кг….7кг 4кг…9кг
8кг….2кг 6кг…3кг
1кг…10кг 5кг…2кг
Робота над задачею№ 5
Я почну писати умову , а мені допоможе …
Складіть вираз для розв’язання задачі….
Обчислити, відповідь…..
VIII. Підсумок уроку.
З якою величиною ми познайомилися?
Чому маса це величина?
Який прилад допомагає виміряти масу?
З якою міркою вимірювання маси ми познайомилися?
IX. Рефлексія
Зробимо останній крок:
Підсумок уроку.
- Чи сподобався вам урок?
- Що нового дізналися на уроці?
- Що таке кілограм?
- Що таке терези? Навіщо потрібні гирі?
- Як ви гадаєте, що важче: 1 кг пуху чи 1 кг металу?
- Що було важчим для вас?
Дякую за урок.